odvodňovací kanálky Clio II

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Mehhung
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 18, 2015 20:37

odvodňovací kanálky Clio II

Příspěvek od Mehhung » čtv srp 20, 2015 17:41

Zdravím,
mám 3dveřové Clio II rv 2002,
při velkých deštích mi nateklo do auta hodně vody, pěny pod kobercema předních i zadních řad byly komplet nasáklý, stejně tak nasáklá byla pěna izolující přepážku k motoru. K zadním řadám teče těsněním zadních oken a střechy, to jsem nějak vysledoval.
Z ostatních příspěvků jsem vyčetl že voda vepředu bude nejspíš ze zatékání kolem čelního skla/klimy a často se v příspěvcích zmiňují odtokové kanálky a že se mají vyčistit, nic takového se mi ale najít nepodařilo, mohl by mě někdo nasměrovat? fotka by byla ideální.

Předem děkuji
Clio II 1,2 16V 55kW r.v.2002

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: odvodňovací kanálky Clio II

Příspěvek od presscott » pát srp 21, 2015 16:54

Fotku po ruce nemám, ale nasměřovat tě můžu i tak. Odtokové kanálky jsou pod plastem pod předním oknem. Když najdeš nádobku na ostřikovače, tak jeden kanálek je pod ní. Ne teda přímo, ale ještě trochu blíže kabině. Dostaneš se k němu relativně pohodlně buď tak, že sundáš stěrač a paotom i ten plast pod oknem; nebo sundáš levé přední kolo včetně plastového obložení podběhu a tady uvidíš kanálek zespoda. Možná v něm bude gumový špunt s jednosměrnou klapkou (otvírá se jen na jednu stranu), možná bude vypadlá. Každopádně pro vyčištění je lepší na to jít z horní strany.
Na straně spolujezdce je kanálek na tom stejném místě, jen je k němu horší přístup. Opět sundáš plast, co je před předním oknem (teď nevím, jestli stačí jen deklík pro přístup ke kabinovému filtru, ale mám za to, že by mohlo) a jsi u něj. Trochu bude překážet černá plastová krabice od topení, ale vysavačem se tam dostaneš.
Já měl u jednoho Clia oba kanálky úplně zacpané jehličím a prachem, na jedné straně dokonce s mraveništěm uvnitř :shock: . Dovnitř mi ale ani tak nezatékalo.
Ještě pro pořádek, voda z těchto kanálků teče do prostoru mezi plastovým podběhem, blatníkem a karosérií, ven se dostává za předním kolem, jak se napojuje blatník ke karoserii (u šroubu, který drží blatník). Je tam taková úzká štěrbina, která se ráda a pravidelně ucpává, hlavně pokud ti úplně nelícuje plastové nadkolí, pak se tam při provozu hromadí pořádná porce nečistot.
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Mehhung
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 18, 2015 20:37

Re: odvodňovací kanálky Clio II

Příspěvek od Mehhung » pát srp 21, 2015 17:55

Dobře, děkuju, je na stěrače potřeba stahovák?? :roll:
Clio II 1,2 16V 55kW r.v.2002

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5790
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: odvodňovací kanálky Clio II

Příspěvek od kotasekh » sob srp 22, 2015 07:28

Jo, nebo kleště, kladivo a hodně nervů...
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: odvodňovací kanálky Clio II

Příspěvek od Zefek » ned srp 23, 2015 18:30

Dovnitř to teče tím prostředním, který je cca uprostřed čelního skla. Je tam nasávání vzduchu do kabiny. Když se pak šáhne za motor na tu deku, tak v určitém místě se dá nahmatat konec té hadice.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Noltuo
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 24, 2018 13:57

Re: odvodňovací kanálky Clio II

Příspěvek od Noltuo » čtv zář 12, 2019 10:03

vím, že tohle je čtyři roky mrtvé téma... ale stejně to zkusím... Jak nejlépe vyčistit ten prostřední kanálek? čím? našel jsem ho po hmatu, byl úplně zanesený, špatně se k němu dostává. A kde ústí? Taky k dolů k blatníkům nebo někam jinam?

2pacavely
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 22, 2019 14:31

Re: odvodňovací kanálky Clio II

Příspěvek od 2pacavely » úte říj 22, 2019 14:38

Ahojte, registroval som sa na toto forum aby som sa poradil. Mám tento istý problém, ked je vonku napríklad rosa, tak vo vnutri auta pod kobercami je to vlhke, ked prši moc tak sa stalo že v aute na podlahe bolo tolko vody že by som nim zaplnil aj tri kýble plné vody. Potreboval by som poradil kde môže byť zádrhel. Dakujem

MAX - CZ
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: úte bře 11, 2008 20:00
Bydliště: Kroměříž

Re: odvodňovací kanálky Clio II

Příspěvek od MAX - CZ » čtv říj 24, 2019 07:11

Je to zde už jasně popsané, v prostoru pod čelním sklem jsou TŘI odtokové kanály, dva po krajích a jeden uprostřed. Ten uprostřed je nejhůř přístupný, ale zároveň nejdůležitější. Pokud je ucpaný, tak voda přetéká vstupem pro ventilaci do kabiny. Nutné rozebrat stěrače kvůli přístupu k tomu střednímu kanálku a důkladně vyčistit.
:arrow: Odtahovka Renault Master III - jsem k dispozici non-stop tel 603 322 889

Marek02
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 12, 2017 03:58

Re: odvodňovací kanálky Clio II

Příspěvek od Marek02 » sob říj 26, 2019 22:39

V tomto videu o výměně předního skla je hezky názorně vidět i čištění kanálků a kde je najít i jak sundat stěrače bez námahy https://www.youtube.com/watch?v=fT3p9uwdMCA
Renault Clio II (phase II) 1.2/16V/55kW (D4F712)
Subaru Legacy IV 2.0/121kW Bi-Fuel (LPG)
Kia Rio IV 1.25 CVVT/63kW

skodak
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 22, 2017 09:29

Re: odvodňovací kanálky Clio II

Příspěvek od skodak » úte pro 03, 2019 09:56

Měl jsem také problém s kanálkem a zatékáním do kabiny ke spolujezdci. Nakonec stačilo vyčistit kanálek co je dole vzadu za motorem pomocí protahovacího pera a bylo vyřešeno. Stěrače jsem nesundával. Ale jasně, bude záležet jak moc a kde je to ucpané...

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů