Palivové čerpadlo - len originál?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Bakic
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 26, 2018 18:41

Palivové čerpadlo - len originál?

Příspěvek od Bakic » úte úno 20, 2018 08:22

Zdravím páni,

Renault Clio Grandtour 2009 1.5 dCi 50kW k9k

Odišlo mi palivové čerpadlo a v servise (nie originál Renault) im povedali že cena nového originál dielu 620e + práca. Na moju otázku či je tam potrebný originál diel mi povedali že áno, inak čerpadlo nebude komunikovať s RJ. Toto mi príde celkom ako hlúposť, je na tom niečo pravdy? Pretože ja som našiel čerpadlá od 200 po 350 eur a samozrejme nechce sa mi platiť 700 keď sa môžem zmestiť do 350.

Prípadne ak by ste mi vedeli nejaké čerpadlo aj odporučiť. Ďakujem

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Palivové čerpadlo - len originál?

Příspěvek od DYK77 » stř úno 21, 2018 19:29

Je otázka jak jste se pochopili. Automobilky si všechny díly nevyrábí sami, ale nakupují je od různých dodavatelů ( různých značek ) . Takže originální díl nutně neznamená nákup v autorizovaném servisu, ale klidně v jiném obchodě s náhradními díly. Kupříkladu značka ATE dodává stejné originální díly ( brzdové destičky, kotouče, atd ... ) jak do prvovýroby, tak do obchodů s náhradními díly. Při nákupu v e-shopu je tedy potřeba kupovat originální díl, pokud možno v co nejlepší kvalitě, od firmy která kvalitu zaručuje, aby nový díl pasoval, komunikoval a vydržel.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Bakic
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 26, 2018 18:41

Re: Palivové čerpadlo - len originál?

Příspěvek od Bakic » sob úno 24, 2018 11:31

Ďakujem za odpoveď. Tam išlo o nedorozumenie, ja som bol v tom že sa jedná o nízkotlaké čerpadlo, no šlo o vysokotlaké kde sa tá cena môže vyšplhať až na spomínaných 600e. Po konzultácii či to risknúť so starým používaným čerpadlom alebo ísť do nového sme sa rozhodli pre nové. Dám vedieŤ ako to dopadlo aj s tým že sem dám chybové kódy ktoré ma sprevádzali touto cestou :D Vďaka

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti