Únik klimatizace

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Davexx
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: sob úno 07, 2015 18:31

Únik klimatizace

Příspěvek od Davexx » úte bře 30, 2021 22:38

Zdravím,

mám dotaz ohledně úniku klimatizace. Mám Clio Grandtour 1.2 TCe 74kw. Po koupi klima chladila, další léto už se nesepnul kompresor. Nechal jsem jí znovu napustit a zase bylo vše v pohodě. Na konci léta bylo znát slabší chlazení. Další léto opět prázdno, nechal jsem napustit i s barvivem, po cca měsíci byl okruh prázdný - nespínal kompresor, ale únik nenalezen (v motorovém prostoru).

Otázka zní, je možné že by unikalo chladivo vnitřním radiátorem u pylového filtru? Nemůžu nikde najít náhradu.
Případně někde jinde uvnitř?
Nesetkal se někdo s podobným problémem?

Díky

Osly
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: úte zář 13, 2011 10:59
Bydliště: okr. Zlín

Re: Únik klimatizace

Příspěvek od Osly » stř bře 31, 2021 14:10

Skoro vždy je to chladičem, když únik trvá tak dlouho tak to nejde vidět. Mě ušla klima po týdnu vždy a v servisu na to nebyli schopní přijít tak jsem celý okruh vymontoval, natlakoval a dal pod vodu a byl to chladič. Uvnitř tomu moc nevěřím, max ještě kolem hřídele kompresoru ale i to nemusí jít vidět na první pohled

Svatava
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 12, 2021 09:31

Re: Únik klimatizace

Příspěvek od Svatava » pon črc 12, 2021 09:36

Taky nám unikalo chladivo z klimatizace. V servisu naplnili a po týdnu tam byla polovina náplně. Pomocí UV lampy a speciálních brýlí zjistili díru v chladiči. Jelikož u našeho Clia III je prý nějaký dvojitý chladič, tak oprava s výměnou chladiče stala 10000 Kč

Davexx
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: sob úno 07, 2015 18:31

Re: Únik klimatizace

Příspěvek od Davexx » pon črc 12, 2021 12:53

Update:
Vyměnil jsem chladič a zatím vše bez problému.
Ano některé typy mají chladiče spojené v jeden kus. Já jsem našel nový Denso za 4 500,-.
Při té příležitosti jsem propláchnul chladící soustavu a nalil novou chladící kapalinu.
Dělal jsem si vše sám, kromě plnění klimatizace a chladič jsem si sehnal také sám, takže na tom jsem ušetřil značnou částku.

m.scale
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pon říj 09, 2017 08:48

Re: Únik klimatizace

Příspěvek od m.scale » ned pro 18, 2022 15:50

Zdravím. Koupil jsem synovi jako jeho první auto Clio III , 1.2, 55kw, rok.v. 2010. Máme prý děravý chladič klimatizace. Kde se tento chladič nachází ? Já vidím v motorovém prostoru pouze hlavní chladič s ventilátorem, druhý nevidím.

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Únik klimatizace

Příspěvek od moucha tse-tse » ned pro 18, 2022 19:02

Mrkni ještě před něj..tam by mohl být.:-)
Nebo běž před auto a podívej se zepředu přes nárazník..spíš ve spodní části,kde ma nárazník nějaké otvory..
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

m.scale
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pon říj 09, 2017 08:48

Re: Únik klimatizace

Příspěvek od m.scale » ned pro 18, 2022 19:22

Samozřejmě,že jsem přes nárazník koukal. Já tam žádný druhý samostatný chladič nevidím. Není to, že ten chladič klimatizace je součástí hlavního chladiče vody ?

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Únik klimatizace

Příspěvek od moucha tse-tse » ned pro 18, 2022 19:35

Tak to nevím,možné je vše.
Tak bud se ti ozve někdo s tímto modelem clia..nebo zkus www.aci.cz ,tam zadej auta...originály...zadej win kod a můžeš hledat..každopádně někde ty trubky klimy musí vést..ahoj
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

Osly
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: úte zář 13, 2011 10:59
Bydliště: okr. Zlín

Re: Únik klimatizace

Příspěvek od Osly » pon led 02, 2023 09:32

Jak píšou ostatní, chladič klimatizace je před chladičem vody, je na něm přimontovaný na těsno takže se může zdát že se jedná o ten samý ale není to tak.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů