rozvody clio 1.5 dci

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
oda
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 19, 2012 20:14

rozvody clio 1.5 dci

Příspěvek od oda » stř dub 03, 2013 19:53

zdravím,potřeboval bych akutně poradit mam clio 1.5 dci 48kw rok 2002 dnes jsem rozhodil rozvody a docela mě překvapilo že dyš sem sundal řemenici z kliky tak tam bylo ozubený kolo na rozvodový řemen na hřídeli byla normálně drážka na klínek ale na ozubeným kole už ne a klínek tam nebyl přišel jsem nato že sem si chtěl otočit motorem a koukam na setrvák a ten se ani nehnul koukal sem jako blázen ozubený kolo se protáčelo na klikový hřídeli.Moje otázka je tedy jestli to tak má byt nastavý se vačka pak klika na klínek který de z boku motoru a zajistí se klika a vše se stahne řemenicí a nebo už je to nějaký s fušovaný.Když jsem dělal na 1.9dti tak byl normálně klínek drážka v hřídeli a drážka v ozubeným kole ale dci to dělám po prví.Díky všem za odpovědi.

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: rozvody clio 1.5 dci

Příspěvek od speedy11 » stř dub 03, 2013 20:25

Má to tak být.
Kliku postavíš opřením o kolík ze předu bloku, vačka má v sobě otvor na kolík proti otvoru v hlavě a čerpadlo se staví proti šroubu držáku krytu motoru (a nebo podle rysek řemenu). Nandáš řemen, našponuješ a utáhneš řemenici na klice (tím se ozubené kolo zajistí).

P.S.: Nový motory K9K teď mají zmenšenou řemenici čerpadla a Renault vrací opět klínek na klikovou hřídel....
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

oda
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 19, 2012 20:14

Re: rozvody clio 1.5 dci

Příspěvek od oda » stř dub 03, 2013 20:54

tak to jo...sem zas o něco chytřejší.Díky moc.

refil
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 03, 2019 08:12

Re: rozvody clio 1.5 dci

Příspěvek od refil » pát bře 29, 2019 21:37

Zdar! Chci měnit rozvody na Cliu 1.5 dCi. Jelikož má již přes 400 tis, plánuji vyměnit i guferá na klíče a vačce. Mám 2 dotazy:
1. rv. 2008, bude klínek na klice a mám tedy koupit nový?
2. Tu vačku zaaretuji i nějakým zbroušenym vidlicovým klíčem, nebo musím kupovat aretační sadu?
Chci si vše připravit předem aby mi to pak nestálo týdny nepojízdné pro absenci dílů.

Děkuji

refil
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned úno 03, 2019 08:12

Re: rozvody clio 1.5 dci

Příspěvek od refil » stř dub 03, 2019 20:27

Tady to ale žije...

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů