clio III - výměna předních žárovek

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
PaKl
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: sob led 20, 2007 07:54

clio III - výměna předních žárovek

Příspěvek od PaKl » pát črc 10, 2009 05:38

Už jste někdo měl tu čest měnit přední žárovky? Pokud ano, museli jste sundat ten černý límec a nebo jste si na to pronajali chobotnici? ;-))

maros1v
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: stř pro 12, 2007 20:12

výmena žiaroviek v hlavnom svetlomete

Příspěvek od maros1v » pát črc 10, 2009 19:19

Pozerať som pozeral, ale iba to. Chobotnica ti tu asi nepomôže, skôr nejaký krtko (krtek automechanik). Na Honde Jazz sa menia žiarovky vraj po odobratí vnútorného plastového krytu predného blatníka. Overené to nemám, ale v dnešnej dobe je všetko možné.

Tomáš S.
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát črc 03, 2009 07:57

Příspěvek od Tomáš S. » pát črc 10, 2009 22:39

Jo, měnil. Žádný límec jsem nesundával, prostě jsem tam vrazil ruku, sundal ten plastový deklík a po vyháknutí pružinky vyndal žárovku.
Vidět tam nebylo, takže jsem to dělal naslepo a místa tam je taky dost málo. Ještě že mám štíhlou ruku.

Uživatelský avatar
Tomlu
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pát říj 31, 2008 11:21
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Tomlu » ned črc 12, 2009 16:34

Tak už sem tu čest měl a to hned několikrát, opravdu musíš sundat ten gumovej límec (kryt asi podle verze nebo roku výroby??) - před řidičem je to docela v pohodě, i když tu ruku trochu zalomit musíš, ale před spolujezdcem je to pěknej vopruz, pokud teda máš klimu, při výměně tam totiž překážej ty hadice od ní, ale s trochou opatrnost a šikovnosti se to zvládnout dá - buď si na tom vykloubíš ruku nebo ,jako já, opatrně malinko odhneš jednu tu hadici od klimatizace a pak je postup stejnej jako u světla před řidičem.
Renault CLIO V 1.0 TCe 67kW Intens - rv. 08/2021
Renault CLIO Grandtour 1.2 TCe 87kW Intens/BOSE - rv. 02/2018, červená flamme, LED Pure Vision, R-link Evolution
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Intens - rv. 03/2015 - R.I.P.
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Expresion - rv. 10/2008 - R.I.P.

Uživatelský avatar
Miguel
Člen RCČR
Příspěvky: 145
Registrován: pon srp 10, 2009 19:42
Bydliště: Trnová 23

Příspěvek od Miguel » pon srp 17, 2009 06:30

Byl jsem na dovolené v Chorvatsku a přestalo mi svítit pravé přední. Po 2 hodinové snaze jsem zajel do servisu v Omiši. Mechanik se na to podíval a 40 minut se snažil vyměnit žárovku.Když se mu to konečně podařilo a šel zapnout světla. Zůstal jak opařený. Světlo nesvítilo. Vyzkoušel kontakty a pojistky. VE finále mi tam kopnulúplně novou lampu ( celou ) a mohl jsem jet.

Přístup tedy fakt hrozný a pro člověka se silnějíší rukou takřka nesplnitelný úkol.

Uživatelský avatar
smrd
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: úte zář 30, 2008 15:05

Příspěvek od smrd » úte říj 06, 2009 19:15

Tak jsem mel dneska tu cest vymenit zarovku na prave strane (u spolujezdce) zarovku pro hlavni sviceni...
Teda jsem rad ze jsem usetril 4 stovky za vymenu v servisu, ale teda bylo to pekleny...

Pro ty kteri to jeste nedelali... ctete dal >>

1) nejprve je tedy potreba sundat tu cernou krytku, je gumova a je tam jenom nasazena.. takze zadny sroubovani proste stahnout dolu.

2) potom (a u toho jsem se zapotil..) sundat ten konektor, kterej je pouze nastrcenej na konektorech zarovky, me to neslo.. rval jsemza to jako blazen.. a nic -- tak jsem sundal tu pruzinku a to uplne (proste jsem ji vyndal) potom sla vyndat i ta zarovka a povedlo se i sundat konektory.
sranda byla dat tam tu pruzinku nazpet (na prvni pokus jsem ji tam dal obracene, tak jsem ji musel sundat otocit a znova :-) )

3) vlozit zarovku do otvoru, je nutne si ji dobre chytit... protoze prostrcit ruku tim malo mistem co tam je a jeste drzet zarovku (tak aby se na sklo nedostala mastnota) je opravdovy vykon. Obracene tam dat nejde.. ale jinak v tom obvodovym plysku zarovky je pacicka ta prijde smerem nahoru, (dva) konektory jsou tedy vodorovne nad sebou.

4) zacvaknout konektor, vyzkouset (rosvitit) svetla, prikryt tou gumovou krytkou a nezapomenout dat ty hadicky zpet kde byly a jak byly (prichyceny) ja jsem si totiz tu jednu hadicku vyndal z tech uchytu na blatniku... a zapomnel jsem je uchytit zpet.. snad si rano vzpomenu az pojedu do prace.. radeji si napisu upominku. :-)

no a je hotovo...
pro ty maji tlustou nebo nemotornou ruku, doporucuji se do toho nepoustet a utratit za vymenu v servisu.
------------------------------
CLIO III 5dv. - 1.2 75k - expression - gris

Uživatelský avatar
Petr346
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: sob čer 06, 2009 07:38
Bydliště: Náchodsko

Příspěvek od Petr346 » stř říj 07, 2009 13:59

Já jsem se jen podíval na ten přístup k žárovkám a začínám šetřit na budoucí výměnu žárovek v servisu. U tohohle by mi asi praskla žilka.
Renault Clio Grandtour Expression 1.2 Quickshift 80k 9/2009

Uživatelský avatar
Miguel
Člen RCČR
Příspěvky: 145
Registrován: pon srp 10, 2009 19:42
Bydliště: Trnová 23

Příspěvek od Miguel » stř říj 07, 2009 21:21

Petr346 píše:Já jsem se jen podíval na ten přístup k žárovkám a začínám šetřit na budoucí výměnu žárovek v servisu. U tohohle by mi asi praskla žilka.
:-) A dokážeš si představit tu žárovku vyměňovat v Chorvatsku na sluníčku :-) To je potom pecka :-) To jsou slova :-)

ivcop
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř říj 28, 2009 13:02
Bydliště: Praha 9

Výměna žárovek Clio III

Příspěvek od ivcop » ned lis 08, 2009 14:15

Je pravda že jsem musel v jednom týdnu měnit obě H7 v pravém světlometu. Připravte se na to. že pokud máte chlapáckou ruku tak pomůže jen sejmutí předního nárazníku a demontáž celého světlometu. Já jsem tuto výměnu řešil bez tohoto, ale při vyjmutí potkávací H7 se mi uvolnila přítlačná pružinka žárovky a spadla do lampy. No děs. 80% práce děláte po slepu a užijetesi dost protože místa je tam opravdu málo.

Uživatelský avatar
Petr346
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: sob čer 06, 2009 07:38
Bydliště: Náchodsko

Příspěvek od Petr346 » ned lis 08, 2009 14:24

Začnu šetřit a až mi praskne žárovka, koupím raději nové auto :lol: . Já vím, je to blábol :lol:
Renault Clio Grandtour Expression 1.2 Quickshift 80k 9/2009

Uživatelský avatar
angelo
Experienced member
Příspěvky: 518
Registrován: pát kvě 15, 2009 20:01

Příspěvek od angelo » ned lis 08, 2009 14:56

ja som tam skúšal dať ruky iba tak pre zaujímavosť ,a mam taky dojem ,že by som s tým nemal mať žiadny problem, no uvidíme ake to bude v praxi.

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » ned lis 08, 2009 15:25

Ja som si to skusal priamo u predajcu, kedze nemam este auticko.Tiez si myslim, ze to nebude problem. Je pravda, ze moja ruka ma daleko od medvedej laby. :D
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

maak
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 27, 2009 17:19

Příspěvek od maak » pon lis 16, 2009 11:07

Výměna žárovek by měla patřit k základním úkonům každého řidiče. Nepojedete přece celou noc zbytečně na jedno světlo. U Clia lll je to opravdu zbytečně obtížné a jde tzv. o poprvé, neboť se tak dějě pouzre pohmatu. Navíc sundání ,,zaschlé,, patice může být pro slabší ruku naproveditelné. Myslím že tady udělali soudruzi z Francie chybu. Zvláště, když místo popisu odkazují na odbor. servis.

Uživatelský avatar
abcman
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: stř úno 18, 2009 21:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abcman » úte lis 24, 2009 13:42

Proč něco dělat lehce když to jde složitě... :roll:
Když měli naši ještě Passata tak tam žárovku člověk ani nevyměnil, bylo zapotřebí specialniho nástroje co měli v servise...
Za chvíli budeme jezdit do specializovaných servisů i tankovat :lol:
R. Clio III, 1.2 TCE, RipCurl2, phase 1

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » ned led 10, 2010 14:44

Ach jaj. Tak aj ja mam skusenost s vymenou ziarovky H7 v dialkovom svetle u vodica. Dnes som si chcel pozriet ako to tam vyzera a ako sa tam bude dat dostat. Tak som sa pustil do studia ako to tam je kolko priestoru a pozeram pozeram sice toho priestoru je tam velmi malo, ale u spolujazdca je tam este menej. Tak ako som cital vyssie hladam spruzinku co by mala drzat ziarovku a NIC. Ziadna tam nie je ci sa nachadza na stretavacej H7 neviem tam som sa este neprebojoval.
Dialkova ziarovka H7 sa iba zalozi tam, kde som nakreslil sipky a zacvakne, kde je ten vybezok hore na obrazku. Je to celkom lahka vymena. Vymenu som potom robil 2x lebo pri prvej som potom zistil, ze prestala svinucha svietit :D. Neviem preco, ale prestala a hned som si zarobil. Takze do stretavacich som sa potom nepustal pretoze som uz nemal dalsiu kedy aj ta prestala svietit. Takze tu je moj poznatok. Ked kupim do zalohy ziarovku pozriem sa aj na stretavacky. :lol:

Obrázek
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » pon led 11, 2010 19:04

Takze ziadna spruzinka na nasich novych stretavacich Clio Grandtour sa nekona. Je tam konektor ktory po bokoch ma take zapadky a tie zapadaju potom do paraboly. Ziarovka sa da do paraboly a nasunie sa na konektor a ten zapadne. :D Takze vela zdaru vo vymene.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
deekay
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: úte dub 10, 2007 15:01
Bydliště: Nové zámky

Příspěvek od deekay » pát úno 12, 2010 17:45

caute vsetci, tak to uz stretlo aj mna :D
islo o soferovu stranu.
bohuzial som si najprv pomylil ziarovku :D a vymenil dialkovu H7
tak to popisem podobne nech z toho nemaju ostatni stres, nie je to vobec take narocne (na soferovej strane aspon)

Vymena - Tlmene a dialkove svetlo, soferova strana
postup pre Clio III, pred faceliftom,
(s prisvecovacimi svetlami ale sedi aj pre ostatne):

uplne prva vec: skontrolujte si ze viete ktoru ziarovku treba vymenit!
ja tam mam snad 4 v jednom svetle a niekedy je to tazke identifikovat - to take mliecne, to su tlmene, tie 2 pri sebe, male su parkovacky a dialkove (necakane)
+ja mam este na kraji pri blatniku dalsiu co je na prisvecovanie do zakruty
takze
-dialkove H7 - 2 kontaktova, blizsie ku chladicu, pri parkovacke
-tlmene H1 - jednokontaktova, blizsie k blatniku, ma taky mliecny kryt


Dialkove:
1 - otvorime kapotu :)
hovorim to lebo ja som cakal ze sa tam pojde od blatnika nakolko megane to tak mal... takze nie, ideme cez kapotu

2 - krytka je pred baterkou a len sa vytiahne (ziaden zavit)

3 - odpojite konektor od ziarovky

4 - odcvaknete ploesok co drzi ziarovku (ziadna pruzinka),
ta vypadne, bacha kam,
tam je najvacsi problem sa presrat cez kable co tade vedu, treba si ich dat na bok a potom davat pozor aby vam nepadla pri vyberani ziarovka do motora a nemuseli ju lovit dratikom ako ja :D

5 - vybereme teda ziarovku a odteraz je postup opacny

6 - vlozime ziarovku, potocime kym nezapadne

7 - zacvakneme pliesok

8 - zapojime kabel

9 - nasadime krytku a hura svietime :)

Tlmene:
tu je postup ovela lahsi lebo je tam bezproblemovy pristup takze plati to iste ako u dialkoych, je to ta krytka smerom viac k blatniku

Dufam ze som pomohol ;)

Dano
Clio III - 1,4 16V - 74kW, 2006, cca 50 tisic km
Megane I - 1,4e RT - momentálne zadretý...
http://benzinaci.mc2.sk

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » pát úno 12, 2010 17:59

No na novom Clio Grandtour su tam iba H7. Chcel som to odfotit, ked som to vymienal. :( nezmestil sa tam fotak a co mam druhy taky mensi ten nevedel zaostrit. Nuz, ked tam je tolko priestoru. :) U nas blizsie pri chladici H7 dialkove len zacvaknut. Druha stretavacia H7 tam je konektor ktory ma po oboch koncoch take zapadky a tie zapadnu do patice co je na svetle. Fakt skoda, ze sa tam nezmestil fotak.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomlu
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pát říj 31, 2008 11:21
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Tomlu » pon úno 15, 2010 21:51

jen opravim, že na pre faceliftovym cliu je potkávačka H7 a dálka H1, aspoň teda u světel bez přisvětlování zatáček - už sem je mockrát měnil.
Renault CLIO V 1.0 TCe 67kW Intens - rv. 08/2021
Renault CLIO Grandtour 1.2 TCe 87kW Intens/BOSE - rv. 02/2018, červená flamme, LED Pure Vision, R-link Evolution
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Intens - rv. 03/2015 - R.I.P.
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Expresion - rv. 10/2008 - R.I.P.

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » úte čer 15, 2010 00:58

No tak tam dlho nevydrzala ta stretavacia H7 u sofera. Zase odkracala do vecnych lovist. Pozeram tu, ze som ju menil 10.1. Na pravej strane je stale povodna. Inak som sa chvilu potrapil vybral som to a potom sa na to pozeram, ze kde ma byt ten pipik co je na ziarovke ci hore alebo dole. Chvilka zavahania a sup dnu ma byt smerom hore. Tak som zvedavy dokedy tato vydrzi. :roll: Vymena vcelku rychlo. Len sa obavam, ze na druhej strane to take rychle nebude koli hadici od klimatizacie.
Takze pevne nervy pri vymene. :lol:
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

malusinko
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 11, 2009 09:01

výmena žiarovky

Příspěvek od malusinko » stř čer 16, 2010 16:45

Neviem, čím to je ale všetci tu píšete len o žiarovkách H7 v stretávacích aj dialkových svetlách, preto sa Vás chcem opýtať, prečo v mojom vozidle Renault Clio Grandtour - Expresion (facelift) 08/2009 je v stretávacom svetlomete žiarovka H7 a v dialkovom žiarovka H1. Tiež som si kúpil originál sadu náhradných žiaroviek v Renaulte pre CLIO III a sú tam žiarovky H7 a H1. Ja som tiež menil žiarovku H7 v stretávacom svetlomete na strane vodiča a nebolo to až také hrozné. Myslím, že na strane spolujazdca to už bude iná psina. A zdá sa mi, že pri pohľade z predu cez plast do svetlometu sa mi zdá, že žiarovka na dialkové svetlo je menšia, čo by zodpovedalo žiarovke typu H1. Za rozslúsknutie tohto orieška ďakujem.

Uživatelský avatar
Tomlu
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: pát říj 31, 2008 11:21
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Tomlu » stř čer 16, 2010 17:49

Bejt tebou tak bych neřešil co tam kdo má a měnil bych to co tam mám já (nebo ty :D) , čili jestliže tam máš H1 a H7 tak tyto, jinak H1 má skutečně menší baňku než H7, takže u tebe budou žárovky ve světlech to samý co u mě (viz dva posty výše)
Renault CLIO V 1.0 TCe 67kW Intens - rv. 08/2021
Renault CLIO Grandtour 1.2 TCe 87kW Intens/BOSE - rv. 02/2018, červená flamme, LED Pure Vision, R-link Evolution
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Intens - rv. 03/2015 - R.I.P.
Renault CLIO Grandtour 1.2 16V 55kW Expresion - rv. 10/2008 - R.I.P.

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » stř čer 16, 2010 18:12

To ti nikto nepovie. Mozna sa informuj u predajcu a ten pokrci plecama a povie ti, ze bla bla bla. Nezmenis to proste mas tam H1. Ja mam obe H7 a mam r.v. XII/2009. :D
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
Casey
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 11:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Casey » čtv zář 16, 2010 20:25

Dnes mi pri vymene ziarovky na stretavacich svetlach spadol niekde do motoroveho priestoru ten pliesok co drzi ziarovku na mieste. Nestalo sa to uz niekomu ? Dufam ze sa to bude dat v Renaulte kupit, lebo ziarovka tam nedrzi a je naklonena dolu :(
Renault Clio Grandtour 1,2 TCE - spotreba ako 1,2, vykon ako 1,4 a krutak ako 1,6

mira18
Junior member
Příspěvky: 160
Registrován: pát úno 05, 2010 19:54
Bydliště: Litovel

Příspěvek od mira18 » čtv říj 07, 2010 21:44

Já měl tu čest měnit obě a šlo to sice kapánek hůř, ale šlo a za chvilku už sem svítil.
Renault Laguna RT 2,0 83Kw, Liftback 120000km
http://moje.auto.cz/mira18/renault-laguna.
Renault Thalia 2004 1,4 55Kw 61000km konečně jsem se ji zbavil a zakoupil toto
Renault Laguna RXE 2,0 83 kw, Liftback 1995

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů