1.2 16V studený při přidání plynu se dusí, prosím o radu.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Sponik
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: ned lis 11, 2007 21:25
Bydliště: Prostějov/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

1.2 16V studený při přidání plynu se dusí, prosím o radu.

Příspěvek od Sponik » pon bře 20, 2017 10:46

Zdravím pánové, prosím o radu s mým problémem. Mám Clio 1.2 16V 55KW rok 2003 auto normálně startuje drzí volnoběžné otáčky jak za studená(zvýšené) tak za tepla (bežné) ale když to nastartuju studené a chci přidat plyn tak se auto jakoby začne dusit a nejde za plynem. až se rozjedu tak už to nedělá, zahřaté to taky neudělá. diag žádnou závadu nepíše. vyměnil sem lambdu za katem která byla špatná ale závada pořád přetrvává. mám najeto cca 135 tis km. nesetkal se někdo s tímhle problémem? budu rád za jakoukoliv radu
Cabrio forever

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: 1.2 16V studený při přidání plynu se dusí, prosím o radu

Příspěvek od kotasekh » pon bře 20, 2017 13:48

TADY je hromada informaci, ktere popisuji podobny problem. Reseni je aktualizace fw jednotky vstrikovani (pokud je to mozne), nebo tankovat lepsi benzin bez bioslozek a nenechavat benzin v nadrzi dele nez par tydnu. Smazani adaptacnich hodnot na nejaky cas pomuze, ale casem se to zase vrati. Je to problem citlivosti motoru D4F na bioslozku v palivu. Samozrejme vse plati pouze v pripade, ze na motoru neni jiny problem, co by to zpusoboval ;).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Sponik
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: ned lis 11, 2007 21:25
Bydliště: Prostějov/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.2 16V studený při přidání plynu se dusí, prosím o radu

Příspěvek od Sponik » pon bře 20, 2017 14:47

díky za info v Thalii sem nehledal. tak to je docela možné že to tím benzínem bude auto stálo cca 3 měsice ze čtvrtkou nádrže takže vyjedu natankuju něco lepšího a budu doufat že se to zpraví.
Cabrio forever

Jirikan
Junior member
Příspěvky: 180
Registrován: pát dub 06, 2012 16:51

Re: 1.2 16V studený při přidání plynu se dusí, prosím o radu

Příspěvek od Jirikan » pon bře 20, 2017 19:51

Ja mám Thalii 2 a to přidušení dělá jen když je kolem -8 a níž. S kvalitou benzínu jsem nic nevysledoval.

Sponik
Starting member
Příspěvky: 68
Registrován: ned lis 11, 2007 21:25
Bydliště: Prostějov/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.2 16V studený při přidání plynu se dusí, prosím o radu

Příspěvek od Sponik » úte bře 21, 2017 13:05

mě to dělá pořád včera bylo ráno +8 a dusilo se až se na jedničku rozjedu pak už to prostě nedělá, zítra natankuju asi OMW naleju aditivum a uvidím ale obávám se že to nepomuže ale kde pak hledat?!?

v tom vlákně je toho hodně co se tam řeší ale nenašel sem že by tam někdo popisoval přesně můj problém

zeptám se, jak smazat ty adaptační hodnoty? zvládne to i uni Delphi diagnostika nebo musím do renaultu?
Cabrio forever

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: 1.2 16V studený při přidání plynu se dusí, prosím o radu

Příspěvek od kotasekh » úte bře 21, 2017 13:20

Ca dal res az nezafunguje novy benzin. A jestli to umi i jina diag nez Clip, to nevim.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
conpet
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: ned led 29, 2017 20:20
Bydliště: Jaroměř

Re: 1.2 16V studený při přidání plynu se dusí, prosím o radu

Příspěvek od conpet » úte bře 21, 2017 20:15

Když jsem ještě jezdil s Leganzou na ethanol tak ráno pří rozjezdu při přeřazení z 1 na 2 to skoro chcíplo ,pak už dobrý. Takže by to mohlo být kvalitou benzínu.
Megane II 1.4/16V Chevrolet Trax LT Diesel Automat
Sen - http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1 ... re=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Bruno43
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 11, 2021 21:15

Re: 1.2 16V studený při přidání plynu se dusí, prosím o radu.

Příspěvek od Bruno43 » čtv bře 11, 2021 22:36

Chlapi, ani benzín, ani váha vzduchu, aktualizácie RJ, nové sviečky. Ja som mal ten problém, že v poslednej dobe, v zimnom obdobi som štartoval. Poloha 2, počuť čerpadlo dve tri sekundy, zhasli kontrolky, Štart, po cca 5 sekundách zdochlo. Opätovne štart, chytilo, po chvíli štiká na tri valce. Vypol a tretí pokus, skočil, otáčky cez 1200, pridal plyn a zdochlo. Opäť štart, počkal pár sekúnd, pridal plyn a už bol ok. Celý deň sa choval normálne, len keď dostal okolo 4000 otáčok, zámerne, tak s ním trhlo. Ale celý deň už štartoval na šupu. A ráno ten istý scénar. Sem tam svietila kontrolka výfukových plynov. Dumali sme s mechanikom, dg ukázala porucha na treťom valci že objedná zapalovaciu cievku s káblami. Kúpil som NGK za 60eur, a je po problémoch. Štartuje ako nové. Mám Clio Campus, 2008, 274000 km. V apríli je 10 rokov čo je tam LPG. Choďte týmto smerom. Dajte vedieť

Bruno43
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 11, 2021 21:15

Re: 1.2 16V studený při přidání plynu se dusí, prosím o radu.

Příspěvek od Bruno43 » čtv bře 11, 2021 22:37

:ups: Chlapi, ani benzín, ani váha vzduchu, aktualizácie RJ, nové sviečky. Ja som mal ten problém, že v poslednej dobe, v zimnom obdobi som štartoval. Poloha 2, počuť čerpadlo dve tri sekundy, zhasli kontrolky, Štart, po cca 5 sekundách zdochlo. Opätovne štart, chytilo, po chvíli štiká na tri valce. Vypol a tretí pokus, skočil, otáčky cez 1200, pridal plyn a zdochlo. Opäť štart, počkal pár sekúnd, pridal plyn a už bol ok. Celý deň sa choval normálne, len keď dostal okolo 4000 otáčok, zámerne, tak s ním trhlo. Ale celý deň už štartoval na šupu. A ráno ten istý scénar. Sem tam svietila kontrolka výfukových plynov. Dumali sme s mechanikom, dg ukázala porucha na treťom valci že objedná zapalovaciu cievku s káblami. Kúpil som NGK za 60eur, a je po problémoch. Štartuje ako nové. Mám Clio Campus, 2008, 274000 km. V apríli je 10 rokov čo je tam LPG. Choďte týmto smerom. Dajte vedieť

Bruno43
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 11, 2021 21:15

Re: 1.2 16V studený při přidání plynu se dusí, prosím o radu.

Příspěvek od Bruno43 » čtv bře 11, 2021 22:44

A k tomu čerpadlu ako som písal, že ho bolo počuť dve tri sekundy. Po výmene cievky ho je počuť sotva sekundu, štartuje paráda. Tak veľa šťastia prajem a dajte vedieť či ste mali taký istý problém.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů