Štítek s údaji o výměně kapalin

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Pezzli
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 16, 2006 17:34
Bydliště: Praha

Štítek s údaji o výměně kapalin

Příspěvek od Pezzli » pát čer 02, 2006 18:32

Hojky všem, narazil jsem na malý problémek...koupil jsem si ojeté clio a v servisce nejsou vyplněny údaje o výmeně kapalin, v servisu mi řekli, že je to uvedeno na nejakym štítku, tan jsem hledal, ale nenašel...nevíte kde te tan prokletej štítek nachází?? Díky moc...
Renault Clio 1,2 16V; r.v. 2002; modrá metalízka

paga
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: čtv srp 25, 2005 06:26

Re: Štítek s údaji o výměně kapalin

Příspěvek od paga » pát čer 02, 2006 20:47

[Většinou je to napsané na kousku papíru a vložené do igelitového obalu,zavěšeného někde v motorovém prostoru.Standartně to visí na hadici od topení. Je tam ale většinou pouze datum vyměny oleje a KM

Uživatelský avatar
HonYa
Moderátor
Příspěvky: 1164
Registrován: úte led 04, 2005 18:47
Bydliště: Praha - CZ

Příspěvek od HonYa » pát čer 02, 2006 21:04

co takhle zainvestovat do clia par korun a radsi to teda vymenit vsechno a zacit s naplnema na novo?...aspon olej bys mohl teda :D to je par korun
HonYa | Lůca, Áďa, Táďa a Justinka
------------------------------
Laguna GT (2009) 2,0 dCi 131 kW
Trafic Evado (2014) 84 kw
Hyundai I40 ;)
------------------------------
Oficiální facebook page Renault Clubu Česká Republika

Uživatelský avatar
honza
Advanced member
Příspěvky: 294
Registrován: stř led 21, 2004 17:29
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honza » sob čer 03, 2006 10:49

přesně nejlepší je po koupi vyměnit oleje jak motorový i převodový,olejový a palivový filtr,a před zimou nejlépe na podzim chladící směs.Pokud se vymění brzdová kapalina a olej v posilovači není to na škodu,mám provozní kapaliny vyměněny napíši si to na lístek a pohoda.Buď si vedu sešitek kdy jsem co dělal a je to.Vyměním rozvody,mrknu na destičky a jupííííí na dovolenou. :D
LAGUNA 2,2d už není nyní Peugeot 406

Pezzli
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 16, 2006 17:34
Bydliště: Praha

...

Příspěvek od Pezzli » sob čer 03, 2006 12:45

jj, díky, jen mě spíš zajímalo, jestli to vůbec někdy bylo měněný....ale stejně jsem to v motoru nenašel...asi někde ulítl..:-D
Renault Clio 1,2 16V; r.v. 2002; modrá metalízka

Uživatelský avatar
NeviM
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: úte led 13, 2004 14:19
Bydliště: kutna hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NeviM » sob čer 03, 2006 13:30

honza píše:přesně nejlepší je po koupi vyměnit oleje jak motorový i
převodový
,olejový a palivový filtr,a před zimou nejlépe na podzim chladící směs.Pokud se vymění brzdová kapalina a olej v posilovači není to na škodu,mám provozní kapaliny vyměněny napíši si to na lístek a pohoda.Buď si vedu sešitek kdy jsem co dělal a je to.Vyměním rozvody,mrknu na destičky a jupííííí na dovolenou. :D
no tak ten prevodovej tak mozna pred 20 lety, davno uz se do manualnich prevodovek davaj oleje ktery vydrzej dyl nez auto, pokud to neni automat, jinak souhlas
Renault Safrane BITURBO Baccara Quadra 262hp (long-term reconstruction)
Renault Safrane V6-24v Baccara manual 190hp (daily car)
Michal

Uživatelský avatar
honza
Advanced member
Příspěvky: 294
Registrován: stř led 21, 2004 17:29
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honza » sob čer 03, 2006 13:34

NeviM píše:
honza píše:přesně nejlepší je po koupi vyměnit oleje jak motorový i
převodový
,olejový a palivový filtr,a před zimou nejlépe na podzim chladící směs.Pokud se vymění brzdová kapalina a olej v posilovači není to na škodu,mám provozní kapaliny vyměněny napíši si to na lístek a pohoda.Buď si vedu sešitek kdy jsem co dělal a je to.Vyměním rozvody,mrknu na destičky a jupííííí na dovolenou. :D
no tak ten prevodovej tak mozna pred 20 lety, davno uz se do manualnich prevodovek davaj oleje ktery vydrzej dyl nez auto, pokud to neni automat, jinak souhlas
kde máš jistotu že tam je olej či je ho málo,jistota je jistota,měnil jsem jej u Laguny co jsem měl a nyní i u svého novějšího.Převodovka pak šla o něco lépe,věřím že je to olej novější a výdrž co je životnost auta,ale a 2 l oleje nedáš tolik jako u nové převodovky,a to laguna byla náchylná co jsem slyšel.A novou převodovku shánět čert to vem málokde ji mají a nová stojí desítky tisíc
LAGUNA 2,2d už není nyní Peugeot 406

Uživatelský avatar
David - Plzen
Junior member
Příspěvky: 214
Registrován: úte lis 09, 2004 12:32
Bydliště: Plzeň

no tak ten prevodovej tak mozna pred 20 lety, davno uz se do

Příspěvek od David - Plzen » úte čer 27, 2006 12:08

olej se meni po 100 000 km
třou se tam kola takže sebe lepší olej to nevydrží
aneb kdo šetří ma za tři a potom musi navštevovat forum
a na konec i servis
david

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů