Startování a plyn

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uja
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř zář 10, 2008 16:07
Kontaktovat uživatele:

Startování a plyn

Příspěvek od Uja » pon lis 09, 2015 19:04

ahoj,
rád bych nejdřív napsal sem, jestli budete mít nějakou zkušenost, než to rovnou řešit se servisem, má zkušenost, že mi předem nikdy nic v servisu neřeknou, prostě prvně musí jít auto na diagnostiku a pak se uvidí.

Můj první problém je startování - Clio II. rok výroby 2000.
Je to tak měsíc nebo dva zpátky, kdy mi přestalo jít hladce startovat (tím myslím, když bylo auto studené tak cca do 1-2s chytlo a když zahřáté tak okamžitě), nebyl s tím vůbec žádný problém, ale nyní auto nechce nastartovat vůbec, prostě stále točí a až třeba napotřetí, co klíček otočím do první pozice a znovu chci startovat tak naskočí a to už opět rychle a bez problému.

Přijde mi to jako problém s imobilizérem, už asi před 5 lety mi přestal fungovat jeden klíček od auta a to i blikala rychle červená kontrolka na palubce, pak měnili ten čip v obou klíčcích.

Zkusil jsem vyměnit za druhý klíček, ale ten dělá naprosto to samé, takže klíčkem to asi není.

Jinak jsem v březnu 2015 nechával měnit palivový filtr a asi před rokem mi odešla baterka, tak jsem měnil i jí, ale žádné problémy jsem až do cca 2-3 měsíce zpátky neměl.

Současně se mi taky stává (dříve více, třeba i ve 130), že mi přestal reagovat plynový pedál, vyměnili mi čidlo teploty, které se objevilo na diagnostice a ve vysokých rychlostech už to nedělá, ale stává se mi teď něco podobného, co popisuje kolega zde http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=38&t=85831 a také pouze když je motor studený a skoro vždycky při zařazení dvojky :-)

předem díky za nějaké tipy a rady, co s tím, možná by to šlo vyřešit tím postupem, co jsem tady někde četl na spárování klíčku (držení tlačítka zamykání a současné držení tlačítka klíčku v zapalování)?
LIVE HARD, DIE HARD !

Uja
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř zář 10, 2008 16:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování a plyn

Příspěvek od Uja » stř lis 18, 2015 21:17

nikdo nic?
LIVE HARD, DIE HARD !

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů