Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
LastManCZE
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 23, 2017 20:17

Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Příspěvek od LastManCZE » sob zář 23, 2017 20:43

Dobrý den,
zatéká mi voda do interiéru viz. obrázek v příloze. Fotka je pouze ilustrační, teď po večeru se mi již nechtělo ven. :D Prosím o radu či nasměrování k zdárnému řešení.

Obrázek: https://prnt.sc/got8vc

smates
Advanced member
Příspěvky: 297
Registrován: ned bře 31, 2013 20:05
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Příspěvek od smates » ned zář 24, 2017 19:11

No v tehle miste je jedina moznost ze to tece kolem skla takze bych to zkusil po staru injecni jehlou a Resistinem utesnit.Kdyz to nepomuze tak vyndat sklo a dat nove tesneni.
R.Clio II 1.2/16V 55kW r.v.2003.Spotřeba 5,5l/100km-90% po městě :-)

skodak
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 22, 2017 09:29

Re: Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Příspěvek od skodak » ned zář 24, 2017 20:02

Přesně tenhle problém řeším teďka taky. Akorát nevím kudy to tam teče. Mám hodně mokro v prostoru noh u spolujezdce.

Davexx
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: sob úno 07, 2015 18:31

Re: Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Příspěvek od Davexx » pon zář 25, 2017 22:55

Měl jsem podobný problém, ale mě zatékalo do auta přes tunel topení, protože pod plastovou lištou stěračů byl ucpaný prostřední odtokový kanálek. Vodu jsem měl spíše u spolujezdce a vzadu za ním. Tapce jsem sušil asi týden (a to bylo léto).

skodak
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 22, 2017 09:29

Re: Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Příspěvek od skodak » úte zář 26, 2017 08:43

Davexx, jak ho vyčistím? Jak se k němu dostanu? Stačí zvednout kapotu a hledat? :-)

smates
Advanced member
Příspěvky: 297
Registrován: ned bře 31, 2013 20:05
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Příspěvek od smates » stř zář 27, 2017 11:59

Myslim ze se musej sundat sterace abys dostal dolu ty plasty pod kteryma to je.
R.Clio II 1.2/16V 55kW r.v.2003.Spotřeba 5,5l/100km-90% po městě :-)

Davexx
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: sob úno 07, 2015 18:31

Re: Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Příspěvek od Davexx » stř zář 27, 2017 20:47

Přesně jak říká smates. Sundají se stěrače, pak celý plast pod sklem a jsou tam tři odtokové kanály. Na obou stranách, ty vedou za podběhy a pak přibližně uprostřed a ten vyúsťuje za blokem motoru. Když se lehne pod auto je tam viděl gumová hadička, volně visící, mezi blokem a kastlí. Nejdřív zkuste jestli je to opravdu tím kanálkem ( stačí hadice a kouknout zespoda jestli je kanálem průchozí). Případně prošťouchnout bordel.

LastManCZE
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 23, 2017 20:17

Re: Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Příspěvek od LastManCZE » sob zář 30, 2017 12:03

Tak to vypadá že byl u mě ucpaný středový odtokový kanálek. Stačilo sundat jeden stěrač a pořádně to prošťouchnout. Nicméně sem zjistil že mám vodu pod kobercem řidiče a spolujezdce... cca. 8l vody nebo spíše kapaliny (Díky bohu za vysavač na sání vody). I přes luxování to suším přes týden a stále je to vlhké. Tipuji že ještě tak 3 dny budu sušit. Teď se chystám na kompletní umytí a pak ruční voskování karosky, tak doufám že je problém vyřešen.

skodak
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 22, 2017 09:29

Re: Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Příspěvek od skodak » pon říj 09, 2017 08:00

A který stěrač si sundával? Kde je ten kanálek? Mě se včera podařilo sundat jen levý (z pohledu zepředu) a ten kratší levý díl plastu s těsněním co je hned pod oknem. Druhou část jsem nesundal, protože jsem tam měl ještě pravý stěrač a když jsem se koukal po to, tak jsem ten kanálek nenašel. :-/

Davexx
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: sob úno 07, 2015 18:31

Re: Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Příspěvek od Davexx » pon říj 09, 2017 19:20

Ze shora to ani neuvidíš, je tam špatně vidět. Ale když tam pustíš vodu, uvidíš kam voda stýká a budeš mít představu. Ale je zhruba v půlce auta, zespoda pak poznáš jestli voda protekla nebo je kanálek ucpanej.

LastManCZE
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 23, 2017 20:17

Re: Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Příspěvek od LastManCZE » čtv říj 12, 2017 15:44

skodak píše:
pon říj 09, 2017 08:00
A který stěrač si sundával? Kde je ten kanálek? Mě se včera podařilo sundat jen levý (z pohledu zepředu) a ten kratší levý díl plastu s těsněním co je hned pod oknem. Druhou část jsem nesundal, protože jsem tam měl ještě pravý stěrač a když jsem se koukal po to, tak jsem ten kanálek nenašel. :-/
Sundal sem to stejně jak ty. :) Ten odtokový kanálek je zhruba uprostřed. Jak radil kolega, lij tam do těch míst vodu a sleduj jak to odtíká. Jinak jak sem řekl že sem byl úspěšný tak sem nebyl. Přišel větší déšť a do auta zase teklo, pokud máš střešní okno, koukni se, jestli ti odtéká voda s odtokových kanálků v rámu okna. Já mám okno na dobro zalepené (předchozí majitel), nicméně teklo mi to skrz plastový rám (kdybys potřeboval foto co mám na mysli písni SZ). Dočasně sem to zalil silikonem (vypadá to hrozně), ale jelikož jsem časově vytížený tak nemám čas celé okno vytáhnou a vyměnit celé těsnění. Na YouTube najdeš pár videí jak na to. 8)

skodak
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 22, 2017 09:29

Re: Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Příspěvek od skodak » pon říj 30, 2017 07:19

Už vyřešeno. Šlo opravdu o ucpaný odtokový kanálek, přesněji ta gumová trubička, ze které voda za motorem teče. Stěrač se sundat nepodařilo, takže jsme to vyřešili zezpodu, instalatérským perem. :-)

Stačilo najít tu trubičku, jeden shora navedl pero a druhý zdola trubičku protáhl. Teď to odtýká v pohodě.
Přišlo mi zajímavý, že ta trubička má na konci klapku, takže hádám, že se to bude zanášet pravidelně po nějaký době.

Stribrny drak
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: ned říj 29, 2017 16:59

Re: Zatékání vody do interiéru (přední sloupky)

Příspěvek od Stribrny drak » úte led 05, 2021 15:38

Ahoj,
oživím mrtvé téma. Sic mám Thalii první gen. (bez klímy a střešního okna) ale bude to shodné s Cliem.

Po měsíční odstávce jsem sednul do auta a pod kobercem spolujezdce mám jezírko. Izolační pěna se změnila v houbu, tak už to mám v garáži a suším.

Odtokové kanálky (všechny 3) jsem prolil a přijdou mi OK, komín topení mi jako zdroj vlhka nepřijde. Těsnění u dveří spolujezdce jsem sundal, plasty demontoval. Kolem dvěří a prahu je sucho. Chladící směs nemizí, že by to teklo přes radiátor topení.

Měl by někdo, pěkně prosím, nápad na další podezřelé?
Aktuálně:
Renault Mégane II 1.9 dCi, r. v. 2005, 88 kW
Renault Thalia 1.4 16V, r. v. 2001
Dříve:
Renault 5 TD 1.6, r. v. 1987
Renault Laguna 1.8i, r. v. 1997

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů