Odtokové kanáliky pod stieračmi

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Machi
Starting member

Odtokové kanáliky pod stieračmi

Příspěvek od Machi » pát čer 22, 2018 08:58

Zdravím,

pri posledných dažďoch mi natieklo do vnútra auta, pod koberčeky. Hold, zabudol som tento mesiac vyčistiť odtokové kanáliky pod stieračmi. Snažím sa ich čistiť pravidelne (minimálne 6x do roka) a vyberám bordel čo tam napadá zo stromov. Stáva sa tento problém aj Vám???

Našiel som jeden návod na nete, ktorý by uľahčil následné sušenie celého interiéru. Čo si o tom myslíte? Máte to aj vy tak vyriešené.

https://www.youtube.com/watch?v=5vlYQMhHUS8
Renault Clio III Grandtour 2009
1.2 55kw

pecaturboman
Advanced member

Re: Odtokové kanáliky pod stieračmi

Příspěvek od pecaturboman » ned pro 09, 2018 18:11

Dobrý nápad , myslím že to je vyřešené špatně ,když to bylo bez kanálků a voda odtekla někde mezerou nebo odtokovou lištou co má nahoře blatník byl klid a nestalo se mi že by to zatopilo třeba motorek , s kanálky jsou jen problémy

hOOrNeT
Junior member

Re: Odtokové kanáliky pod stieračmi

Příspěvek od hOOrNeT » stř led 09, 2019 20:56

Jednou se mi ten pravý kanál také ucpal. Je to špatně vyřešeno, netuším, proč mají dole to zúžení.

Nyní to čistím vždy před zimou tak, že vezmu kompresor a do toho "chobotu" prostě fouknu tlakovým vzduchem. Sám jsem si říkal, že bych to dole ustřihl a nechal jako klasickou "rouru", aby to nedělalo paseku. Čistím tedy 1x ročně bez jeho vyndávání a mám klid.
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“