Servisne prehliadky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
bodom.lukas
Junior member
Příspěvky: 102
Registrován: pon kvě 16, 2011 17:32
Bydliště: Milevsko

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od bodom.lukas » čtv lis 24, 2011 17:07

Marv_S píše:
abcman píše:Ty přední už byly určitě měněný - ty první z výroby totiž odešly nějak podezřele brzo - snad už ve 30 000 se měnily, u zadních si nejsem jistej. Do reportu mi napsal servis, že zadní mají ještě 60%, takže možná už byly taky jednou měněný, teď už fakt nevím :oops: :)
Tak to ty první opravdu moc nevydržely... Já teď koukal na přední, mám okolo 40 000 km a vypadaj, že maj před sebou ještě dlouhej život. Ale brzdim hodně motorem.

To já mám Okolo 43000 a zatim vypadaji taky dobře, snažim se brzdit hlavně motorem, ale dost mi občas pískaji
Renault Clio I 1.2 43KW RN,1997
Renault Clio III 1.2 16V 55KW Expression,2009

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od Marv_S » čtv lis 24, 2011 17:11

Taky mi pořád pískaj, toho už si ani nevšímám...
Clio Expression 1.2/55kW 2010

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od septim » pát lis 25, 2011 08:55

Ja mam 30,000km a predne oblozenie vyzera skoro ako nove a aj kotuce. Jezdim defenzivne, vyradujem na dojazd, brzdim motorom a jazdim malo v meste.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od Jean ViC » pát lis 25, 2011 09:03

ja pri 30tis km kdyz jsem prezouval v servise tak mi rikal ze to mam taky jak novy, rikal vzdyt mate nove auto co by ste cekal :)

jinak me jeste nepiskaji brzdy... tak zatim snad to jeste vydrzi...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

st. Spider
Junior member
Příspěvky: 161
Registrován: ned srp 10, 2008 11:21
Bydliště: Nitra

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od st. Spider » pát lis 25, 2011 19:33

Piskanie brzd je sposobene ich slabim pouzivanim, pri miernom brzdeni sa dostatocne nezotrie vrstva prachu, ktory sa na oblozenie nalepi a to sposobuje piskanie. Odporuca sa par krat silnejsie zabrzdit a malo by to byt OK.
CLIO III 2009 Dynamique, 5 dv, 1.2 TCE 74kW (101k)

Uživatelský avatar
bodom.lukas
Junior member
Příspěvky: 102
Registrován: pon kvě 16, 2011 17:32
Bydliště: Milevsko

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od bodom.lukas » pon lis 28, 2011 16:09

st. Spider píše:Piskanie brzd je sposobene ich slabim pouzivanim, pri miernom brzdeni sa dostatocne nezotrie vrstva prachu, ktory sa na oblozenie nalepi a to sposobuje piskanie. Odporuca sa par krat silnejsie zabrzdit a malo by to byt OK.
To mě taky napadlo to vyřešit takhle
Renault Clio I 1.2 43KW RN,1997
Renault Clio III 1.2 16V 55KW Expression,2009

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od Marv_S » pon pro 19, 2011 10:04

Ve čtvrtek jsem byl na oleji plus ještě koupil aditivum = 1 804 Kč.
Clio Expression 1.2/55kW 2010

smoula99
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte kvě 11, 2010 13:56

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od smoula99 » pon bře 12, 2012 12:03

Nevidel som, ze by niekto pisal dake skusenosti z prehliadky, takze toto je ta moja. Ak chcete aj nadalej chodit na servisne prehliadky, tak to radsej necitajte. Nad alternativou ci ist alebo neist na servisnu prehliadku som premyslal, ale nakoniec som sa rozhodol ze by bolo spravne ist do autorizovaneho servisu co nemalo vyznam, len som zbytocne vyhodil peniaze. Ak vam nerobi problem zaspinit si ruky od oleja, resp si vymenit daky ten filter ci ziarovku, tak si to precitajte, pouvazujte a aspon usetrite peniaze.

Dnes som bol na servisnej prehliadke po dvoch rokoch alebo 30000km. Moj typ auta nevyzadoval inu predchadzajucu prehliadku a preto som ani nesiel. Takze prva a posledna prehliadka ktoru som abslovoval.
Volal som do servisu ktory mam najblizsie cca 180, volal som tam kde som kupoval 160, volal som do dalsich 180-200Eur.
Tak som sa rozhodol ist tam kde som kupoval auto, lebo ako v jedinom servise mi umoznili pozerat sa co robia s autom z coho som bol nadseny.
Posadili ma ale 1-2m za lave zadne koleso a odtial som mohol sledovat prehliadku. Poviem Vam, ze to by som musel byt superman aby som x toho uhla videl co robia v prednom kufry, lebo z toho uhlu sa nedalo nic vidiet. Dokonca som nevidel, ci mi vymenili olejovy filter alebo nie. Takze.... :(:(:( No a ked som sa spytal ci mozem ist pozriet z blizsa k motoru (alebo do notebooku ked robili diagnostiku tak nie) :(:(:( Jedine co som z prehlaidky vlastne videl, ze vysali predne dve miesta a dofukali kolesa (prave som nevidel, ale pocul ze fuci vzduch a bol tam aj technik). Jedine co som "videl" bol ich strasny odpor k tomu ze som tam, ze ich otravujem. Robili to cca 1h45min, no akoze su to odbornici a keby sa im chcelo, tak verim ze to maju za 30 maximalne 45min hotove. Cas prahliadky mi bol ukradnuty (ved som ich neplatil od casu), takze ho pre mna nemuseli umelo natahovat.
Z takejto prehliadky som odchadzal velmi sklamany :(:(:( a uz nikdy vice servisnu prehliadku! Za peniaze vyhodene za taketo sluzby sme mohli ist autom na daky vylet alebo nieco podobne a olej som si mohol vymenit vo volnom case sam.
Co osi nevidia, to srdce neboli - aspon som mohol mat vacsiu doveru v servis keby som toto nevidel :(:(:(
Takze zalezi len na Vas ci radsej pojdete na "takuto" servisnu prehliadku, alebo s rodinou na vylet?

VLADY
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř kvě 16, 2007 21:45
Bydliště: BA-SK

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od VLADY » pon bře 12, 2012 14:05

Asi som to sem už písal dakam na fórum, v tejto téme som to nenašiel, takže ale ja mám tiež veľmi zlú skúsenosť.Teda skorej moja manželka pretože auto kupovala ona a samozrejme bola aj na garančke....Vyhodené peniaze sú slabé slovo.Je to banda odrbávačov a lemplov. (Samozrejme som sa do toho nemontoval, pretože auto bolo kupované na lízing a síce ako akontáciu zobrali jej predošlé na protiúčet, a lízingové splátky platila vtedy ešte firma pre ktorú moja manželka pracovala. Ale poznatok bol taký že fakturované bolo výmena oleja a aj olejového filtra , plus výmena vzduchového filtra, plus výmena peľového filtra v klíme. Samozrejme reálne bol vymenený len ten vzduchový v motore pretože ten je najlahšie kontrolovatelný.Na ostatné dva nebolo ani šáhnuté.Olej v motore tak isto nevymenený!!! Pretože bol dosť čierny , a samozrejme pri pohlade od spodku auta všetko nešáhnuté. Pri preberaní auta manželka hlásila slabú účinnosť klimatizácie. Pri preberaní bola oboznámená že je bežné že po dvoch rokoch treba doplniť chladivo a že to nieje úkon na garančku a že ak chce tak že si to zaplatí.Ale hlavne že našli dajaký problém na zadnej pneumatike a že vraj si ju má dať vymeniť lebo môže dostať defekt.Po prezretí doma som nič nenašiel a pneu je tam doteraz dalšie dva roky bez problému . Po garančke som doma auto kontroloval, lebo som mal pochybnosťi , a ktoré sa potom aj potvrdili. Keďže servis platila firma kde manželka pracovala, tak jej šéf zobral auto svojmu mechanikovi a ten to jednoznačne potvrdil že jediné čo menili v ZNAČKOVOM SERVISE RENAULT bol len a len vzduchový filter motor. Takže sa išlo z autom nazad a všetci sa tam tvárili že čo a ako a že to nieje pravda a že oni by si také nič nedovolili a po spravení cirkusu a pohrození súdom apod. napokon vrátili celú zaplatenú sumu za garančku a tvárili sa že viac spraviť nemôžu....A že ak chceme, tak samozrejme si môžme dať spraviť súdnoznalecký posudok na ten olej a následne až sa budú tým zaoberať....
To zrejme platí len po bránu že : Náš zákazník-náš pán je len do chvíle pokiaľ si tam auto človek nekúpi a nevýjde s ním cez bránu domov.Pri probléme je to už zas celé inak.... :evil: :evil:
Clio III-2007,1.2TCE, Rip Curl

smoula99
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte kvě 11, 2010 13:56

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od smoula99 » pon bře 12, 2012 15:18

no ja jedine co viem, ze mi vymenili olej (alebo teda aspon odliali z mojho prineseneho)
netusim ci vobec vymenili daky filter (samozrejme papierovo som to mal napisane)

VLADY
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř kvě 16, 2007 21:45
Bydliště: BA-SK

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od VLADY » pon bře 12, 2012 17:21

Filter sa mení jedine od spodku spod auta a musí sa dať dole spodný plastový dekel , teda lepšie povedané aspoň v zadu povoliť tie dva šrouby čo ho držia a odklopiť ho. Možno ešte že by sa dal aj z boku ako je pravé koleso....ale to som neskúšal.A samozrejme píšem o TCE 1,2ke.
Clio III-2007,1.2TCE, Rip Curl

smoula99
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte kvě 11, 2010 13:56

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od smoula99 » pon bře 12, 2012 18:53

ked mali auto zdvihnute, nevsimol som si ze by zo spodu menili olejovy filter a to som snad mohol vidiet aj z tej zlej pozicie
ale mas pravdu, treba dat 4 sroby dolu (taky plast) a tam je srob na vypustanie oleja

VLADY
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř kvě 16, 2007 21:45
Bydliště: BA-SK

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od VLADY » pon bře 12, 2012 19:48

A samotný filter je dosť schovaný...je tak na boku a pod ním je tuším nejaká výstuha alebo aj spodné rameno kolesa už presne neviem...ale viem že mi tam dačo zavadzalo a mal som dosť problém ho vykrútiť von....hlavne že rukou mi nešiel povoliť a následne potom som sa tam nejak dostal nejakýmm velkým hasákom a tak som ho postupne uvolnil a už potom išiel aj rukou pekne. Ja mám teda výhodu že si zatiaľ môžem v robote olej vymeniť sám na kanáli...Inak zatiaľ všetko ide ako má.Až na tú klímu že nejak slabšie chladila ale cez leto aj tak jazdím viacmenej na scootri a auto len sem tam prebehnem aby sa preštartovalo a troška baterka dobila. Takže nejak mi to ani nevadí.
Clio III-2007,1.2TCE, Rip Curl

rispekt
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: čtv srp 12, 2010 17:58

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od rispekt » stř kvě 16, 2012 10:15

tak moje auto bolo dnes aktualne v servise na preventivnej po dvoch rokoch, zacvakal som 187,60e..bol som kok ze som sa neopytal na tu cenu ktoru tam maju naje*anu ciernu na zltom ze prva gar. prehliadka za 144e a druhykrat som bol kok ze som si nedoniesol svoj vlastny olej ale nechal si naliat ich za 65eciek..i ked boh vie ze ci by ten 30eckovy rozdiel nenatiahli hodinou prace ktora je za 30e co uz..nepojdem raz na pivo tento tyzden ;DDD precistenie strmenov na zadnych kolesach ma stalo 10e co som si vsimol neskor, som o to ziadal z dovodu ze mi obcas akokeby treli o nieco a vydava to huciaci zvuk, ale len obcas pri zakrute alebo ked zatiahnem rucnu a povolim taktiez obcas..no ich cistenie za 10e dopadlo tak ze mi to robi stale..takze asi to vyzera ze sa tam vratim, len kto vie co mi povedia kedze mam auto znizene a naje*ane rozsirovacie..asi dam na zdvyhak auto a pozriem si sam kde sa co o co trie..a co sa volantu tyka ktory som mal osuchany, tak ho vymenili v ramci "zaruky" servis to bol Tempus KE
Clio 3, 20th 1,2Tce

Majco
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: stř čer 30, 2010 12:37

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od Majco » stř kvě 16, 2012 21:10

Tak ja som bol na prvej prehliadke s vymenou oleja 30.4.. Mal som najazdene cca. 15000 km po 14 mesiacoch.
Celkova cena serv. prehliadky ma vysla 140.47 EUR. Vymenili mi olej, olej.filter, a pelovy filter. Taktiez mi doliali chladiacu kvapalinu (bola na minimalnej urovni). Nejake velke problemy som s autom nemal, takze akurat som sa pobavil s automechanikom o malych chybach, ktore som si na aute vsimol.
Mozno sa tam objednam aj nabuduce. Spokojny som bol, ze som mohol byt pri celej prehliadke pri svojom aute a videl som, ze sa vsetky tieto veci skutocne vymenili a videl co mechnik skontroloval (brzdy, podvozok, ...). Bol som v servise: Eurocamp PP.
Clio GT Expression 1.2 TCe

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od Marv_S » sob kvě 19, 2012 09:30

Ahoj, jen pro zajímavost. Blíží se mi prohlídka v 60 000 km, kde je trochu víc věcí na výměnu, tak jsem se ptal na cenu, když jsem se v renaultu stavoval pro aditiva a je to 4 900 Kč včetně daně.
Clio Expression 1.2/55kW 2010

palk
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: ned kvě 20, 2012 00:21

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od palk » ned srp 12, 2012 14:28

Zdravím Vás a mám dotaz. Když jsem letos v dubnu auto kupoval, servisní knížku jsem k němu nedostal. Prý se už nedávají. Provedení kontrol se potvrzuje v návodu k obsluze (jsou tam formuláře) a intervaly vyskakují na palubce. Štvalo mě to, protože u údržby je vždy napsáno olej dle servisní knížky, v intervalu dle servisní knížky atd. A teď si soused koupil Megana a říkal, že servisní knížku má. Kdo máte novější auto, jak to bylo u Vás?
Clio Grandtour Advantage, 1,2l, 55 kW

Uživatelský avatar
bicista
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned črc 15, 2012 12:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od bicista » ned srp 12, 2012 21:39

Koupeno cervenc 2012 taky se m tam servisku nemel, jen potvrzovani prohlidek na zadni strankach navodu.
Renault Clio III FL - Grandtour Advantage 1.2/55kw 16V, r.v 2012, Obrázek Obrázek
Jinak klima, ABS, 4x Airbag, radio, kožený volant, posilovač, el.okna a zrcátka.
Cena : 209 000,- s bunusem : Parkovací senzory, koberce a povinná výbava.

palk
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: ned kvě 20, 2012 00:21

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od palk » ned srp 12, 2012 22:29

Hmm :( . Tak to tak asi má být. Čert vem potvrzení o návštěvách autorizovaného servisu, ale že mě návod u těch nejdůležitějších věcí odkazuje na servisní knížku, která se nedodává, mě docela s... Takže dle představ prodejců mám s autem jezdit a až na mě na palubce vyskočí klíč mám navštívit servis, kde mi provedou úkony dle svých představ a vystaví účet. Nebo až zjistím, že mám málo oleje pojedu si ho asi nechat dolít autorizovaným servisem, protože jaký tam patří se z návodu nedozvím. No uznávám, že na některé věci se člověk skutečně předem nezeptá, protože ho prostě ani nenapadnou.
Clio Grandtour Advantage, 1,2l, 55 kW

Uživatelský avatar
bicista
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned črc 15, 2012 12:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od bicista » pon srp 13, 2012 14:15

Olej proste syntetickej 5W-30, 5W-40 nebo 10W-40
Renault Clio III FL - Grandtour Advantage 1.2/55kw 16V, r.v 2012, Obrázek Obrázek
Jinak klima, ABS, 4x Airbag, radio, kožený volant, posilovač, el.okna a zrcátka.
Cena : 209 000,- s bunusem : Parkovací senzory, koberce a povinná výbava.

VLADY
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř kvě 16, 2007 21:45
Bydliště: BA-SK

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od VLADY » pon srp 13, 2012 16:22

Bežná prax posledných pár rokov....
Clio III-2007,1.2TCE, Rip Curl

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od Jean ViC » pon srp 13, 2012 18:50

prosinec 2010
a dostal jsem vytisknoutej dvojlist A4, kde je popsano co se meni pri urcitych kilometrech/roky
jelikoz jsem dnes byl na 60tis prohlidce a to to neni ani dva roky, tak koukam na kilometry a predepsane intervali mam po 20tis km...
auto si 1500km pred tim vypise po kazdem startu "service due soon"

jinak nikdy mi nikam ani do navodu nic nepotrvrzovali, rikali ze to maji v systemu, a ja mam pripadne fakturu kdyby se neco ztratilo...

jinak servis po 60tis km /olej, filtry + svicky/
5990,-
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od Marv_S » úte srp 14, 2012 10:51

Já měl servis po 60 000 km za 3 500 Kč, teď mi ale přišla faktura a koukám, že tam šikulové nedali svíce:)
Clio Expression 1.2/55kW 2010

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od Jean ViC » úte srp 14, 2012 11:01

svicky jsou zhruba 1400Kc ...
no hele jestli jsi je jeste nemel menene tak bych ti radil je si nechat vymenit...
verim nazoru ze spatne svicky mohou odpali zapalovaci civku...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

VLADY
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř kvě 16, 2007 21:45
Bydliště: BA-SK

Re: Servisne prehliadky

Příspěvek od VLADY » úte srp 14, 2012 18:30

Určite už sú aj lacnejšie tie sviečky na TCE-čko...ja som kupoval práve že z nejakého CZ E-shopu a vyšli na SK aj s poštovným 50Euro...A interval na výmenu majú 50 000km .
Clio III-2007,1.2TCE, Rip Curl

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 12 hostů