Servisne prehliadky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » sob lis 07, 2009 22:33

Tazko poradit v tomto je to na tebe. Asi pri tvojom pripade by som mozna riesil volbu u znameho v servise. Ak auto nevykazuje inu zavadu a motor ide dobre.

Pokial ho, ale chces predavat dalej niekedy je dobre ak je komplet servisna knizka, ze auto bolo servisovane v znackovom serise.
Ak chces mat, ale spokojnu dusu, ze si kupil auto a je OK isiel by som na kompletnu kontrolu do znackoveho servisu. Potom by som uz dalsiu vymenu oleja dal robit u znameho.

Neviem moj bracho raz spominal, ze Renault ma vsetky zaznamy ktore presli znackovym servisom. Ci je to pravda neviem. Takze si mozes vyziadat u nich, ze ak auto chodilo na servis tak by mali mat o nom vsetko co na nom robili.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr346
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: sob čer 06, 2009 07:38
Bydliště: Náchodsko

Příspěvek od Petr346 » sob lis 07, 2009 22:47

azo1 píše:
Petr346 píše:
Pavoluhliarik píše:To záleží iba na Tebe.Po záruke na motor si môžeš meniť olej svojpomocne.Pokial budeš chcieť niekedy to auto predať s lepšou cenou je dobre mať prehliadky písané v knižke.
Já myslím, že v dnešní době padělatelů servisních knížek je to úplně jedno.
No, jde o to kolik zvedne cenu vypsaná serviska a kolik ušetřím za servis u známýho, když jsem tady četl, že v aut. servise to je kolem 5 tisíc a známý mi udělá výměnu za nějaký 2 tisíce tak se mi asi vyplatí to dát k němu, co vy na to? Každopádně díky za rady.
Já osobně bych to po záruce dal k tomu známému. Budu to řešit stejně, až mi skončí záruka. Dneska se už na servisní knížky při prodeji ojetiny moc nehraje a to z důvodů, které jsem psal výše. To není z mé hlavy, to je z hlav mých známých prodejců ojetin.
Renault Clio Grandtour Expression 1.2 Quickshift 80k 9/2009

azo1
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: sob lis 07, 2009 19:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od azo1 » sob lis 07, 2009 23:27

jurajc píše:Tazko poradit v tomto je to na tebe. Asi pri tvojom pripade by som mozna riesil volbu u znameho v servise. Ak auto nevykazuje inu zavadu a motor ide dobre.

Pokial ho, ale chces predavat dalej niekedy je dobre ak je komplet servisna knizka, ze auto bolo servisovane v znackovom serise.
Ak chces mat, ale spokojnu dusu, ze si kupil auto a je OK isiel by som na kompletnu kontrolu do znackoveho servisu. Potom by som uz dalsiu vymenu oleja dal robit u znameho.

Neviem moj bracho raz spominal, ze Renault ma vsetky zaznamy ktore presli znackovym servisom. Ci je to pravda neviem. Takze si mozes vyziadat u nich, ze ak auto chodilo na servis tak by mali mat o nom vsetko co na nom robili.
Tak auto jsem kupoval přímo od autorizovanýho prodejce (první majitel prý jednou za 3 roky dojde, vrátí auto který má a koupí si nový), takže bylo po prohlídce, v tom mám aspoň klid. Jinak jsem se ptal na ty záznamy, když jsem hledal auto ke koupi a řekli mi, že nic takovýho neexistuje, tak nevím jestli se jim třeba jen nechtělo. Díky za postřehy, zítra zavolám známýmu a dám to k němu. Prodávat ho určitě někdy budu, ale nevidím to dřív než za takových 5 let, takže u 9 letýho auta už serviska moc význam nemá.

Uživatelský avatar
hanini
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 10, 2009 09:13
Bydliště: Topolcany

Příspěvek od hanini » pon led 18, 2010 08:33

Tak som podrobnejšie študoval servisnú knižku a podľa nej (aj keď je to tak divne tabuľkovo písané) je uvedené, že prvá prehliadka by mala byť po 2 rokoch alebo 30 000 km. Zdá sa mi to dosť vysoký interval, je to ok?
Renault Clio III ICE 1.2 55kW/75 k

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » pon led 18, 2010 09:23

Tak ako som to tu uz niekde pisal ja si pojdem dat vymenit skor cca okolo 4000-5000km. Nie, ze by som im neveril ze staci servisny interval. Rozhodol som sa tuto prvu vymenu realizovat a dopriat mu co najlepsie podmienky.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
hanini
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: stř čer 10, 2009 09:13
Bydliště: Topolcany

Příspěvek od hanini » pon led 18, 2010 09:56

jurajc píše:Tak ako som to tu uz niekde pisal ja si pojdem dat vymenit skor cca okolo 4000-5000km. Nie, ze by som im neveril ze staci servisny interval. Rozhodol som sa tuto prvu vymenu realizovat a dopriat mu co najlepsie podmienky.
Ja plánujem tiež tak, teraz mám cca 4300 tak to budem v blízkej dobe riešiť. Ale čo teda ďalej? po roku?
Renault Clio III ICE 1.2 55kW/75 k

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » pon led 18, 2010 10:02

Ano potom klasicky pokracujes normalne podla knizky.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » stř úno 10, 2010 11:45

Dnes som sa dozvedel od predajcu, kedze som sa informoval ohladom servisnych prehliadok, kde v servisnej knizke mam napisane 2 roky alebo 20000km, ked som si bral auto hovorili o 1 roku alebo 20000km neviem ako Vam.
Dostal som odpoved Ano kontrola po 2 rokoch alebo 20000km co nastane skorej. INFO pre tych co im povedali po roku si pozrite co mate v servisnej knizke. :wink:
Naposledy upravil(a) jurajc dne ned čer 12, 2011 22:50, celkem upraveno 1 x.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomlu
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pát říj 31, 2008 11:21
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Tomlu » stř úno 10, 2010 15:20

Já sem byl na servisce koncem ledna, najeto 25000km po roce a čtvrt.
V servisce mám 30000km nebo 2 roky (clio před faceliftem) a olej byl v pohodě takže bych se toho dlouhýho intervalu vůbec nebál. Ve 20000km byl olej (kontrolováno člověkem co se v tom opravdu vyzná) úplně v pohodě.

Jinak serviska mě stála něco málo přes pět a půl tisíce - výměna oleje (5W40 - 4 litry), olejovej filtr, těsnění, pylový filtr + kompletní prohlídka auta ze všech stran a úhlů :D .
Renault CLIO V 1.0 TCe 67kW Intens - rv. 08/2021
Renault CLIO Grandtour 1.2 TCe 87kW Intens/BOSE - rv. 02/2018, červená flamme, LED Pure Vision, R-link Evolution
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Intens - rv. 03/2015 - R.I.P.
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Expresion - rv. 10/2008 - R.I.P.

Uživatelský avatar
abcman
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř úno 18, 2009 21:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abcman » čtv úno 11, 2010 12:30

Taky tak, prohlídka 1,2 TCE po 20 000 cca 5,5 tis...
Olej, vzduchovej filtr, pylovej filtr, čištění klimy, doplnění ostatních kapalin a celková prohlídka vozu.
A ještě me ho krásně umyli a vysáli, když sem ho tam dával tak bylo pořádně špinavý :lol:
R. Clio III, 1.2 TCE, RipCurl2, phase 1

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » úte bře 09, 2010 21:48

Tak mam za sebou prehliadku. Dal som vymenit olej a filter po 4630km.
Olej 5W40 Evolution SXR 4lit. ........66.57,- eura
Filter oleja .................................15.10,- eura
Medeny kruzok ............................0.50,- eura
Cistiaci spray ..............................2.20,-eura
Praca ............................................. 0,-
-------------------------------------------------------
Spolu..........................................84.37,- eura

Ake bolo moje prekvapenie, ked som odovzdal servisnu knizku a kluc.
Servisny technik na mna spoza pultu zacal, ze mate 40 litrov benzinu a najazdene 4630km vyplestil som nanho :shock: a to sme neboli este pri aute.
On ten kluc prilozil alebo zasunul tam u seba nevidel som to maju tam dost vysoky pult. A hned ma zaskocil info co povedal. By ma zaujimalo co vsetko taky kluc im vie povedat a co zneho vedia precitat. Takze dalsia prehliadka uz na ostro po 2 rokoch alebo pri 24 630 km.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
Mikoj
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob kvě 02, 2009 15:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikoj » stř bře 10, 2010 14:04

Ahoj, a kde si bol na tej vymene oleja? Zda sa mi to nejak lacne tych 85evri...
Renault Clio III Phase II 1,2 48kW ICE
[img]http://images.spritmonitor.de/361192.png[/img]

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » stř bře 10, 2010 14:14

Ked si pozries na stranke Renault tak je to pausalna cena v cenniku. Takze ti to vsade urobia za tu cenu. Uz sme to tu niekde rozoberali vymena oleja skorsom termine ako je stanovene. Ja som si nechal, ked som dosiahol 4630km vymenit olej a filter takze praca sa tam nepocitala. Treba si zavolat do autorizovaneho servisu a informovat sa.
Po 2 rokoch to nude uz drahsie lebo tam bude vzduchovy filter a ine veci + praca.

http://www.renault.sk/servis/znackovy-s ... alne-ceny/
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Příspěvek od miloss21 » úte bře 30, 2010 21:50

Dnes som bol v servise renault na vymenu ziarovky v stretavacich svetlach.. sa mi vypalila :( a popytal som sa tam trochu niečo ohladom tej garancej prvej prehliadky.... vraj si mozem kludne kupit svoj vlastny olej a byť pri jeho vymene pri aute... to aby som mal istotu ze mi ho tam aj naleju :)

V servise mi povedali aby som si kupil olej evolution SXR 5W30 a v servise stojí liter 19,90eur a ja som ho objednal za 7,80eur/l

tu je link na znackove a odost lacnejsie motorove oleje ako maju v servise
www.olejposta.sk
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

Uživatelský avatar
Mikoj
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob kvě 02, 2009 15:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikoj » čtv dub 15, 2010 10:36

Dnes som bol vymenit olej po 9200 km (skor mi to nevychadzalo).

Ceny v Istrose BA:
Filter oleja : 13.60e
Medeny kruzok: 0.40e
ELF 5W40: 59.36e
Praca: 16e
Spotrebny a rezijny material: 1.50e

Suma: 90.86

Zevraj ma byt v tom zlava 10%...
Renault Clio III Phase II 1,2 48kW ICE
[img]http://images.spritmonitor.de/361192.png[/img]

quazinko
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 05, 2010 10:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od quazinko » stř kvě 05, 2010 11:20

no mne nehovorili absolutne nist, servis 2 roky alebo 20tis, tak to mam aj v palubaku, btw. neviete niekto kde by som kupil zadny naraznik a piate dvere? clio grantour

Uživatelský avatar
Marv_S
Advanced member
Příspěvky: 261
Registrován: úte led 12, 2010 07:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marv_S » stř kvě 05, 2010 12:02

jurajc píše:Tak mam za sebou prehliadku. Dal som vymenit olej a filter po 4630km.
Olej 5W40 Evolution SXR 4lit. ........66.57,- eura
Filter oleja .................................15.10,- eura
Medeny kruzok ............................0.50,- eura
Cistiaci spray ..............................2.20,-eura
Praca ............................................. 0,-
-------------------------------------------------------
Spolu..........................................84.37,- eura

Ake bolo moje prekvapenie, ked som odovzdal servisnu knizku a kluc.
Servisny technik na mna spoza pultu zacal, ze mate 40 litrov benzinu a najazdene 4630km vyplestil som nanho :shock: a to sme neboli este pri aute.
On ten kluc prilozil alebo zasunul tam u seba nevidel som to maju tam dost vysoky pult. A hned ma zaskocil info co povedal. By ma zaujimalo co vsetko taky kluc im vie povedat a co zneho vedia precitat. Takze dalsia prehliadka uz na ostro po 2 rokoch alebo pri 24 630 km.
Tak se mi to přece jen nezdálo :) Když jsem dával auto na přezutí, tak jsem šel dovnitř, nechal tam klíč, chlápek mi dal zakázkový list a když jsem s chlapem šel ven k autu, tak si pročítám ten papír a tam byly přesně napsaný kilometry :D
Clio Expression 1.2/55kW 2010

Pepo
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: stř bře 18, 2009 18:42

Příspěvek od Pepo » čtv kvě 20, 2010 12:02

Chcel by som sa spytat aky je rozdiel medzi prvou servisnou prehliadkou po kupe noveho auta a obycajnou prehliadkou pri starsom aute ked za obe prehliadky sa plati???

Za dalsie by som sa chcel spytat aky ma vplyv na zaruku to ci na servisnu prehliadku pojdem alebo nie?

Pri prehloidke by podla mna mali zistit zavady, co vsetko treba menit...atd a majitela auta oboznamit co by mu odporucili vymenit. A nie mu to urobit bez jeho vedomia a potom mu len dat blocek so sumou.
Nemam pravdu?

Ved predsa vymenu olejov, chladiacej kvapaliny, kvapaliny do ostrekovacov...atd si predsa kazdy trosku schopny clovek dokaze urobit aj sam a nepotrebuje na to nejakeho odbornika, ktory mu to urobi.
Aky je vas nazor na to?
----------------------------------------------------
Uz som sa dockal a Clio grandtour je moje!!!
----------------------------------------------------

Uživatelský avatar
angelo
Experienced member
Příspěvky: 518
Registrován: pát kvě 15, 2009 20:01

Příspěvek od angelo » čtv kvě 20, 2010 15:48

Za prvu servisnu prehliadku som neplatil nič ,platil som iba za olej a filter ,to som si ale dal sam vymeniť inak to netrebalo. Ak tej poslednej vete ,ano mnohí su schopní si to porobiť ,ale v ramci zaruky to nesmieš . Ani len vodu do chladiča by som nemal doliať.

Pepo
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: stř bře 18, 2009 18:42

Příspěvek od Pepo » pát kvě 21, 2010 15:10

Aha, moze to mat nejaky vplyv na zaruku ked som si sam doplnil, vymenil olej...atd?

Mam predlzenu zaruku na 5 rokov. To akoze musim do tejto doby by som s kazdou drobnostou ist za predajcom aby mi vymenil taku a taku kvapalinu a za vsetko cvakal podla ich cenika?
Tak to som si mohol nechat len zakladnu zaruku.
Ako to riesite vy?
----------------------------------------------------
Uz som sa dockal a Clio grandtour je moje!!!
----------------------------------------------------

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » pát kvě 21, 2010 17:10

Pepo píše:Aha, moze to mat nejaky vplyv na zaruku ked som si sam doplnil, vymenil olej...atd?
no keď si ho všade porozlieval a nalial tam kam nemáš a niečo sa pokazilo tak určite áno. Keď si nič nepokazil tak samozrejme nie.

Ani pravidelné servisné prehliadky nemusíš absolvovať priamo v renaulte, ale musíš v odbornom servise a musíš to mať zapísané a potom je už len v prípade nejakej poruchy na dokazovaní kto čo spôsobil. Však si prečítaj tú záruku keď ju už máš. A keď ju už máš tak si prečítaj aj výnimky na čo sa vzťahuje rozšírená záruka a zistíš, že kopec vecí si môžeš opravovať svojpomocne alebo v inom servise lebo po skončení základnej záruky už rozšírená neplatí na x-vecí.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

peckos489
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 15, 2010 15:27

Příspěvek od peckos489 » stř kvě 26, 2010 21:20

No ja som bol pred tyzdnom na servisnej po dvoch rokoch.
Priniesol som si vlastny olej 5 L za 37,50 € a filter za nejakych 8 €. Pelovy filter som si vymenil sam stal cca 12 € a vymena trvala tak 2 minuty.

No asi ich to nastvalo, tak mi nauctovali 1,5 hodiny prace (tak je to na bloku) cize ziadna servisna prehliadka a suma : 47 €.
Pritom si po prvom roku pytali okrem materialu za cca 110€ "len" 29€ za prehliadku.

Tak som sa ich pytal, ze ked kontrolovali brzdy tak nech mi daju nejaky vystup zo stroja ako z STK ako to brzdi. A prekvapko - vraj na to nemaju stroj :shock: a kontrolovali hrubku platniciek a ked ich budem setrit tak mi este 2 roky vydrzia.

Potom ze ci kontrolovali stierace. Vraj ze je ciste sklo a nic by tam nevideli :D To som sa pytal naschval lebo som vedel ze uz by bolo nacase vymenit gumicky.
Ponaucenie - uz nikdy viac, aspon nie v renoltackom servise.

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Příspěvek od miloss21 » pát kvě 28, 2010 06:48

ja som si tiež už kúpil olej evolution 5W30 5litrov .... stal ma 39,90 a v servise ho maju za nejakych 79,90 (až nie aj viac) takže suma prvej prehliadky by sa mi mala o tolko znížiť takže počítam že by to mohla byt uz celkom v poho suma kedze za robotu by som nemal platit nič lebo je to v rámci záruky...som zvedavý že čo všetko budu kontrolovať a aký bude výsledok uz sa mi totiž blíži prva prehliadka idem na začiatku jula takže uvidim ako tam pochodim s cenami a vybavením... lebo tá ochota u nich je na dosť blbej úrovni
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

fint
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 27, 2009 09:44

Příspěvek od fint » pát kvě 28, 2010 18:04

miloss21 píše:ja som si tiež už kúpil olej evolution 5W30 5litrov .... stal ma 39,90 a v servise ho maju za nejakych 79,90 (až nie aj viac) takže suma prvej prehliadky by sa mi mala o tolko znížiť takže počítam že by to mohla byt uz celkom v poho suma kedze za robotu by som nemal platit nič lebo je to v rámci záruky...som zvedavý že čo všetko budu kontrolovať a aký bude výsledok uz sa mi totiž blíži prva prehliadka idem na začiatku jula takže uvidim ako tam pochodim s cenami a vybavením... lebo tá ochota u nich je na dosť blbej úrovni
aký mas termín po dvoch rokoch, alebo po jednom , lebo ja mám po dvoch alebo 30 000 lm, zdá sa mi to strasne dlho, alebo je to v poho?
Renault Clio III Grandtour 1.2 16v 55KW 75k Expression LPG 7,2 l/100km

Uživatelský avatar
Petr346
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: sob čer 06, 2009 07:38
Bydliště: Náchodsko

Příspěvek od Petr346 » pát kvě 28, 2010 20:35

Já mám také 2 roky nebo 30 tis. km.
Renault Clio Grandtour Expression 1.2 Quickshift 80k 9/2009

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů