Zablikání světel po prvním rozjezdu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Zablikání světel po prvním rozjezdu

Příspěvek od presscott » pát úno 20, 2015 21:32

Už mám tenhle problém od doby, co jsem auto koupil, ale protože nejde o nic, co by auto znepojízdnělo, tak jsem to prozatím neřešil.
Pokaždé, když nastartuju motor, a je jedno, jestli auto stálo přes noc nebo jsem si jen odskočil na nákup, tak vždy po nastartování při prvním rozjezdu mi při překročení přesné rychlosti (na 1. převod to odpovídá asi 1800 rpm.) zablikají světla, podsvícení displaye i budíků. Kolísání intenzity světla trvá tak dvě vteřiny, více ne, u displaye to jde vidět vždy, u předních světel jen večer ve tmě. Blikání je spojeno jen s tou rychlostí, takže pokud po nastartování jen vytočím motor, nestane se nic. Musím prostě dosáhnout nějaké rychlosti (pro představu odhaduji tak 10km/h), pak teda vše zabliká. Ale při dalších rozjezdech už ne. Předpokládám tedy, že jde o výrazně zvýšený odběr proudu něčím. Netuším čím.
Až teď v zimě jsem přišel na to, že se tohle blikání objeví i při aktivaci ABS. Jakmile začne "chroustat" pedál, začnou blikat světla a ten display. Nedávno jsem to zkoumal podrobněji (vypnul jsem rádio, ať je ticho) a zjistil jsem, že při rozjezdu se při rychlosti, kdy světla zablikají, ozve někde zepředu slabé cvrkání...úplně stejné, jako když po aktivaci ABS doprovazené chroustáním (např na sněhu, ledě..) uvolním brzdový pedál, ze stejného místa zepředu se ozve ještě to potiché zacvrkání. S brzdovým pedálem to ale nedělá vůbec nic. Posledním zjištěním je, že blikání světel se objeví i při zablokovaní zadních kol ruční brzdou.
Z toho všeho usuzuji, že kolísání napětí je spojeno s činností ABS, kdy se dostane do "stand-by" režimu až při překročení cca 10km/h (i když je divné, že druhý a třetí rozjezd už je v pohodě). Tak stejně po aktivaci ABS, kdy po -skorosmyku- uvolním pedál nebo se dostatečně obnoví adheze kol a ABS přechází z akce zpět do bdělého režimu... Baterka je na tom tak, že i v krutých mrazech, kdy mi teploměr ukazoval -18°C, točil startér bez problémů, takže v ní problém nevidím. Kontrolka se nikdy žádná nerozsvítí.
Setkal se někdo z vás s něčím takovým? Může mít ABS takový odběr? Napadá mě, že někde může být špatná kostra... :roll:

Edit: Ještě doplním, pokud nerozsvítím světla, tak podsvětlení displaye zabliká tak jako tak...
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Zablikání světel po prvním rozjezdu

Příspěvek od Zefek » pát úno 20, 2015 21:37

ABS má docela brutální odběr. Nemáš tam ASR? Pokud zablokuješ kola, byť i ruční brzdou, způsobí to akci ABS.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Zablikání světel po prvním rozjezdu

Příspěvek od presscott » pát úno 20, 2015 21:43

Zefek píše:ABS má docela brutální odběr. Nemáš tam ASR? Pokud zablokuješ kola, byť i ruční brzdou, způsobí to akci ABS.
Ne ne, ASR nemám. Právě díky toho pokusu s ručkou je jasné, že půjde o něco s ABS. Jen nerozumím, proč se to děje, i když je baterka i alternátor ok...a vypnutá světla, rádio i ventilace na to vliv nemají.
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

smates
Advanced member
Příspěvky: 297
Registrován: ned bře 31, 2013 20:05
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zablikání světel po prvním rozjezdu

Příspěvek od smates » sob úno 21, 2015 16:04

Dela me to taky uz od doby co jsem to koupil.
R.Clio II 1.2/16V 55kW r.v.2003.Spotřeba 5,5l/100km-90% po městě :-)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Zablikání světel po prvním rozjezdu

Příspěvek od Zefek » ned úno 22, 2015 11:03

Hm, půjde o nějaký test abs. Měli jsme problém s čerpadlem abs a svítila kontrolka abs. Našli jsme vadu v kabelovém svazku, ale po opravě kontrolka zhasla až po dosažení rychlosti cca 10km/h. V ten moment se podle mě provede test funkčnosti abs (mimo jiné se rozběhne i to čerpadlo s brutálním odběrem). Test se provede jen během prvního rozjezdu, pak již ne.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

pecaturboman
Advanced member
Příspěvky: 293
Registrován: pát říj 02, 2015 19:58

Re: Zablikání světel po prvním rozjezdu

Příspěvek od pecaturboman » pon bře 12, 2018 19:44

Taky mě to dělá ,jen s tou ručkou mi to nedělá nic .

Uživatelský avatar
conpet
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: ned led 29, 2017 20:20
Bydliště: Jaroměř

Re: Zablikání světel po prvním rozjezdu

Příspěvek od conpet » úte bře 13, 2018 23:28

Je to normální náběh ABS , nehledej v tom žádnou vědu.
Megane II 1.4/16V Chevrolet Trax LT Diesel Automat
Sen - http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1 ... re=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Uživatelský avatar
Slam
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: stř zář 23, 2015 15:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zablikání světel po prvním rozjezdu

Příspěvek od Slam » stř bře 14, 2018 14:37

Mně teda nic nepoblikává a ABS mi funguje. Dokonce ani to zachroustání nepozoruji (to u Leganzy po rozjetí slyším vždy zřetelně).
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti