Naši mazlíčci

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Příspěvek od Jean ViC » sob pro 11, 2010 16:32

mephistophele: presne tak, kazdemu autu bila nesedne ale pro clio je jak delana :)
kdybych nemohl zvolit bilou tak asi zvolim cernou, pak az bych vybiral nejake pastelove barvy. ja teda ESP nemam. ale premyslel jsem o ESP, ale prislo mi to uz moc davat jeste 8tis za ESP, zvlast kdyz jsem jeste chtel tu operku, ale na ty budu mit ruku v podstate porad, natoz ESP aby mi to zablikalo a "pomohlo" jednou za rok...
Mas uz nejake zkusenosti s ESP na cliu?
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
mephistophele
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: úte led 12, 2010 23:12

Příspěvek od mephistophele » ned pro 12, 2010 00:39

Jean ViC píše:mephistophele: presne tak, kazdemu autu bila nesedne ale pro clio je jak delana :)
kdybych nemohl zvolit bilou tak asi zvolim cernou, pak az bych vybiral nejake pastelove barvy. ja teda ESP nemam. ale premyslel jsem o ESP, ale prislo mi to uz moc davat jeste 8tis za ESP, zvlast kdyz jsem jeste chtel tu operku, ale na ty budu mit ruku v podstate porad, natoz ESP aby mi to zablikalo a "pomohlo" jednou za rok...
Mas uz nejake zkusenosti s ESP na cliu?
Mam! Aj dnes vecer! U nas na Slovensku momentalne poriadne snezi... Na neodhrnutej dialnici medzi KE a PO s kludom som siel 100 km/h a obiehal ine opatrnejsie auta a vobec som nemal z roho zly pocit. Cesta k mojmu domu do dedinky kde mam dom, zafukana, plna snehu, strme stupanie... Takmer v kuse svietil trojuholnik na pristrojovke informujuci o cinnosti ESP alebo ASR, neodhrnute, neposypane a vysiel som... Prave koli zime som chcel ESP a protipreklzovy system, na Cliu je podvozok v ramci triedy tak dobre naladeny, ze uviest do cinnosti ESP na suchej ceste je velky kumst. Raz sa mi to podarilo, ale zena mi riadne nadavala, fakt myslela, ze zakrutu na ktorej som to skusal za sucha a v riadnej rychlosti uz nevyberieme, vybrali sme! Bez problemov, ale to uz aj mne potom buchalo srdce... Inak, robil som minule po nasnezeni jednoduchy test-u nas v meste mame taku velku plochu kde chodia aj vsetky autoskoly trenovat jazdy a tam som po nasnezeni siel s Cliom, vypnut ESP sa da do 50 km/h, takze som skusal robit kruznice s autom, s ESP a bez ESP na snehu, potvrdzujem, vysledok je jasny, bez ESP boli kruznice vacsie... Proste auto viac bralo mimo urceny smer dany volantom! Vyborna vec! Do bezpecnosti podla mna sa vzdy oplati investovat, aj keby si to mal potrebovat len jediny krat...! Aj tak fyziku nikdy uplne neoklameme, takze Renaultaci, ak su zle cesty, ci s ESP alebo bez, radsej vzdy pomalsie a radsej stastlivo do ciela! Stastne cesty prajem vsetkym! 8)
CLIO Grandtour 1.2 TCE, Ice - 03/2010

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » ned pro 12, 2010 10:10

To ESP je dobra vec vyskusane uz minulu zimu. Tych 300 eciek sa oplatilo priplatit. Jazdime kazdy den. Chodievame lyzovat a na tychto nasich cestach niekedy :(. U nas si to odskusala hned na zaciatku nasa mamina do zakruty na zasnezenej ceste. Inak ako pises ja som sa tiez bol vyblaznit na takom parkovicku u nas. Inak myslim, ze ak dosiahnes 50km sa znovu same zapne. Bez ESP sa da odskusat pri nizsej rychlosti.
Naposledy upravil(a) jurajc dne úte pro 14, 2010 12:14, celkem upraveno 1 x.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
abcman
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř úno 18, 2009 21:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abcman » úte pro 14, 2010 08:21

U ESP oceňuju zejména dvě věci - kontrolu nedotáčivosti (klasika u předohrabů) a zejména teď při jízdě po sněhu, když má auto v zatáčce tendenci jít předkem ze zatáčky, tak ESP přibrzdí jedno kolo a auto se krásně zakrojí zpátky do oblouku. No a pak je to přibržďování protáčejícího se kola (přes diferenciál se na kluzkým povrchu často točí jen jedno), aby se to druhé dostalo do záběru - pomáhá opět v zimě při vyjíždění zasněžených kopců. Takže za sebe jsem rád, že to ESP mám.. Jo a vypnout esp se dá do 50 kmh, alespon u mě.
Ještě mě napadá jak jsem jednou na zasněženým parkovišti chtěl udělat efektní otočku přes ručku a zapomněl vypnout ESP..otočku to samozřejmě srovnalo a já vypadal jak blbec :lol:
R. Clio III, 1.2 TCE, RipCurl2, phase 1

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Příspěvek od Jean ViC » stř pro 15, 2010 08:39

skoda ze jste nechvalili ESP drive nez jsme objednali :)
ja kdyz sem nadtim uvazoval, tak nejvetsi vyhodu jsem videl v tom ASR(protiprokluzu) a i dalsi funkce jsem si rikal ze nejsou k zahozeni, ale uz jsem nechtel dalsi priplatky.
Taky jezdim dost po snehu na silnicich III.trid(a nizsich :) ), dneska i mensi snehove jazyky a musim se spolehat jen na sebe, auto a zimni gumy :)
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

iwwo111
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 10, 2010 20:05

Příspěvek od iwwo111 » stř pro 15, 2010 09:34

Jean ViC píše:skoda ze jste nechvalili ESP drive nez jsme objednali :)
ja kdyz sem nadtim uvazoval, tak nejvetsi vyhodu jsem videl v tom ASR(protiprokluzu) a i dalsi funkce jsem si rikal ze nejsou k zahozeni, ale uz jsem nechtel dalsi priplatky.
Taky jezdim dost po snehu na silnicich III.trid(a nizsich :) ), dneska i mensi snehove jazyky a musim se spolehat jen na sebe, auto a zimni gumy :)
Ahoj. A aj dobre robíš,že sa na seba spoliehaš. Mám clio bez ESP a naozaj nechýba mi. Treba jazdiť opatrne a tak ako to dovoluje počasie. Naše auta sú velmi dobré. Naozaj. Dostať ho do šmyku ide len rýchlou a nezodpovednou jazdou. V zime sa predsa má jazdiť inak ako v lete. Vela vodičov si myslí,že keď má auto prešpikované elektronikou,tak môžu jazdiť ako v lete a tak to potom aj dopadne.
Clio3 Grandtour 1.2 TCE

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Příspěvek od septim » stř pro 15, 2010 09:56

Tiez som zvazoval ESP ale mal som feliciu a zvaldal som jazdit v zime, tak som riskol bez. A musim povedat ze clio jazdi o dost lepsie ako felicia a smyk dostanem fakt len s rucnou a to sa este musim snazit, lebo auto je ako prilepene. No ak budem kupovat dalsie auto, asi bude vacsie aj vacsou vybavou s ESP, kvoli velkosti a vahe auta...
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
mephistophele
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: úte led 12, 2010 23:12

Příspěvek od mephistophele » stř pro 15, 2010 13:40

Ahoj. A aj dobre robíš,že sa na seba spoliehaš. Mám clio bez ESP a naozaj nechýba mi. Treba jazdiť opatrne a tak ako to dovoluje počasie. Naše auta sú velmi dobré. Naozaj. Dostať ho do šmyku ide len rýchlou a nezodpovednou jazdou. V zime sa predsa má jazdiť inak ako v lete. Vela vodičov si myslí,že keď má auto prešpikované elektronikou,tak môžu jazdiť ako v lete a tak to potom aj dopadne.[/quote]

ESP nie je ucel, ale prostriedok!!! Svata pravda!
Ako pisem vo svojom predoslom prispevku, fyzika sa oklamat uplne neda, takze naozaj ak su zle cesty, vsetkym odporucam opatrne a hlavne stastlivo! Dodatocne sa ESP montovat uz neda, rozumiem vsetkym ktori sa spoliehaju uz len na seba, ale vsetkym co idu este len kupovat a zvazuju, odporucam 300 eur investicia nie je vobec vysoka... Ludia si zvyknu priplacat rozne pakety, vacsinou dizajnoveho charakteru a za omnoho vyssie ciastky! Ja vzdy budem chciet radsej o nieco bezpecnejsie auto ako o nieco krajsie auto... Aj ked je to relativne! Niekto (napr.bez ESP) vas moze trafit spoza zakruty,vyhodi ho smyk do protismeru a vam vase ESP nepomoze... Asi aj preto napokon Europska legislativa zvazuje ESP vo vsetkych autach vyrobenych od r.2012 ako povinnu vybavu. No ludsky faktor bude vzdy ten najslabsi clanok, snad by sa malo nieco podniknut uz pri vychove novych vodicov v autoskolach a zeby aj psychotesty...? :?
CLIO Grandtour 1.2 TCE, Ice - 03/2010

javils
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: pát dub 25, 2008 07:11

retezy

Příspěvek od javils » stř pro 15, 2010 14:15

Bydlím v oblasti,kde jsem ted musel nasadit a jezdit s řetězy.Proti Fabce mne překvapila perfektní ovladatelnost /jezdím s oběma / a to,že o řetězech ani nevím.Jen jako postřeh.JaS

iwwo111
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 10, 2010 20:05

Příspěvek od iwwo111 » stř pro 15, 2010 16:08

ESP nie je ucel, ale prostriedok!!! Svata pravda!
Ako pisem vo svojom predoslom prispevku, fyzika sa oklamat uplne neda, takze naozaj ak su zle cesty, vsetkym odporucam opatrne a hlavne stastlivo! Dodatocne sa ESP montovat uz neda, rozumiem vsetkym ktori sa spoliehaju uz len na seba, ale vsetkym co idu este len kupovat a zvazuju, odporucam 300 eur investicia nie je vobec vysoka... Ludia si zvyknu priplacat rozne pakety, vacsinou dizajnoveho charakteru a za omnoho vyssie ciastky! Ja vzdy budem chciet radsej o nieco bezpecnejsie auto ako o nieco krajsie auto... Aj ked je to relativne! Niekto (napr.bez ESP) vas moze trafit spoza zakruty,vyhodi ho smyk do protismeru a vam vase ESP nepomoze... Asi aj preto napokon Europska legislativa zvazuje ESP vo vsetkych autach vyrobenych od r.2012 ako povinnu vybavu. No ludsky faktor bude vzdy ten najslabsi clanok, snad by sa malo nieco podniknut uz pri vychove novych vodicov v autoskolach a zeby aj psychotesty...? :?[/quote]


Uplne s tým súhlasím. Ja som kupoval auto čo bolo na sklade a čakať dva mesiace som nemohol. Ak by som mal možnosť, tak určite ESP mám. Lenže spoliehať sa na to naozaj nedá. Ako píšeš,je to len prostriedok a menej skúseným vodičom naozaj pomáha. Taký čerstvý vodič naozaj nevie ako sa auto správa a ťažšie odhaduje situáciu. Ale ak velmi prestrelí,tak ani ESP nepomôže. Ale to je o výchove a kvalite našich autoškôl. Ja som napríklad presedlal zo staršieho auta bez ABS. Poviem ti,že mi naozaj nechýbalo.No teraz ho mám a musím povedať,že je to naozaj len prostriedok,ktorý nám pomáha,no nenahradzuje pozorného vodiča. Takže podľa mňa ESP jednoznačne áno,ale jazdiť tak ako keby tam nebolo. Kto má možnosť,nech si ho tam dá. A nie som brzda premávky. Jazdím normálne a sem tam sa aj ponáhľam.
Clio3 Grandtour 1.2 TCE

Uživatelský avatar
mephistophele
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: úte led 12, 2010 23:12

Příspěvek od mephistophele » stř pro 15, 2010 18:54

iwwo111:

Ja len taku pikosku! :D
Ja vlastne koli ESP mam uz aj motor s Euro 5 normou a tu predlzenu prevodovku... Vysvetlim, ja som auto objednaval na Silvestra minuleho roku, posledny den akcie aj so zimnymi pneumatikami. Vedel som, ze chcem auto biele, Grandtour, motor TCE, hmlovky a ESP! Na sklade mali Grandtour, TCE (este norma Euro 4 a dnes viem ze este kratka prevodovka), metalicka farba, bez hmloviek a bez ESP! Postavil som si hlavu, rozhodol sa ze pockam! Auto uz im neslo zadat do systemu vyroby, az 15.januara sa dalo zacat objednavat, lebo bola vyluka objednavania motorov TCE koli prechodu vyroby na Euro 5. Nevadi, zalohu som zlozil uz na Silvestra, tekze som mal narok na 4 zimne pneumatiky znacky Fulda, ktore nakoniec ked som az 1.marca(!) auto preberal uz nemali na sklade, takze mi bez reptania dali drahsie zimne pneu Dunlop Winter Sport. :) Za tu dobu som aspon v klude predal svoje predosle auto a nejaky cas som vyplnal kamosovou Opel Astrou. Napokon som spokojny, koli pockaniu som ziskal auto uz s novou normou a dlhsou prevodovkou a lepsie zimne pneu, ake bolo ponukane v akcii. a keby ze mi auto zadaju do vyroby este o 15 dni neskor, tak vybava ICE sa premenovala a pri min. zmene ceny sa rozsirila vybava napr. o kozeny volant, alebo zatmavene zadne okna... Ale to by som uz vela chcel! Spokojnost! Zelam ju taktiez vsetkym Vam! :twisted:
CLIO Grandtour 1.2 TCE, Ice - 03/2010

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » stř pro 15, 2010 19:12

mephistophele píše:...Asi aj preto napokon Europska legislativa zvazuje ESP vo vsetkych autach vyrobenych od r.2012 ako povinnu vybavu. No ludsky faktor bude vzdy ten najslabsi clanok, snad by sa malo nieco podniknut uz pri vychove novych vodicov v autoskolach a zeby aj psychotesty...? :?
ESP bude v EU od novembra 2011 povinné pre všetky nové modely áut. A od 2014 pre všetky nové predávané autá. Norma je už prijatá.

Renault má najmenší príplatok za ESP (300EUR).
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
abcman
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř úno 18, 2009 21:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abcman » stř pro 15, 2010 22:46

Je jasný, že ikdyž mám ESP tak nepojedu jako debil na sněhu, ale jsem rád, že mi kryje záda - např. při nutném úhybném manévru mi náhle šel zadek docela slušně do smyku a já byl sakra rád, že se auto srovalo víceméně samo, bez razantních zásahů do řízení. A to ASR ani nepočítám, to se snad žádným řidičským umem nahradit nedá (když se prostě točí jedno kolo tak se točí). Mimochodem, ve srovnání s feldou má Clio opravdu dobrou přilnavost i na zasněžené vozovce, ale doporučoval bych jízdu po témže povrchu v nějakém autě co má stálej pohon 4x4 - máme doma ještě Subaru a při rychlosti, které se Clio vlní a má tendenci se utrhávat (zejména na sněhu v zatáčce) jede Subárko v klídku jak tank :lol: Ale chápu, že to je už jiná třída (i cenovka).
R. Clio III, 1.2 TCE, RipCurl2, phase 1

Uživatelský avatar
abcman
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř úno 18, 2009 21:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abcman » stř pro 15, 2010 23:13

A aby to tu nebyl samej text, tak hodím jednu zimní fotku, tedka před pár týdnama, Cliouš i s řetězama Thule (jinak se v tom počasí bohužel domů nedostanu :lol: ), ale který se skvěle nasazujou :)
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
R. Clio III, 1.2 TCE, RipCurl2, phase 1

iwwo111
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 10, 2010 20:05

Příspěvek od iwwo111 » stř pro 15, 2010 23:45

No to ma pekne štvete. :lol: Začínam ľutovať,že som nečakal. :roll:
Ale vážne. Jasne že by som to chcel. Ale život je raz taký. Nemôžeme mať všetko. Ja som bol bez auta a práve mal predajca LS Extreme a ešte aj TCE. Začínam sa pohrávať s myšlienkou,že by do rodiny pribudla limuzína od Renaultu :lol: A Clijko by ostalo manželke a dcére. A to už bude ESP naozaj chýbať. :!:
Clio3 Grandtour 1.2 TCE

Uživatelský avatar
mephistophele
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: úte led 12, 2010 23:12

Příspěvek od mephistophele » stř pro 15, 2010 23:58

Teraz si trafil priamy zasah do cierneho! ESP som riesil hlavne koli zene! Nema jednoducho talent na soferovanie... Aj za sucha sa jej bojim poziciat auto! Jej jedna deviza je, ze popri neskusenosti a malom talente na soferovanie je ta, ze ju aspon strach brzdi pri zvadzani na nejaku rychlu jazdu! Dokonca som jej v obci prikazoval jazdit tachometrovych 55 km/h, musel som jej vysvetlit, ze nie je nic horsie ako netrpezlivy vodic za tebou, ktory ti dycha na chrbat, predbehne ta a zacne ta just brzdit a "vychovavat". Mohla by spanikarit a BUM niekam...
A diky predoslemu prispievatelovi za to foto(tie retazu su inak zaujimave), mas pravdu, vela textu je tu, ale aj tak mam radost, ze sa tu vobec komunikuje a ze toto forum zije! Kazda informacia je pre mna tu skusenostou ako a co si vsimat na mojom Cliu. 8)
CLIO Grandtour 1.2 TCE, Ice - 03/2010

st. Spider
Junior member
Příspěvky: 161
Registrován: ned srp 10, 2008 11:21
Bydliště: Nitra

Příspěvek od st. Spider » čtv pro 16, 2010 07:19

Inac mimochodom, montaz ESP na clio zahrna v tych 300€ aj kotucove brzdy vzadu, co bol padny argument pre mna, aby som si to dal namontovat. Priznam sa, ze mi dost zalezalo na vzhlade auta a tie kotuce tomu dost pridavaju. To ESP samo o sebe je cool vec, ale na ujazdenej vrstve snehu a lade nepomoze ani svetena voda. Tam sa proste smyka a je jedno, aku elektroniku mate na aute. Ale ked dostane koleso aspon trochu grip, tak je to fakt super.
CLIO III 2009 Dynamique, 5 dv, 1.2 TCE 74kW (101k)

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Příspěvek od Jean ViC » čtv pro 16, 2010 08:32

je pravda jak se to tady najednou ozilo a skoro same TCe :)
snad uz o vikendu vyfotim neco dalsiho abych mohl vlozit dalsi fotky, vcera jsem se pristihl ze se celkem dost tesim do prace abych se svezl cliem :D
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
pali.sk
Senior member
Příspěvky: 1625
Registrován: úte srp 18, 2009 18:14
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pali.sk » čtv pro 16, 2010 09:24

no doplatok 700€ na TCe je viac ako rozumný tak sa ani nedivím, a hlavne pot tom novom sprevodovaní. A aj výbava je veľmi rozumná už od druhej úrovne ... čo však dáva tušiť príchod Clia IV.
MIII Grandtour 1.6 110k Dyn. black - 9/2009, MIII Grandtour 1.4 TCe 130k Dyn. white - 1/2012
Obrázek
+ diery na kapote spôsobené vonkajším vplyvom
+ rachotiaci presuvník, ktorý neexistuje
+ "ufo" zvuk grátis.

Ale auto je to pekné!

Uživatelský avatar
abcman
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř úno 18, 2009 21:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abcman » čtv pro 16, 2010 09:45

No já bych třeba auto pod 100 koní už nechtěl, jako jezdit se dá se vším, ale už jsem jezdil od VW 40 kW tříválec a to bylo auto doslova na dvě věci :lol: Nejelo to vůbec a žralo i trávu kolem silnice.
Na tady ty menší auta typu Clio je tak pohodových těch 100 koní... a na větší 100 kW..to už je pohodovej výkon..
PS: Jé vidíte, to jsem vám neříkal, podařilo se mi onehdy vyprášit na sprintu od světel Hummera H2 :lol: Borec byl takovej namistrovanej a na světlech schválně zajel vedle mě..tak jsem tomu dal za uši a boj to byl vyrovnaný, ale nakonec jsem se urval do finiše :lol: V terénu by mi dal asi za uši..ale ve městě vládce clio :P
R. Clio III, 1.2 TCE, RipCurl2, phase 1

javils
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: pát dub 25, 2008 07:11

couvací kamera

Příspěvek od javils » ned pro 19, 2010 16:21

Nainstaloval jsem couvací kameru,volil jsem nejlevnější řešení /1500.- Kč/,při tomto provedení je vidět zem nejblíže 100 cm od nárazníku.Zkušenosti ještě nejsou,je to čerstvé.Ideální by bylo monitor ve zpětném zrcátku,kamera v nárazníku,bezdrátový přenos,Bližší na fotkách. Jas http://ok2mxl.rajce.idnes.cz/clio_GT/

Miro_II
Junior member
Příspěvky: 127
Registrován: stř říj 26, 2005 23:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miro_II » ned pro 19, 2010 19:01

Přidám taky fotky našeho Clia III, tentokrát RS 200, obutého do zimních kol. Doufám, že se bude líbit.

Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Clio RS 172 ph.2

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Příspěvek od Jean ViC » ned pro 19, 2010 20:26

Miro_II:
kurna to je krasa, fakt supr, ja si jen predstavuji ten vykon jak to jezdi... to musi byt zatah, fakt parada...
napis nam ostatnim co zavidi nejake podrobnosti o aute ;)
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » ned pro 19, 2010 21:15

Nadherne. :oops: :t18:
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Miro_II
Junior member
Příspěvky: 127
Registrován: stř říj 26, 2005 23:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miro_II » pon pro 20, 2010 18:24

Jean ViC píše:Miro_II:
kurna to je krasa, fakt supr, ja si jen predstavuji ten vykon jak to jezdi... to musi byt zatah, fakt parada...
napis nam ostatnim co zavidi nejake podrobnosti o aute ;)
No tak parametry 200PS 215Nm, což je tak akorát, auto to dává celkem solidní dynamiku ikyž je potřeba se pohybovat vysoko na otáčkoměru cca 5000+ pak táhne jako bejk až do 7500, kde sozve beep beep zvukový signál pro přeřazení,protože rychlost tam letí docela rychle a člověk nestíhá sledovat otáčkoměr.

Co bych u auta vyzdvyhnul nejvíc je ale podvozek. Neskutečně promakaná věc,tam kde staré Clio RS už vzdává boj (což je mimochodem docela daleko od běžného stylu jízdy), tam RS200 naprosto bez problémů krásně drží stopu.

No a potom brzdy, 312mm vpředu Brembo, to je něco neskutečnýho,to se musí zažít. pak poměrně přesné řazení 6kvaltu hodně nakrátko. Pro mě ideální auto na okresky, člověk se musí jen z obyč auta trochu překalibrovat. Kdyby byl zájem je možno předváděcí jízda v okolí Pce - HK, ať už v Cliu RS 172 (moje) nebo RS 200 (otcovo), stačí se jen domluvit. Ale nutno dodat,že kdo se sveze tak okamžitě začne brousit po inzerátecch a shánět to auto, je to pecka. 8)

btw CUP spoiler je už doma, na jaře půjde na auto a bude vypadat jako opravdovej závoďák :D
Clio RS 172 ph.2

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů