Díly plováku - DCI

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
davidt
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte led 06, 2009 20:55

Díly plováku - DCI

Příspěvek od davidt » úte kvě 15, 2012 11:01

Ahoj, prohledal jsem fórum, ale nenašel jsem to, co potřebuji.

Jde mi o to, že mi při plné nádrži teče okolo plováku nafta. Je toho tolik, že to naplní celý ten výlisek co je pod zadními sedačkami a nakonec to teče přepadem až na zem :-( A to nemluvím o tom jak to potom v autě smrdí.

Myslíte, že se dá sehnat samostatné těsnění pod matku toho plováku? Ono už se to asi několikrát oddělávalo a už to asi tolik netěsní. Popř. bych chtěl i tu velkou matku, protože ta už je taky dost jetá - ulámané ty vystupky :-(

Děkuji za každou radu.
Renault clio 1,5 dci billabong

DOLLYm
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: sob říj 08, 2011 21:03

Re: Díly plováku - DCI

Příspěvek od DOLLYm » úte kvě 15, 2012 19:35

Čau,

pod tou převlečnou matkou je O-kroužek, sehnat by se určitě dal nebo v nejhorším se prodává tahle šňůra v metráži, tak by se dal kroužek vytvořit.. Jen bude potřeba zjistit průměry, jak celkový okolo plováku, tak samotný průměr té gumy.. Samozřejmě musí ta pryž být olejivzdorná, tudíž budeš potřebovat NBR nebo něco podobnýho..

Otázkou je, jestli si při utahování tý převlečný matice dobře utáhl (srovnal šipky na matce a plováku), možná že kroužek je dobrej a není to jen utažený.. Nebo ten kroužek správně neseděl na místě..

Jinak co se týče tý matice, u mýho clia jí Dialogys našel pod číslem 77 01 207 449, jediný, kde jsem o ní našel zmínku je tady http://www.adip.cz/kryt-plovaku-palivom ... id-131582/ nebo pak jedině u Renaultu..
Renault Clio II 1,5 dCi 60kW-prodáno

starecek
Člen RCČR
Příspěvky: 592
Registrován: pon bře 01, 2010 19:16
Bydliště: Kladno

Re: Díly plováku - DCI

Příspěvek od starecek » stř kvě 16, 2012 05:28

Na benzín jsem musel koupit v renaultu sada matka a okroužek, samostatně prý nelze. Cena okolo 1000kč, již si přesně nepamatuji.
Renault Grand Modus 1.2 16V 2008

Uživatelský avatar
mayko
Senior member
Příspěvky: 1009
Registrován: stř lis 21, 2007 20:26
Bydliště: Podolinec

Re: Díly plováku - DCI

Příspěvek od mayko » stř kvě 16, 2012 20:34

a niekde som tu čital že to treba robiť pri prazdnej nadrži. Osobne skusenosti zatial nemám

DOLLYm
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: sob říj 08, 2011 21:03

Re: Díly plováku - DCI

Příspěvek od DOLLYm » stř kvě 16, 2012 21:38

Vysloveně prázdná být nemusí, já to otevíral, když jsem byl tak na půlce a bez problémů.. Ale rozhodně by to bylo lepší, protože při vytahování plováku rozleješ méně nafty okolo..
Renault Clio II 1,5 dCi 60kW-prodáno

Uživatelský avatar
mayko
Senior member
Příspěvky: 1009
Registrován: stř lis 21, 2007 20:26
Bydliště: Podolinec

Re: Díly plováku - DCI

Příspěvek od mayko » čtv kvě 17, 2012 05:50

No neviem. Ten čo to pisal vravelniečo o miernom zdeformovani nadrževahou paliva a spominal že je problem poriadne utiahnuť matku.

DOLLYm
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: sob říj 08, 2011 21:03

Re: Díly plováku - DCI

Příspěvek od DOLLYm » čtv kvě 17, 2012 08:23

To nevím, zdá se mi to nepravděpodobný, že by se to zdeformovalo.. Ale možný je všechno..
Renault Clio II 1,5 dCi 60kW-prodáno

starecek
Člen RCČR
Příspěvky: 592
Registrován: pon bře 01, 2010 19:16
Bydliště: Kladno

Re: Díly plováku - DCI

Příspěvek od starecek » čtv kvě 17, 2012 18:46

Je to jistý, doporučuje se cca rezerva, váha paliva má opravdu vliv na možnost dotažení oné matice.
Renault Grand Modus 1.2 16V 2008

Uživatelský avatar
paveloslav
Advanced member
Příspěvky: 297
Registrován: čtv kvě 08, 2008 13:15
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Díly plováku - DCI

Příspěvek od paveloslav » stř kvě 23, 2012 19:00

jeste kdyz jsem mel clio tak to byl prvni problem co jsem resil,vetsinou se to stane ze sikovnemu bazaraku je lito tam nechat treba pul nadrze tak to otevre plovakema nadrz se tihou nafty zdeformuje,ja zkousel snat vsechno,nove tesneni,plovak,matku,uz jsem premyslel o nove nadrzi ale kvuli komlikovanemu montovani se mi do toho nechtelo az prisel muj svara sice s humpolackym resenim ale funguje do dneska a to ze se viko a vrsek nadrze poradne odmastil,nejlip to delat s koro prazdnou nadrzi a koupila se cela tuba motorovy silikonu ktera tam padla,proste poradne zaplacat,hlavne davat pozor at nepadne nic do nadrze,den se s autem nehlo aby to uschlo,je to 5 let a jelikoz ma clio znamy tak jsem se nedavno na to dival a je to furt suchy.Sice se do nadrze uz nedostane ale jinak by me bez tak cekala nova nadrz.Chce to fatk ten motorovy protoze nafta je dost agresivni.
Renault Clio 1.5dci 2001,Renault Laguna 2.0dci 2007,Renault Latitude 2.0dci 2010,Renault Koleos 2.0dci 2018

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů