Vymena sedadla - 2003, 1.2, sviti SERVIS, 3dvere

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
hellmaster
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: čtv zář 07, 2017 22:50
Bydliště: Kuncice pod Ondrejnikem

Vymena sedadla - 2003, 1.2, sviti SERVIS, 3dvere

Příspěvek od hellmaster » čtv zář 07, 2017 23:04

Zdravim vsechny,

mel jsem v zime drobnou nehodu, pri ktere mi vystrelil airbag na sedadle spolujezdce a napinac pasu. Karoserie a drobnosti opravil garazista, bohuzel sedadlo jsem nejak zadrbal a jelikoz jsem s opravarem stejne nebyl spokojeny, tak jsem se rozhodnul, ze si to ted opravim sam. Po obvolavani mraky vrakovist jsem sehnal sedadlo na Clio, nicmene je to na model z roku 2000 asi? Kazdopadne ne na 2003. Po dotazu, zdali s tim nebude problem mi rekli, ze by nemel a tak jsem si sedadlo koupil. Co cert nechtel, konektory na sedacce jsou ale jine a vyvstava otazka, mam to zkusit ustrihnout, napajet a zapojit a nebo se na to mam vykaslat a sedacku radsi vratit?

V teto souvislosti mi sviti na aute kontrolka SERVIS. Garazista rikal, ze to je airbagem a dokud se to nevymeni, tak to nesmaze. Muze se stat, ze sedacku vymenin (predpokladejme, ze vse bude dobre zapojene), ale chyba nepujde smazat, protoze muze byt nejaka nekompatibilita mezi dily - sedacka/jednotka airbagu nebo ridici jednotky nebo podobne?

Jeste takova kravina, matky, kterymi je sedacka uchycena k podvozku jsou zarezle (ty, ktere nemaji gumovou krytku - nechapu, jak toto mohl nekdo navrhnout) a rikal jsem si, ze bych je vymenil. Jak se to jmenuje nebo po cem se mam divat? Neni to klasicka matka. Popsal bych to asi jako matku na polokouli...

Diky za pomoc a omlouvam se, jestli jsou dotazy jako od idiota!
Vojta

Uživatelský avatar
conpet
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: ned led 29, 2017 20:20
Bydliště: Jaroměř

Re: Vymena sedadla - 2003, 1.2, sviti SERVIS, 3dvere

Příspěvek od conpet » pát zář 08, 2017 10:24

konektory bych pouzil ze stare sedačky a napájel na kabely tý nový pokud mají stejně pinů. Matky tejden stříkej konkorem a pak půjdou 😉
Megane II 1.4/16V Chevrolet Trax LT Diesel Automat
Sen - http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1 ... re=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

hellmaster
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: čtv zář 07, 2017 22:50
Bydliště: Kuncice pod Ondrejnikem

Re: Vymena sedadla - 2003, 1.2, sviti SERVIS, 3dvere

Příspěvek od hellmaster » pát zář 08, 2017 11:43

Cau,

diky moc za info. Kupodivu sly srouby dolu lip, nez jsem cekal. Ty zaslepene uplne v pohode, ty zarezle byly horsi, ale slo to. Na konkor se podivam, co to je, ja pouzil naivne WD40, ale aspon nemuze nikdo rict, ze jsem nic neudelal! :-D

Nakonec jsem dneska sehnal a letel pro jinou sedacku do Ostravy - 1k za vcelku ojetou sedacku mi pripada jako lichvarina, ale co nadelam - cili konektory jsou origos, ted uz jen trosku poklidit auto, nahodit sedacku, zapojit a smazat chybu.

K te chybe bych se chtel zeptat, je mozne to smazat pres Clip diagnostiku? Cetl jsem a aj chlap z vrakoviste rikal, ze to se musi smazat primo na te ridici jednotce airbagu... nejaky jiny garazista mi to pry udela za 1500, coz mi opet prijde jako slusna palba za par minut prace...

Diky,
Vojta

Uživatelský avatar
conpet
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: ned led 29, 2017 20:20
Bydliště: Jaroměř

Re: Vymena sedadla - 2003, 1.2, sviti SERVIS, 3dvere

Příspěvek od conpet » úte zář 12, 2017 10:35

Předpokládám že odpojit baterií a vybít zbytkove napětí jsi asi zkoušel. To je první co bych udělal. I když to asi nepomůže, bylo by to moc jednoduchý. 😉
Megane II 1.4/16V Chevrolet Trax LT Diesel Automat
Sen - http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1 ... re=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

hellmaster
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: čtv zář 07, 2017 22:50
Bydliště: Kuncice pod Ondrejnikem

Re: Vymena sedadla - 2003, 1.2, sviti SERVIS, 3dvere

Příspěvek od hellmaster » úte zář 12, 2017 10:42

Vypojil jsem baterii, kdyz jsem odpojoval/pripojoval sedadlo, ackoli se mi to zda jako nesmysl - nekde na netu jsem cetl, ze se to ma udelat, aby nevystrelil airbag, ale odpojeni baterie nic nestoji, takze auto bylo bez baterky asi pul hodinky behem vymeny. Jak pises, nic se nestalo. :-)

Z dostupnych informaci mam, ze chybu nelze smazat pres diagnostiku - je potreba vymenit celou ridici jednotku airbagu, je to tak schvalne. Nicmene nedelam v tomto oboru, takze to neumim potvrdit ani vyvratit. Ted resim, jestli to tak opravdu je, na netu clovek najde mraky ruznych diagnostik holedbajicich se vsim moznym.
Druha moznost je, vycist pamet z procesoru, co je na ridici jednotce, smazat chybu z binarky a znovu to tam nahrat. Problem je, ze nemam referencni firmware, takze nepoznam zmeny a nevim, co mam smazat.

Nasel by se nekdo, kdo ma firmware z ridici jednotky airbagu: BOSCH 0 285 001 357

Pripadne ma s tim nekdo ze zdejsich zkusenost?
Diky,
Vojta

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů