Povrchová úprava karoserie

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr346
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: sob čer 06, 2009 07:38
Bydliště: Náchodsko

Povrchová úprava karoserie

Příspěvek od Petr346 » sob čer 06, 2009 07:44

Dobrý den. Jsem tady nový, tak Vás všechny zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, zda má nový Renault Clio Grandtour 2009 nějakou povrchovou úpravu karoserie. Myslím tím pozink nebo něco podobného. Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
angelo
Experienced member
Příspěvky: 518
Registrován: pát kvě 15, 2009 20:01

Příspěvek od angelo » sob čer 06, 2009 13:20

tak toto si mohol zistiť aj so stranky Renault. Kasňa je pozinkovana zaruka na prehrdzavenie je 12 rokov. A navyše bol Renault jeden z prvých ktorý začali používať vysokopevnostnú ocel ,čo ešte stale nie je bežné .Preto pozor na chodcov :twisted:

Uživatelský avatar
Tudy
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pát bře 19, 2010 22:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od Tudy » pon črc 12, 2010 09:41

angelo píše:...Kasňa je pozinkovana...
Tak na to jsem zvědav, jestli i dveře. Soused mi u mého ani ne 4 měsíce starého Clia Grandtour nabral dveře a likvidátor pojišťovny mi tvrdí, že se to bude jen opravovat.
Pokud by byly plechy dveří taky pozinkované, tak na opravu nějakým kitováním můžou v Generali zapomenout... :evil:
Clio Grandtour Ice 1.2 TCE - 74kW / 100 žabáků pod kapotou

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » pon črc 12, 2010 11:57

Neviem ako je to u Vas a ako funguje u Vas poistovna.
U noveho auta mojej mamina mala tiez, ze jej nacuvala zenska na parkovisku. Likvidator prisiel toto sa bude davat nove. Som sa informoval a povedal pri novych autach do 4 rokov kaslu nato a davaju sa rovno nove diely.
Takto sa to stalo nam.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
Tudy
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pát bře 19, 2010 22:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od Tudy » pon črc 12, 2010 12:12

Tak už jsem mluvil s vedoucím servisu a pozinkvoané ty dveře jsou (ta 12-letá záruka na karoserii platí).
Poslal jsem jim fotky a uvidím, jak se k tomu vyjádří. Je to jen malá promáčklina, ale je jasný, že to zinkování musí být narušeno.

Před dvěma měsíci se mi jedna blondýnka s BMW X5 podívala do kufru.
To se měnilo všechno (páté dveře, nárazník, blatník, světla) a kupodivu to její "pojišťovna" Direct proplatila v plné výši.

Zajimavý je, že u předešlých aut, co jsem měl z druhé ruky, jsem o nehodu skoro nezavadil...
Clio Grandtour Ice 1.2 TCE - 74kW / 100 žabáků pod kapotou

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » pon črc 12, 2010 12:15

To mas ako u nas. Mamina mala 20 rokov Skodovku bez nehody a skrabanca. Kupili nove auto a uz jej 3x niekto nacuval do auta. :evil:
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

Uživatelský avatar
angelo
Experienced member
Příspěvky: 518
Registrován: pát kvě 15, 2009 20:01

Příspěvek od angelo » pon črc 12, 2010 15:12

Tudy píše:
Před dvěma měsíci se mi jedna blondýnka s BMW X5 podívala do kufru.
To se měnilo všechno (páté dveře, nárazník, blatník, světla) a kupodivu to její "pojišťovna" Direct proplatila v p.
Mne sa stalo niečo podobné ,tiež blondína ,ale ja som musel vyčistiť iba čalúnenie :lol:

miloss21
Advanced member
Příspěvky: 260
Registrován: úte črc 07, 2009 07:23

Příspěvek od miloss21 » úte črc 13, 2010 06:43

Aj ja som mal volakedy škodovku bez nehody a teraz ako mam toto uz mi 4krat trafili auto... pri dverach spolujazdca je taka asi 1cm dlha preliačina a je vidno ze je trochu prasknua metaliza kvoli tomu... niekto mi nacuval do narazniku a uplne oškriabal metalizu na rohu(len taka tenka čiara naštastie)... na carat tuning party mi nacuvali do predneho narazniku naštastie sa ale plast poddal a potom spet vyrovnal...a niekto na parkovisku mi potiahol tak jemne kluc alebo niečo po aute(zoškriabal len vrchnu čast nieje to az do plechu tak sa to dalo zafarbit) keby som kupil ojazdene tak by sa mi to asi nestalo to je ako zakon schvalnosti :) niektorý ludia uplne serú na druhe auta(a ked vidia že je este aj uplne nove tak idu pomaly este viac doneho) a ked nieco urobím ja tak vtedy to je uz pomaly prúser... už nemá zmysel sa nad tým aj rozčulovať aj ked tie prevalene dvere s prasknutou metalizou ma hnevaju najviac(keby som vedel kto to urobil tak by som mu tu sprostu hlavu obuchal o kapotu jeho auta)
clio 1.2 55kW/75k ICE modrá extreme metalíza
laguna II 1.9DCi 88kW/120k initiale

Uživatelský avatar
jurajc
Experienced member
Příspěvky: 685
Registrován: pon srp 10, 2009 13:17

Příspěvek od jurajc » úte črc 13, 2010 08:56

Nuz co narobime. Najhorsie je, ked mame auto ako srdcovu zalezitost, kazdy skrabanec ta potom nastve. Ludia su svine. Ked ich nikto nevidi radcej zdrhnu. Vsetko je to obchodna politika poistovien.
.... mal si poistnu udalost nemas narok na zlavu a pod. Kazdy chce za auto poistku co najmenej platit.
Clio Grandtour - Expression 1.2 TCe, 74 kW, r.v.XII/2009
Obrázek

javils
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: pát dub 25, 2008 07:11

pozink plech

Příspěvek od javils » čtv pro 09, 2010 17:07

většina těchto rýh pochází na parkovištích smarketů z pojízdných nákupních vozíků.nakupující je slepý,hluchý a 40kg nákupu ve sněhu udělá taky své.....proto parkuji raději dále,bokem a vyhýbám se dvoudveřákům coby sousednímu autu,ale i tak nikdy nevím a na mobil většinou cvaknu i sousedy s SPZ.

Majko
Junior member
Příspěvky: 153
Registrován: pát pro 18, 2009 21:16

Příspěvek od Majko » čtv pro 09, 2010 22:38

zaparkujem tiež vždy bokom čím najďalej od marketu naokolo žiadne auto a keď vyjdem z obchodu tak nikde nie su auta iba okolo mňa mal som tri staré auta a tie mi nikto neočesal nové mám rok a už sa o neho dvaja degeši šmýkali a číslo nenechá nikto

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Příspěvek od defuckto » čtv pro 09, 2010 22:42

Majko píše:zaparkujem tiež vždy bokom čím najďalej od marketu naokolo žiadne auto a keď vyjdem z obchodu tak nikde nie su auta iba okolo mňa mal som tri staré auta a tie mi nikto neočesal nové mám rok a už sa o neho dvaja degeši šmýkali a číslo nenechá nikto
Ehm ehm... :-)
http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... highlight=
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů