Vada ventilatoru topeni

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
bicista
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned črc 15, 2012 12:38
Bydliště: České Budějovice

Vada ventilatoru topeni

Příspěvek od bicista » čtv dub 16, 2020 12:31

Dobry den, mam u Clio III. (2012) problem s ventilatorem topeni. Auto ma manualni klimu.
Nekdy ventilator jde nekdy ne vsechny stupne. Nekdy staci hrbol na silnic a bud se ventilator zapnul nebo pri hrbolu vypnul.
Ted tedy kdyz ventilator jde ma divny zvuk, toci se min s svakanim. Auto ma nejto pouhych 30tis km.
Nevym zda to muze byt ve ventilatoru, nebo v necem jinym. Vantilator jsem od strany spolujezdce po demontazi nasel. z teto strany do nej vede jen konektor s dvemi draty. Napadlo me zda treba nejak neblbne regulator ventililatoru (nemyslim ovladac) ale tu elektroniku, nekdy se pry na konektoru vypaluji kontakty. Nevi nekdo kde se u Clia III tato soucastka nachazi ?? ze strany spolujezdce jsem ji nenasel.
Nebo celkove nesetkal jste se s timto problem. chtel bych to nejdrive zkusit nejak zjistit potazmo opravit sam. V servisu to bude urcite ranec.
Renault Clio III FL - Grandtour Advantage 1.2/55kw 16V, r.v 2012, Obrázek Obrázek
Jinak klima, ABS, 4x Airbag, radio, kožený volant, posilovač, el.okna a zrcátka.
Cena : 209 000,- s bunusem : Parkovací senzory, koberce a povinná výbava.

fouzo66
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: čtv dub 30, 2015 20:17

Re: Vada ventilatoru topeni

Příspěvek od fouzo66 » čtv dub 16, 2020 23:17

https://youtu.be/urbDpiGGptk

Toto je ono musis vymenit konektor
Pristup je strasny lebo to mame nad pedalmi ale da sa to
Uz som to robil na nissane tiida je to to iste..
Konektor objednas z bazosu alebo ebay 10€
Ka som menil cely odpor kurenia ten stal 15€ na ebayi.. Znacka valeo ale ty mas urcite vyhorety konektor..
Najjednoduchsie bude ked to len odpojis a vystriekas kontoxom alebo nejakou inou chemiou na kontakty a trosku tam oskrabes spaleninu..
Ked to nepomoze tak bude treba vymenit konektor.. Ja som menil aj konektor aj regulator.. Najskor regulator a po case to prestavalo fungovat raz to islo raz nie.. Tak som kupil konektor a kable odcvikol a s rychlospojkami na kable som napojil nove vsetko funguje...
V servise chceli za odpor kurenia 200€ na bazosi ho maju za 35€, ebay15€.. Konektory tusim 10€

Vypada to strasne ale je to robotka na hodinku..
Das dole len plast pod volantom a tam to zbadas na boku

Zistis to tak ze je konektor k. O pusti ventilator a pohyb z konektorom budes pocut jak to v nom iskri a ventilator bude zastavovat a rozbiehat sa...
Inak ti poradit uz neviem

Cau

Uživatelský avatar
bicista
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned črc 15, 2012 12:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Vada ventilatoru topeni

Příspěvek od bicista » pát dub 17, 2020 08:15

No podle toho videa jsem to delal, jenze tam je pravostrany rizeni a tam to je na vlevo strane spolujezdce, tam je to nemam (u spolujezdce), nedoslo mi ze asi auto tedy asi nebude cele zrcadlove obracene a jestli tomu rozumim, tak to mam tedy hledat vlevo, tj u nas na strane pedalů ?? jeste to tam tedy poradne prohlidnu. Problem je ze nevim jak sundat plast pod volantem, nedari se mi najit nejake video. Nevim kde to vsude drzi, prijde mi zda nebude muset dolu i nejaka cast stredove casti kde je radio.
Renault Clio III FL - Grandtour Advantage 1.2/55kw 16V, r.v 2012, Obrázek Obrázek
Jinak klima, ABS, 4x Airbag, radio, kožený volant, posilovač, el.okna a zrcátka.
Cena : 209 000,- s bunusem : Parkovací senzory, koberce a povinná výbava.

Uživatelský avatar
bicista
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned črc 15, 2012 12:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Vada ventilatoru topeni

Příspěvek od bicista » pát dub 17, 2020 14:36

Tak jsem to pod volantem nasel. Nezda ze konektor by byl v kontaktech nejak opaleny. Nevite nekdo cislo dilu pro ten odporovy regulator ???
Auto je Clio III, 1.2 16V. grantour, rocnik 2012

Bohuzel mi sem nejde vlozit priloha ackoliv ma 23kB
Renault Clio III FL - Grandtour Advantage 1.2/55kw 16V, r.v 2012, Obrázek Obrázek
Jinak klima, ABS, 4x Airbag, radio, kožený volant, posilovač, el.okna a zrcátka.
Cena : 209 000,- s bunusem : Parkovací senzory, koberce a povinná výbava.

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: Vada ventilatoru topeni

Příspěvek od renault841 » pát dub 17, 2020 17:23

Mělo by to být 77 01 209 803.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Uživatelský avatar
bicista
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned črc 15, 2012 12:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Vada ventilatoru topeni

Příspěvek od bicista » sob dub 18, 2020 19:04

Dik, (na ebay stoji rezistor 350,-) ale mel bych par otazek, dnes jsem si tam zase lehnul
Vlevo u pedalu je do ventilatoru prisroubovany ten rezistor, vede do nej konektor, ktery vede asi dal k ovladacum. Konektor se mi nezda nijak vypaleny, dal bych sem foto ale nejde mi to. Od toho rezistoru vedou dva kabely (cerny a cerveny) ktery je protazen na druhou stranu ke spolujezdci a tam je konektorem pipojen zase do ventilatoru. Na tom konektoru jsem nameril 12V je tedy zvlastni ze je tam 12V pri kazde volbe , na kazdem stupni 1,2,3,4 je tam stale 12V. Predpokladal jsem ze se napeti bude menit se zmenou stupne. No kazdopadne je tam 12V, ale ventilator se pri zapojeni netoci. Kdyz do nej klepnu tak se tak nejak roztoci s cvakavym zvukem, rozhodne tedy nepracuje ve svym vykonu, ale na zmenu stupne reaguje a ten cvakavy zvuk si neumim vysvetlit. Tak ted tapu, zda neni rozbyty ventilator. Nerad bych obednal zbytecne rezistor. Co myslite ??? muze byt jeho snizeny vykon a cvakavy zvuk spojen s vadnym rezistorem, nebo to vypada na konec Ventilatoru. OEM stoji 1 100,- .

Dalsi otazka, pokud bych zkusil vymenit rezistor, jde mi o ty dva draty (cerveny a cerny) ktery prochazi z jedne strany ventilatoru na druhou, jestli kste ten konektro dokazali tim stredem protahnout, nebo jste to u konektoru u spolujezdce strihli a napojili. Pristup je tedy smrtelnej.

Pokud by doslo na vymenu ventilatoru, je to vubec mozny svepomoci ?? kdyz vezmu, kde se nechazi, tak si myslim ze to bude velky opruz.
Nevite jak nejlepe zjistit zda je zavada na rezistoru nebo na ventilatoru ?? abych zbytecne nekupoval na test rezistor a ventilator ??
Renault Clio III FL - Grandtour Advantage 1.2/55kw 16V, r.v 2012, Obrázek Obrázek
Jinak klima, ABS, 4x Airbag, radio, kožený volant, posilovač, el.okna a zrcátka.
Cena : 209 000,- s bunusem : Parkovací senzory, koberce a povinná výbava.

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: Vada ventilatoru topeni

Příspěvek od renault841 » ned dub 19, 2020 00:26

Závada rezistoru se obvykle projevuje tím, že nejdou všechny rychlosti, kromě poslední, zde čtvrté, kde je ventilátor spojen napřímo bez odporu. Pokud klepnete do ventilátoru a on se rozjede, tak bych viděl příčinu právě ve ventilátoru.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Uživatelský avatar
bicista
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: ned črc 15, 2012 12:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Vada ventilatoru topeni

Příspěvek od bicista » ned dub 19, 2020 15:24

Tak nakonec sem vyndal ventilator. Nebylo to tak hrozny, staci s nim otocit proti smeru hod. rucicek.
Pak jsem z ventilatoru vycvaknul lopatky, prohlidnul uhliky, smiglem vylestil sberac na rotoru. celkove vyfoukal, maznul lozisko. Zpet smontoval a vypada ze to maka. Tak snad to nejakou dobu zas vydrzi.
Diky za spolupraci.
Renault Clio III FL - Grandtour Advantage 1.2/55kw 16V, r.v 2012, Obrázek Obrázek
Jinak klima, ABS, 4x Airbag, radio, kožený volant, posilovač, el.okna a zrcátka.
Cena : 209 000,- s bunusem : Parkovací senzory, koberce a povinná výbava.

fouzo66
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: čtv dub 30, 2015 20:17

Re: Vada ventilatoru topeni

Příspěvek od fouzo66 » pon dub 20, 2020 19:20

Cau
Zrovna som chcel pisat ze ja ked som menil rezistor tak neisiel ani jeden stupen.. Ty ked si poklopal a rozbehol sa tak to ukazovalo na zavadu na komutatore alebo uhliky.. Mohol si kupit novy ked uz si to mal vonku 1100kc neni az tak vela.. Ale ani tvoj nemal vela nabehane takze mal by slapat.. Ja som kable precvikol a nadpojil.. Ale super ze to ide si borec..

lewisis
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 24, 2020 23:07

Re: Vada ventilatoru topeni

Příspěvek od lewisis » pon lis 09, 2020 05:50

Ahojte. Ja mam problem s topenim na Scenicu 2. Kupil som rezistor namontoval a kurenie ide, ale po kratkej dobe sa začne prehrievat a smrdiet. Ja to vidim na problem konektoru napajania, po rozobrani je cely prehnity a skorodovany. Kupil by som rád nový len ho neviem nájsť ani pomenovat. Je to cierny konektor s takou červenou zaklopkou. Dakujem za rady.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů