poblaznena elektrika

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
xizzy
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 28, 2013 21:33

poblaznena elektrika

Příspěvek od xizzy » pát zář 22, 2017 13:49

Ahojte. Mam problem s Cliom 2. Je to 1.4 16v r.v. 2001 (3-dverove). Pokial otocim klucom do polohy aby sa rosvietila pristrojovka, tak je vsetko ok. Stierace stieraju, smerovky svietia, aj vystrazne, okna sa daju stahovat aj vytahovat. Ked ale nastartujem tak pocut male cvaknutie a uz spominane veci nejdu. Po prejdeni nejakej vzdialenosti pocut male cvaknutie a na chvilku smerovky a aj stierace naskocia, potom to cvakne znovu a zasa nejdu. Ked zastavim a vypnem motor tak nesvieti ani neblika kontrolka imobilizeru, nefunguje vnutorne osvetlenie a ani centralne zamykanie. Po chvili ale kontrolka imobilizeru zacne blikat a vsetko je v poriadku. Central uz ide a aj vnutorne osvetlenie svieti. Mate prosim niekto nejaky napad co tomu moze byt? Dakujem.
Renault Clio ll, 1.4 16V, 72kw, r.v.:2001

Uživatelský avatar
RomanB74
Advanced member
Příspěvky: 368
Registrován: úte srp 14, 2012 11:13

Re: poblaznena elektrika

Příspěvek od RomanB74 » pát zář 22, 2017 14:11

Ahoj, takhle těžko říct zda to bude nějaká banalita, nebo něco vážnějšího. Každopádně se to jeví jako nějaké přepětí v síti a odpojování přepěťové ochrany (nějaké relátko). Já osobně než bych auto začal vláčet po diagnostikách tak bych udělal:
1. Kontrola akumulátoru, změřit napětí, mrknout na stav elektrolytu. Případně dolít destilku, dobít. AKU má mít kolem 12.5V
2. Kontrola zemnících bodů, pokud možno co nejvíce, ne jenom kolem startéru, altíku a spínačky. Očistit, prostříknout kontaktolem, dotáhnout. Přeci jen, auto z 2001 už něco pamatuje (vím o čem mluvím, mám rv 1998).
3. Kontrola napětí palubní sítě (na zapalovači) při chodu motoru - jestli a jak funguje altík a regulátor napětí. Normál je tuším 14.4V za chodu.
Čtvrtý a zřejmě poslední by byla obecná vizuální kontrola kabelů, zda někde není něco uklepanýho, přežvejkanýho u třetích/pátých dveří.

Každopádně přeji ať závadu odstraníš ať už to bude cokoli!

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: poblaznena elektrika

Příspěvek od kotasekh » pát zář 22, 2017 22:54

Tipuju problem v UCH jednotce, nejaky zkrat na kostre nebo neco podobneho ;).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Slam
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: stř zář 23, 2015 15:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: poblaznena elektrika

Příspěvek od Slam » pon zář 25, 2017 15:56

Zní mi to povědomě, ale třeba se pletu:

https://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=38&t=92769
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)

xcz69
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 03, 2015 22:02

Re: poblaznena elektrika

Příspěvek od xcz69 » pon pro 18, 2017 21:42

Zdarec, tak já mám naprosto stejný problém jako je popsán v prvním příspěvku. Jen shrnu: za neustálého cvakání nějakého relátka, co je v řídící jednotce za vnitřní pojistkovou skříní mi fungujou/nefungujou přední stěrače, zadní stěrač, centrál, blinkry, el.stahování okýnek, stropní osvětlení. Při řešení problému jsem prozatím šel po kabelech, které do té jednotky vedou, tj. tři kabelové svazky. Jeden velký bílý konektor, jeden velký černý a pak jeden o asi 40 drátech s tou "plastovou pákovou pojistkou". Právě u naposled zmíněného při zatlačení na ten konektor vše začne, nebo potažmo přestane fungovat. Zmíněná řídíci jednotka již byla venku a plošný spoj byl popájen na místě tohoto konektoru => žádná změna. Nevím jakým způsobem dál postupovat, jak kabely proměřit atd. Nezdá se mi, že kdyby byl problém jen v jednom ze 40-ti kabelů, že nepůjde vše.

EDIT: CLIO II, r.v. 2004, 1.5 dci, 60kW, třídvířko

Meverik22
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 24, 2018 19:59

Re: poblaznena elektrika

Příspěvek od Meverik22 » čtv zář 26, 2019 21:04

Zdar tak uz aj nas dostihol problem s UCH jednotkou 🤔😐priatelkyne clio ma vypadky sice nie stale ale obcas nejdu smerovky a stierace :-D skusal som uz vela veci najdlhsie vydrzalo pochytat konektory fofr paskamy ale ako sa vravi nic netrva vecne a problem sa znovu objavil 😩takze uz zostava asi len vhmena UCH jednotky..a moja otazka je co vsetko okrem druhej uch jednotky pravdepodobne s nejakym rovnakym seriovym cislom potrebujem?cital som ze aj kluc asi koli imobilizeru 🤔dakujem za rady

Johny81
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 05, 2009 12:09

Re: poblaznena elektrika

Příspěvek od Johny81 » pon zář 14, 2020 01:56

Kto by mal vyššie spomínané problémy, ako občasné výpadky smeroviek, výstražných svetiel, stieračov, centrálu, okien atď...problém je v UCH jednotke komfortu, viem to opraviť, viac info správa.

koleno28
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 24, 2021 14:50

Re: poblaznena elektrika

Příspěvek od koleno28 » úte srp 24, 2021 14:56

Zdravím mam tento problém vedeli by ste mi s tým pomôcť? Číslo jednotky p8200234045b 21675786-8a ďakujem za odpoveď

koleno28
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 24, 2021 14:50

Re: poblaznena elektrika

Příspěvek od koleno28 » úte srp 24, 2021 14:58

Zdravím mam tento problém vedeli by ste mi s tým pomôcť? Číslo jednotky p8200234045b 21675786-8a ďakujem za odpoveď

Hypertanzee
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 18, 2021 13:48

Re: poblaznena elektrika

Příspěvek od Hypertanzee » sob úno 12, 2022 09:56

koleno28 píše:
úte srp 24, 2021 14:58
Zdravím mam tento problém vedeli by ste mi s tým pomôcť? Číslo jednotky p8200234045b 21675786-8a ďakujem za odpoveď
Dnes som to riešil nešiel centrál smerovky stierače raz šlo raz nie nonstop cvakajúce relátko prešiel som VŠETKO !!!! nebol to žiadny UCH modul ako som všade čítal ani nič podobné BOLA TO BATÉRIA !!!! o ktorej som bol presvedčený že ide na 90% meraná 15x vždy 13-15,5volta perfektná no moja chyba ... volty sú nepodstatné moja batéria bola síce nabitá na plno no bohužial jej plnosť bola ledva 50% kapacity !!! takže vymeniť bateriu multimetrom zmeráš iba volty nič iné v prípade ak by si mal možnosť zohnať si záťažový test na batériu nech máš istotu no najjednoduchšie ako v mojom prípade zavolať susedovi požičiať batériu a uvidíš že máš po probléme

Hypertanzee
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 18, 2021 13:48

Re: poblaznena elektrika

Příspěvek od Hypertanzee » sob úno 12, 2022 09:58

V prípade chyby UCH JEDNOTKY neexistuje aby sa všetky problémi objavili naraz !!!! na plošnej doske nieje jeden jediný spoj a už vobec nie obvod keby boli problémy osobitne dá sa to riešiť UCH jednotkou ale ke´d je všetko naraz je chyba batérie plošné spoje sú citlivé na prepäť prípadne slabý prúd legicky .... v UCH module je vela čipov ktoré slúžia na rôzne funkcie pri zhorení jedného čipu neexistuje aby nešli 4dalšie veci ktoré s ním nesúvysia ....

macherko
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 25, 2022 11:15

Re: poblaznena elektrika

Příspěvek od macherko » čtv srp 25, 2022 11:23

Dobrý deň,,

prosím Vás vedel by niekto poradiť.
Mám auto Renault Megane 2 1.9 DCI 81 kw, od minulého týždňa mi začala na aute blbnut elektrika.
Pri naštartovaní auta mi ihneď zhasla palubná doska , prestala svietiť , auto nešlo vypnút bez zaradenej rýchlosti .
Po chvíľke sa všetko obnovilo , ale každu chvílu sa ako keby palubná doska sama počas jazdy zhasla a nabehla popritom za zresetovali všetky hodnoty na aute.
Od nedele už ostala palubná doska zaseknutá , nesvietila , nešlo vnútorné osvetlenie vozidla , nejde imobilizér , predné okná a otváranie zadného kufra a sťahovanie predných okien , osvetlenie vozidla.
Funguje len naštartovanie vozidla , svetlá a Stierače , ale auto nejde zasa vypnúť .
Auto som dal do servisu a hovoria ,že to bude pravdepodobne niečo v riadiacej jednotke komfortu.
V pondelok ako prišli zo servisu pre auto tak po otvorení a zatvorení spolujazdcovych dverí to nabehlo , ale podľa slov zo servisu to chvíľu ide a zasa nie .
Ešte doplním keď som kontroloval chybu cez diagnostiku tak mi vyhadzovalo len chybu z nejakým rýchlostným senzorom DF091 ináč Všetko bolo podľa Diagnostiky v poriadku.
Nevedeli by ste mi prosím Vás pomôcť akým smerom sa zamerať.
Auto zo servisu objednali na 5.9. k elektrikárovi čo robí autoelektriku a aj opravy riadiacich jednotiek.
Ďakujem.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů