Nová autobateria

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
catania
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 21, 2018 23:25

Nová autobateria

Příspěvek od catania » pon kvě 21, 2018 23:37

Zdravim
Mam Renault Clio III ,rok 2009.V aute mam autobateriu od výroby.
Cize ma 9 rokov.Bol som s nou maximalne spokojný.Doteraz som ju nemusel ani raz nabijat.
Planujem v lete cestu do Chorvatska a rad by som ju uz preventivne vymenil.
Môžete mi poradiť nejaku novu ?
Povodna bateria ma nejaku hadicku na odsavanie plynov.
Neviem ci tuto hadicku musim pouzit aj v novej baterii a teda ci nova bateria musi mat pripojku na tuto hadicku ?
Bateria sa pripevnuje jednou maticou ku lôžku baterie.
Vopred vdaka za typy a rady.

Uživatelský avatar
Nesli
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: čtv srp 04, 2016 12:48
Bydliště: Praha 9

Re: Nová autobateria

Příspěvek od Nesli » úte kvě 22, 2018 14:29

Pokud baterie jede v pohodě, starty bez problémů atd., není důvod jí teď měnit, dlouhá cesta do HR jí naopak udělá jenom dobře. Pokud chceš pro klid duše, vyměň jí, ale až těsně před zimou, získáš půl roku životnosti nové baterie k dobru, teď je to nesmysl.

RE hadička na odvětrávání plynů - pokud bude mít nová baterie výpusť, připoj, pokud ne, neřeš.
Megane II Sedan, 1.4 16v, rv. 7/2007
Past: Megane I Grandtour, 1.6 16v, rv. 2000, "Modrá ústrice"

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Nová autobateria

Příspěvek od hOOrNeT » úte kvě 22, 2018 15:16

jsem jiného názoru. Jestli tě žere svědomí, že už má své za sebou, klidně jí vyměň.

Shodou okolností mám stejné auto, stejný rok výroby.... a začátkem letošního roku mi umřela. Upozorňuji, že to bylo ze dne na den! Do té doby startování bez problémů, start vždy na "drnc" a zvukově na startér motor točil vždy stejně. V pondělí jsem najel 20 km, v úterý 40-50 km a ve středu ráno mrtvo. Totálně! Kontrolky najely, otočil jsem startérem a ani jedno protočení! V tu ráno vlivem nízkého napětí celé auto zblblo, začaly blikat všechny kontrolky, pustili se sami od sebe stěrače - líně vyjeli nahoru a cestou dolů se zastavili uprostřed skla :-D Nechápal jsem.

Že měla baterie cca 8,5 roku jsem věděl, ale čekal jsem, až mi dá znamení, že je unavená a pak koupím novou. Bohužel se stalo to horší. Až do svého konce šlapala na 100%

Já bych tedy neřešil a za 1500 či 1800 co stojí baterie bych se s tou původní po devíti letech rozloučil a poděkoval jí za dlouhou službu ;-)
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

Uživatelský avatar
Nesli
Junior member
Příspěvky: 228
Registrován: čtv srp 04, 2016 12:48
Bydliště: Praha 9

Re: Nová autobateria

Příspěvek od Nesli » úte kvě 22, 2018 15:34

Tak i náhlá smrt může přijít, sulfatace, rána, lom desky a zkrat, klidně i u rel. nové baterie. Já bych jí ještě nechal...

Jinak jo, origo baterky jsou držáky, na MI se mi odporoučena origo po 12.5 letech, šla ven v rukavičkách, na červený koberec a pomalu se smutečním průvodem ;)
Megane II Sedan, 1.4 16v, rv. 7/2007
Past: Megane I Grandtour, 1.6 16v, rv. 2000, "Modrá ústrice"

catania
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 21, 2018 23:25

Re: Nová autobateria

Příspěvek od catania » úte kvě 22, 2018 22:55

Povodna bateria pre Pre Renault Clio III ,rok 2009 je u mna Renault TUDOR 12V 55Ah 520A
Našiel som na nete niečo parametricky podobne : Varta Silver Dynamic 12V 54Ah 530A
Nebude s touto bateriou v Cliu III nejaky problem ?

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Nová autobateria

Příspěvek od niky79 » stř kvě 23, 2018 13:15

Nesli píše:
úte kvě 22, 2018 14:29
Pokud baterie jede v pohodě, starty bez problémů atd., není důvod jí teď měnit, dlouhá cesta do HR jí naopak udělá jenom dobře. Pokud chceš pro klid duše, vyměň jí, ale až těsně před zimou, získáš půl roku životnosti nové baterie k dobru, teď je to nesmysl.

RE hadička na odvětrávání plynů - pokud bude mít nová baterie výpusť, připoj, pokud ne, neřeš.
Nenechal bych ji ani omylem. U Megane II se mi u cca 6-7 let stare baterie stalo totez, co tady nekdo popisoval. Jezdil jsem problemu, zadne problemy se starty, celkem casto i dlouhe trasy. Pak jsem vyjel nekam, stavil se ve firme pro něco a už nenastartoval, všechno v autě rozblikalo, sterace zacaly stirat. Z vyletu nic nebylo. Mel jsem stesti v nestesti, stat se to někde v divočině, tak se mi asi něco stane :-)
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Nová autobateria

Příspěvek od hOOrNeT » stř kvě 23, 2018 13:37

niky79 -> měl jsi koukám shodnou anabázi jako já :-D Je vtipné, jak ti stěrače zamávají a umřou :-D
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů