Problém s časovačom, elektrikou či...?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
smoula99
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte kvě 11, 2010 13:56

Problém s časovačom, elektrikou či...?

Příspěvek od smoula99 » stř bře 01, 2023 14:24

Dobrý deň.
Opäť píšem s ďalším problémom, tento raz sú to stierače. Nešli zapnúť/vypnúť stierače čo si myslím že má súvis aj so svetlami, ktoré automatika občas vypne správne a občas ich nevypne vôbec.
Išiel som na dlhšiu cestu a začalo pršať a preto bolo nutné zapnúť stierače a tak som posunul páčku stieračov dolu (do polohy 1, 2 či 3) no stierače nešli zapnúť. Keďže bolo nutné zotrieť okno, tak som stlačil ostrek okna (pri ktorom sa spustia aj stierače) čo fungovalo spoľahlivo. Keďže som mal dlhú cestu, tak som sa rozhodol ponechať páčku stieračov v najspodnejšej polohe. Po dlhšej dobe (odhadujem cca 10-15min) sa spustili stierače, keďže medzi tým prestalo pršať tak som ich chcel vypnúť (páčka úplne hore) no nešli vypnúť. Keďže nešli vypnúť, nepršalo a začali škrípať tak som odstavil a vypol auto čo teda vyplo aj stierače. Tento problém sa na 3h ceste náhodne opakoval, nešli zapnúť/vypnúť stierače. Na konci cesty (cca po 2.5h) už stierače fungovali spoľahlivo a tiež aj keď som odstavil auto, automatika vypla svetlá správne.
Už som sa objednal na servis o 2 týždne a keď som volal s technikom tak chce vymeniť skrinky na automatické spínanie svetiel no myslím že chyba je inde, myslím že obe chyby spolu súvisia a majú súvis s „dákym“ časovačom (oneskorením).
Je v aute dáky časovač? niečo spoločné (so stieračmi a automatickým vypínaním svetiel) čo by mohlo spôsobovať tieto chyby? Keď nefunguje automatické vypínanie svetiel, zrejme nefunguje ani zapínanie/vypínanie stieračov. Len pre info automatického vypínania svetiel (niekedy ich vypne a opäť zapne ako keby dáky časovač/oneskorenie zareagoval)
Čo by ste poradili? Aká súčiastka môže byť vadná (je niekde studený spoj)?
Ďakujem

smoula99
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte kvě 11, 2010 13:56

Re: Problém s časovačom, elektrikou či...?

Příspěvek od smoula99 » čtv bře 09, 2023 07:07

Pokračovanie....
7.3. som bol na diagnostike a vypísalo chybu B1530 "Skupina snínaču na sloupku řízení Vadný" (diagnostika BOSH). Na internete som pod touto chybou našiel "B1530 Renault Memory set switch circuit short to ground" - čiže doslovný preklad je iný...
V servise navrhli riešenie - vymeniť ľavú a pravú páčku. Na internete sa mi podarilo nájsť ľavú páčku (7701057089) za rozumný cenu tak to skúsim vymeniť (už som na nej kedysi opravoval zadné hmlovky, tak by to nemalo byť náročné - dve skrutky pod volantom a potom dáka na páčke) a ak to dobre dopadne tak skúsim aj pravú (7701060097) len tam je problém, že na internete som našiel túto páčku len s ovládaním rádia čo nemám a tak "dúfam" že bude kompatibilné s mojim autom.

smoula99
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte kvě 11, 2010 13:56

Re: Problém s časovačom, elektrikou či...?

Příspěvek od smoula99 » ned bře 19, 2023 07:20

17.3.
obe páčky vymenil som (ako odporúčali v servise) a tak uvidím či to pomôže. Chyby boli náhodné a neprejavovali sa stále, tak uvidím či sa (ne)prejavia a (ne)bude treba vymeniť aj niečo iné? :evil:
V originál Renault servise mi dali za všetko (páčky + práca) cca asi štvrtinovú cenu môjho 13 rokov starého auta, tak som radšej páčky kúpil v inom autoservise a vymenil ručne (čo bola cca pätina ceny Renault servisu)
po 13 rokov si auto začína pýtať viac a viac pení a je otázne dokedy je takáto prevádzka rentabilná a nemé význam uvažovať o inom aute?

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů