clio III - výměna předních žárovek

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
patt-
Junior member
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 27, 2007 13:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patt- » pát říj 08, 2010 12:35

ja som menil pred spolujazdcom uz davnejsie,asi po pol hodine som tam tu ruku poskladal a po par nekrestanskych slovicek sa mi to podarilo... teraz som menil pred vodicom a to uz bolo len na 20minut :D

robken
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 13, 2010 15:32

vymena ziaroviek

Příspěvek od robken » pon pro 20, 2010 21:17

caute. tak tu na nete som nasiel par dobrych fotiek ,jak to tam dnu vyzera,zajtra ma caka vymena ziarovky tak mi to moc pomohlo
a dufam ze to pomoze i vam
tu je link..
http://inet.euweb.cz/clio3-zarovky/
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XI/2008

Uživatelský avatar
abcman
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř úno 18, 2009 21:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abcman » úte pro 21, 2010 21:50

Tak vážení, právě jsem vyměnil přední žárovky v potkávačkách - původní za Osram Night breaker plus (plus má znamenat zvýšenou životnost oproti krátké první generaci) - u řidiče trvala výměna dohromady asi 5 minut, u spolujezdce přes hodinu!! V čem byl problém? Ve fabrice doslova nalisovali faston konektoru na konektor žárovky takže prostě a jednoduše zaboha nešla odpojit - tahal jsem tak usilovně, že se napůl odlomil i konektor co je přímo na žárovce, bohužel žárovka ven bez odpojení konektoru nešla přes pružinku - pružinka musela ven a pak pomohly až kleště - ovšem trefit se packama pružinky zpět do háčků kdesi hluboko ve světle bylo opravdu na pevné nervy a spoustu času - osvědčilo se mi přivázat pružinku nitkou k nějaké hadici okolo (eliminuje se riziko ztráty pružinky kdesi v motoru). Po nasazení pružinky už proběhlo vše docela hladce...
Jinak první dojmy spokojenost, svítí to opravdu víc a světlo je jasnější, ještě kdyžtak hodím poznatky z provozu. Hlavně jsem zvědavej na tu deklarovanou životnost.
Udělal jsem taky srovnávací obrázek jen tak u baráku (bohužel není vidět deklarované prodloužení světla protože cesta se svažuje), obě fotky jsou foceny na stejné iso i závěrku, abych minimalizoval zkreslení vlivem delší expoziční doby. (sklon světel byl na 2. stupni)
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
R. Clio III, 1.2 TCE, RipCurl2, phase 1

Uživatelský avatar
Milan Kaffka
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: stř úno 10, 2010 19:13

Příspěvek od Milan Kaffka » stř pro 22, 2010 09:10

No ja mám pocit,že sa svietivosť zväčšuje pri 55watt.žiarovkách-a je to silne nepríjemné,ked´ožaruješ oproti šoférov,nevidíš chodcov.atd´..... :cry: :cry: :cry:
CLIO GRANDTOUR 1.2l/75k-01/2010

Uživatelský avatar
abcman
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř úno 18, 2009 21:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abcman » stř pro 22, 2010 09:26

Tu poznámku ohledně 55w žárovek jsem asi nepochopil - já mám v potkávačkách h1 55W. Stran toho oslnovani - cetl jsem test, ve kterém ty osramy dopadly dobře mimojiné i právě proto, že pri správném nastavení neoslňují víc než běžná žárovka - a vzhledem k tomu, že v potkávačkách mám čočky, tak při správným nastavení by opravdu oslnovat neměly :wink:
R. Clio III, 1.2 TCE, RipCurl2, phase 1

Uživatelský avatar
Milan Kaffka
Starting member
Příspěvky: 70
Registrován: stř úno 10, 2010 19:13

Příspěvek od Milan Kaffka » čtv pro 23, 2010 12:59

Ide o to,že 55 watt +30% svietivosť podla mňa oslňuje.Šofér pekne vidí,ale ten oproti-chudáci chodci.Pokial to bude legálne? :kngt: Až budú svietiť 1xtoľko?A pritom ich môžeš mať dobre nadstavené. :mava:
CLIO GRANDTOUR 1.2l/75k-01/2010

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Jaroš » čtv pro 23, 2010 14:38

Lepsi oslneny chodec, nez-li mrtvy chodec...

Navic, pokud je zarovka kvalitni a svetlo dobre serizene, nemuze to oslnovat. Pouze jde vetsi mnozstvi svetla do oblasti, kam ma jit. Proto take kvalitni zarovka s vyssi svitivosti vetsinou oslnuje mene, nez nekvalitni zarovka, ktera sviti i tam, kam nema.
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

Uživatelský avatar
abcman
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř úno 18, 2009 21:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abcman » čtv pro 23, 2010 19:29

Přesně jak píše kolega :wink: Jinak žárovky jsou to Osram NightBreaker Plus - a jsou samozřejmě plně schválené pro provoz :wink: Teď mají zasebou už dvoudenní provoz a nikdo mě zatím neproblikl, že bych oslňoval - a jak už jsem psal výš, ve světlech mám od výroby čočky takže světlo jde opravdu jen tam kam má :wink:
Zmíněný test žárovek je tady - jak můžeš vidět, levnější a hůře svítící žárovky leckdy oslňují víc, než ty lepší a silnější..
Obrázek
R. Clio III, 1.2 TCE, RipCurl2, phase 1

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od jurajc » stř led 05, 2011 22:25

Tak po roku odisla H7 stretavacka na pravej strane. Jedine co ma na tom potesilo, ze i napriek malemu priestoru na vymenu som to zdolal za menej ako 5 minut. Este stastie, ze su tam nie tie spruzinky na zacvakavanie inak neviem neviem ako by to dopadlo.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od miloss21 » čtv led 06, 2011 19:10

ja som menil obe lebo som daval xenonove ziarovky olympia HID II .....poviem Vam na prvy krat mi obe stretavacie dokopy trvalo vymenit pol hodinu ale kedze uz viem ako na to tak by som to mal zvladnut aj do 10-15minut .....soferova strana bola celkom v pohode ale spolujazdcova strana tam fakt treba chobotnicu dost tam zavadzia hadica klimy ale dalo sa to a teraz veselo svietim
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

Uživatelský avatar
abcman
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř úno 18, 2009 21:26
Kontaktovat uživatele:

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od abcman » čtv led 06, 2011 21:06

A máš alespon čočky ve světlech ??, jinak - při vší úctě - je to docela prasárna narvat do čiré lapmy xenon - zrovna nedávno proti měl jel takový expert.. neviděl jsem ani houno jak to oslňovalo ten xenon (přesně kvůli takovým po tom policajti jdou)...
R. Clio III, 1.2 TCE, RipCurl2, phase 1

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od miloss21 » pát led 07, 2011 20:32

ono to nieje original xenonova vybojka je to obycajna zierovka naplnena xenonovym plynom tu je aj link ako to vyzera http://www.tuning.sk/dokument-xenonove- ... -autostyle su to presne H7 svietivost 6000K svietia uplne do bielej s malym nadychom modrej takmer presne ako xenon.... a neoslnuje to je to ako normalna ziarovka
PS: hadam viem co si mozem dovolit namontovat na auto a co nie.... niesom nejaky rojko co sa iba na nieco hra ked uz nieco robim tak poriadne a pozistujem si co je legalne a co si mozem dovolit.....niesom ziadny tuzer ani nic podobne.... mam auto tak perfektne porobene ze ty co ho vidia v reale ho len vychvaluju a niektory zavidia.... tolko k tomu aby ste vedeli ze vsetko co robim na aute je poriadne a ty co ho videli to mozu len dosvedcit.... neberte to nejako zle len chcem aby ste vedeli ze co to s upravami som s mojim milacik uz poriesil takze sa v tom dost vyznam..... motam sa okolo aut uz od mala a je to moj konicek..... a policajti tie ziarovky uz videli milion krat a mozu sa ist akurat tak po.ebat pretoze su to normalne ziarovky a maju aj ten certifikat alebo ako sa to vola(oznacenie na ziarovke ze su homologizovane) a schvalene pre pouzivanie na cestnych komunikaciach.... jeden kamarat ma uplne zlte svetla ale fakt totalne zlte ze uz zdialky je vidno ze je to on lebo take zlte nema nikto a policajti to tiez normalne beru
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od jurajc » pát led 07, 2011 21:11

Potom napis kolko ti vydrzala ta ziarovka. Davat to do auta, ked som uz menil 3ks tak to by nebola teda vyhra :smajl10:
To skor uz uvazujem o tych LED denne.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od miloss21 » pát led 07, 2011 21:18

no zatial svietia obe v poriadku..... mam ich zatial asi tak jeden a pol mesiaca mozno dva ale zatial su fajn...... tie original co som mal v aute ked som ho kupil vydrzali obe asi tak pol roka potom som kupil druhe klasika halogen a tie svietili az do vymeny dobre ale chcel som tieto xenonove kedze aj v predchadzajucom aute som mal podobne len take lacnejsie a pacilo sa mi ako svietia tak som objednal tieto co mam a zatial su dobre... ale dam vediet ak sa nahodou vypalia.... dufam ze vydrzia dost dlho :D
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od jurajc » pát led 07, 2011 21:25

Najhorsie je ze sa musi cely den svietit. Takze tie ziarovky dostavaju riaden zahul. Preto som uvazoval na DRL. Vacsinou jazdievame cez den. Takze potom by som uz nevahal nad takymto riesenim ako mas Ty. :t18:
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od miloss21 » pát led 07, 2011 21:42

to svietenie som rozmyslal aj ja ale uz ked mam hmlovky to skusim vymysliet tak aby mi fungovali aj ony..... niekde to tu bolo riesene ze sa da odrezat to sklo z hmlovky bo je tam iba silikonom zalepene a kupit tam do nej denne svietenie ale iba taky kruh nevyplneny(cize denne svietenie by bolo iba na odvode hmlovky) aby tam bola aj ziarovka do hmlovky... len neviem ci som to videl na tomto fore ale na francuzkom.
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od Jean ViC » sob led 08, 2011 22:37

a jak ti sviti ty "xenonove" zarovky?
jinak podle toho testu, zarovky co maji v nazvu nebo v informacich neco o xenonu jsou nejhorsi... jeste to modre zabarveni banky podle meho trochu snizi svitivost...
a podle toho webu ty xenonove zarovky ze sviti jako 140W zarovky se mi ani nechce verit...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od miloss21 » ned led 09, 2011 00:17

urcite nesvietia ako 140W ziarovky ale svietivost sa nejako nezmenila k horsiemu povedal by som ze je to o nieco lepsie..... to zafarbenie to velmi nespravi horsim..... ja som s nimi velmi spokony a kedze mam parabolu a nie cocky tak to svieti pekne na bielo a krasne je vsetko vidiet podla mna je to ovela lepsie ako stare halogenky co som mal.... u mna je to jednoznacne krok k lepsiemu svieteniu.... a rozmyslam o podobnych aj do dialkovych svetiel(len musim zistit ci tieto mozem pouzit aj v nich) kamoš ma philips cool blue v dialkovych a ked ich zpne je to uplna paradicka rozmyslam ze aj ja tam dam bud tie alebo objednam tieto co mam v stretavacich je to proste paradicka
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od Jean ViC » ned led 09, 2011 10:19

miloss21: skoda ze ty asi nemuzes porovnavat s nightbreakerama, protoze u tech je viditelna zmena hlavne ve svitivosti, zabarveni svetla taky (ale kvuli zabarveni svetla bych si ji nekupoval) to uz radeji ty coolblue co maji belejsi svetlo, ale prijde mi stejne jako obyc zarovka...
Premyslim ze i do Clia III zkusim nejake lepsi zarovky, do starsich clii co jsem mel byly lepsi zarovky nutnosti, protoze jsem mel spinave reflektory, tak abych videl alespon neco, :D ale nightbreakery vydrzeli tak zhruba pul roku...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od miloss21 » ned led 09, 2011 14:14

no ono tieto co som ja kupoval tie olympia su belsie ako coolblue ....coolblue ma svietivost iba 4300K a to mi pride take ako normalna halogenka ale tieto olympia maju 6000K a to uz je uplne krasne biele svetlo a potom maju aj 8000K ale to uz je dost do modrej.... a nightbrakery som nechcel lebo vraj kvoli takej vysokej svietivost rychlo odchadzaju co som sledoval aj ine fora a recenzie na ne tak vydrzali tak maximalne kazdemu dva tri mesiace a potom sa odpalili tak som sa rozhodol pre tieto a poviem ti nelutujem to su fakt paradne aj svietivost aj farba svetla aj vsetko
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

Uživatelský avatar
Tomlu
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pát říj 31, 2008 11:21
Bydliště: Kolínsko

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od Tomlu » ned led 09, 2011 16:37

Já sem si ty Olympie taky objednal, tak se zvedavej jak to bude svítit. Do dálkovejch je ale nemůžu dát i kdybych chtěl, protože to v H1 nedělaj :-(
Renault CLIO V 1.0 TCe 67kW Intens - rv. 08/2021
Renault CLIO Grandtour 1.2 TCe 87kW Intens/BOSE - rv. 02/2018, červená flamme, LED Pure Vision, R-link Evolution
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Intens - rv. 03/2015 - R.I.P.
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Expresion - rv. 10/2008 - R.I.P.

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od miloss21 » pon led 10, 2011 07:43

jáj no ja mám aj dialkove aj tlmene H7
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

Uživatelský avatar
abcman
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř úno 18, 2009 21:26
Kontaktovat uživatele:

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od abcman » pon led 10, 2011 10:53

No proto je dobrý udělat porovnávací fotku, jak mám hozenou nahoře - člověk hned vidí změnu oproti té původní žárovce..
Já z důvodu krátké životnosti taky nechtěl ty nightbreakery - a pořídil jsem až Nightbreaker plus - ty mají mít o 50% zvýšenou životnost oproti těm prvním.. Uvidíme jak to vydrží..
R. Clio III, 1.2 TCE, RipCurl2, phase 1

Uživatelský avatar
Tomlu
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pát říj 31, 2008 11:21
Bydliště: Kolínsko

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od Tomlu » pon led 10, 2011 16:22

to milos: no jo no, máš už asi pofacelift, já mám ještě první verzi
Renault CLIO V 1.0 TCe 67kW Intens - rv. 08/2021
Renault CLIO Grandtour 1.2 TCe 87kW Intens/BOSE - rv. 02/2018, červená flamme, LED Pure Vision, R-link Evolution
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Intens - rv. 03/2015 - R.I.P.
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Expresion - rv. 10/2008 - R.I.P.

VLADY
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř kvě 16, 2007 21:45
Bydliště: BA-SK

Re: clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od VLADY » čtv úno 03, 2011 22:46

Takže už mám aj ja skúsenosť s výmenou H1 v stretávačkách.Ozaj je to reflektor čo má aj bočné prisvietenie v zákrutách takže konštruktér žiarovkami nešetril....je ich tam rovných 5 kusov plus hmlovka takže predok auta obsahuje celkovo 12!!!žiaroviek :smile16: Ten blb :evil: čo to projektoval, by som mu to dal meniť 3x do dňa. Mal som smolu ,Lebo hneď na šoférovej strane mi po vybratí starej spálenej, padla tá nová žiarovka do vnútra toho plastového dekla, a musel som ju vybrať pomocou drátu.... inak som sa k nej nevedel dostať a to mám dosť dlhé a tenké prsty, a jak som ju vyberal von samozrejme , tak som ju celú dochytal takže som ju musel potom očistiť liehom .Na druhý krát som ju tam dajako dostal dovnútra a zaklapol drátený držiak nastrčil konektor a všetko OK. Ale na spolujazdcovej strane bol už len problém vyrvať von na začiatok ten gumový dekel čo ja na samotnom zadnom kryte reflektora, tak som ho dajako znásilnil lebo diera v tom plechovom nosníku čo je za samotným reflektorom je nejak posunutá a zo strany od boku auta prekrýva ten gumový dekel a je to tam príšerne riešené. a to som ešte dal dole držiak , čo drží na mieste potrubie od klímy a snažil som sa spraviť si tam ako tak miesto. Takže čas na výmenu žiaroviek bol asi pol hodinu plus kopec nadávok a vybraných slov po K a P... :P A dúfam ako som tak pozeral celé svetlo že k výmene dialkových a tých bočných zátačkových H7 žiaroviek nepríde . Lebo to by bola ešte väčšia pakáreň. Ešte horší prístup lebo je to tak nejak z boku . A prístup úplne k ničomu. Jediné čo je OK sú tuším smerovky. Je to moje tretie auto ale prístup všade na prd.Pred tým som mal KIA PICANTO tam sa nedala napr.parkovačka vôbec vybrať lebo bol priamo za ňou nejaký nosník a muselo sa vymontovávať celé svetlo von z auta, a v Peugeote 206 to bolo o dačo lepšie. Ale tieto autá mali klasika H4 takže to bolo o to jednoduchšie.
Clio III-2007,1.2TCE, Rip Curl

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů