Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

dodo_b
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 02, 2011 18:28
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od dodo_b » ned bře 18, 2012 09:01

karol_dci píše:toto je natom najhorsie...nieco vymenis, ide tri dni, spojnost na dusi a potom drb...sme tam znova. Neviem ci by pri poruche snimaca klukoveho hriadela neukazovalo zle otacky pri startovani.
v utorok mi to vymenia, takze uvidime, nemali na sklade cidlo, takze skor to nebude :(. to je na tom najhorise, ze diagnostika neukaze ziadnu chybu. a ked ho raz nastartujem, potom ide startovanie jedna radost, ale ked odstavim vecer, rano uz nenastartujem.aj ked dotlacim naftu balonikom, nenaskoci, len toci ako blazon a trase. riadiaca jednotka by mala byt OK.

dodo_b
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 02, 2011 18:28
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od dodo_b » ned bře 18, 2012 09:02

karol_dci píše:toto je natom najhorsie...nieco vymenis, ide tri dni, spojnost na dusi a potom drb...sme tam znova. Neviem ci by pri poruche snimaca klukoveho hriadela neukazovalo zle otacky pri startovani.
v utorok mi to vymenia, takze uvidime, nemali na sklade cidlo, takze skor to nebude :(. to je na tom najhorise, ze diagnostika neukaze ziadnu chybu. a ked ho raz nastartujem, potom ide startovanie jedna radost, ale ked odstavim vecer, rano uz nenastartujem.aj ked dotlacim naftu balonikom, nenaskoci, len toci ako blazon a trase. riadiaca jednotka by mala byt OK.

dodo_b
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 02, 2011 18:28
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od dodo_b » pon bře 19, 2012 07:34

karol_dci píše:toto je natom najhorsie...nieco vymenis, ide tri dni, spojnost na dusi a potom drb...sme tam znova. Neviem ci by pri poruche snimaca klukoveho hriadela neukazovalo zle otacky pri startovani.
raz uz som menil snimac polohy kl.hriadela. otacky boli ok, ziadan chyba ani nekolisali. funkcnost toho snimaca je dost cudna.
ako zistim ci mi pada nafta ?

davidt
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte led 06, 2009 20:55

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od davidt » pon bře 19, 2012 09:49

Připojuji se k dotazu, jak zjistim, že padá nafta?

Já jsem o víkendu opět nenastartoval rano. A tu jsem den predtim vecer prijel.

Odtahli jsme to k jednomu mechanikoj a ten to po chvilce nastartoval, ale rikal, ze je budto unavene cerpadlo - za studena potrebuje vyvinout nejvetsi silu ale spis se mu zda, ze to nekde bere vzduch tzn. ze pada nafta.

Nelibil se mu naftovy filtr, protoze okolo te bile oznacene trubicky, ktera jde do cerpadla byli takove rozprasene kapicky nafty. Vcera jsem to peclive otrel a po ujeti cca 70 km to tam bylo zase.

Hodinu a pul jsem si dal prestavku a auto potom chytlo asi po 2 vterinach - proste se muselo dele tocit.

Nekde jsem take slysel termin, ze cerpadlo propousti naftu, ze neudrzi asi dlouho potrebny tlak, to by taky mohla byt pricina. Ale jak otestovat, ze pada nafta, tak to nevim :-(

Osobne si myslim, ze to saje nekde vzduch, v hadickach neni nic extra videt, ze by tam byly nejake vetsi bubliny, ty jsou az v te hadicce co se vraci do nadrze.

Ale jedna velka asi 3cm dlouha bublina se mi vzdycky vytvori mezi filtrem a tim balonkem.

Objednal jsem original filtr, tak ho zkusim jeste vymenit.
Renault clio 1,5 dci billabong

karol_dci
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: úte říj 25, 2011 09:49
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od karol_dci » pon bře 19, 2012 10:39

vzduch medzi balonikom a filtrom som mal vzdy. Taku bubulinu 2-3cm.
vcera som pozeral tento ventil co je na cerpadle kde ide nafta spat do filtra.
http://img.elit.cz/Q1/BMP0089/o/9109-905.jpg
a ono to je v tom iba diera, cakal som tam nejaky ventil. Je pravda ze dierka je tam mala, tak 1mm odhadom. Len ma zarazilo to, ze nemam pocit zeby to tesnenie na boku (na obrazku v pravo) nejako tesnilo, velku volu to cele malo pokial som to neprichytil skrutkou ktora tam je. cize mne mozno odtial vnika vzduch a dostane sa do nizkotlakoveho systemu v cerpadle a potom si to nevie natiahnut naftu.

karol_dci
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: úte říj 25, 2011 09:49
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od karol_dci » úte bře 20, 2012 10:11

vymenil som to tesnenie na tom prepadovom ventile o post vyssie, networi sa mi uz bubulinka pri kratkom stani medzi cerpadlom a filtrom, ale pri stati do rana sa tam vytvorila taka mensia tak skusim neajko poobede odvzdusnit cerpadlo a ked nic nezaberie tak ho po vyplate vymontuje mechanik a ide na repas.

dodo_b
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 02, 2011 18:28
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od dodo_b » čtv bře 22, 2012 12:27

karol_dci píše:vymenil som to tesnenie na tom prepadovom ventile o post vyssie, networi sa mi uz bubulinka pri kratkom stani medzi cerpadlom a filtrom, ale pri stati do rana sa tam vytvorila taka mensia tak skusim neajko poobede odvzdusnit cerpadlo a ked nic nezaberie tak ho po vyplate vymontuje mechanik a ide na repas.
slaby tlak v rampe, kde sa da spravit repas cerpadla ? nove aj vymenou 700€ , occcch.

karol_dci
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: úte říj 25, 2011 09:49
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od karol_dci » čtv bře 22, 2012 20:09

Ja pojdem do Miskolcu v madarsku. Tam som poslal aj trysky z minuleho dci a bol som spokojny s nimi. cena je od 100 - 450e podla poskodenia.

dodo_b
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 02, 2011 18:28
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od dodo_b » sob bře 24, 2012 20:10

karol_dci píše:Ja pojdem do Miskolcu v madarsku. Tam som poslal aj trysky z minuleho dci a bol som spokojny s nimi. cena je od 100 - 450e podla poskodenia.
nasiel som na nete : http://www.agat.sk/sk/nahradne-diely/ce ... sluzieb-2/

tiez opravuju deplhi cerpadla, ma niekto s nimi skusenosti ?

davidt
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte led 06, 2009 20:55

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od davidt » pon bře 26, 2012 13:11

Ahoj,

takze u me byl spatne nejaky ventilek v cerpadle. Zatim startuji normálně. Cerpadlo se muselo rozebrat a nejak ten ventilek uchytit ci vymenit, bohuzel nevim presne. Stalo to 1500. Doufam, ze je to ono. Ale auto ted startuje na otoceni.
Renault clio 1,5 dci billabong

kliofáš
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát lis 11, 2011 16:49

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od kliofáš » stř dub 11, 2012 10:18

Doplňuji historii závady.

Potom co jsem vyměnil baterii, která měla být závadná, se chyba objevila po nějakém čase znovu.

Protože jsem věděl, jak auto startuje na plně nabitou baterii, seznal jsem, že motorem točí stále menší silou.

Vydedukoval jsem, že by se mohlo jednat o poruchu na alternátoru.

V servisu mi to změřili a za tři minuty bylo jasno. Napětí na alternátoru bylo cca 11,8 volt.

Repasovaný alternátor byl za cca 3000 Kč.

To znamená, že jsem pravděpodobně úplně zbytečně vyměnil baterii. Od té doby byl klid i v krutých mrazech.

Doufám, že to někomu pomůže.

Kliofáš
Renault Clio II, 1.5 dCi, 48 kW, 2003, Motor K9K 704

karol_dci
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: úte říj 25, 2011 09:49
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od karol_dci » sob dub 21, 2012 23:03

ahojte,

zohnal som cerpadlo, po vymene clio startuje normalne. Vymenil som aj filter a palivove vedenie. Nadalej sa mi vsak vracia dost vela spenej nafty prepadom do filtra a nadrze. Okrem opraveneho startovania sa mi zmenil aj dobeh motora pri vypinani. Nezatrasie s nim uz ako predtym. Pri sledovani tlaku cez Clip trva dlhsie kym tlak spadne po odstaveni motoru (2-3s).

Cerpadlo poslem na repas, tak uvidim co bude na nom zle. To moje "nove" ma 1000km a rok vyroby 2010 tak uz bude snad lepsie.

marti
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob črc 17, 2010 17:08

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od marti » čtv pro 06, 2012 16:44

Taky nemuzu nastartovat, mam to v servisu a kdyz to maji v garazi, tak jim to chytne, no venku uz ne, zhavice jsou v poradku, trysky taky, naftu podava, filtr je vymenen..jenom nejak nevysila ten impuls k zapaleni, nemuzou si s tim dát rady, je tady nekdo chytrejsi?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od Zefek » čtv pro 06, 2012 17:07

Řeším teď něco podobného na Thálii, ale zdá se, že už je tam dost stará baterka (8 let) a bude to chtít novou. Navíc ta baterka má "jen" 55Ah, což se mi zdá málo. Dneska jsem to sledoval na diagnostice. Teploty jsou ok, tlak paliva 320 barů tak jako požadovaný a držel se dlouho. Mělo by to chytat kolem tlaku 120 barů a ten tam byl asi po dvou vteřinách od začátku startování. Za další dvě vteřiny vylezl na 320 barů a dalších šest vteřin se držel. Pak to chytlo. Jen nevím, co dělaly v ten moment otáčky - nestíhal jsem sledovat. Žhavící svíčky jsou dobré, při odpojení jedné se na diagnostice objeví chyba. Alternátor dobíjí na 14,2-14,4V. Vše se zdá ok.
Jen nevím jaké by měly být minimální otáčky pro to, aby auto chytlo, protože otáčky při startování by po chvilce měly dosáhnout 250 otáček/min. Ale nevěřím, že takové otáčky ten startér v zimě dá. Taky už jsem tam viděl chybu snímače otáček, ale to se stalo, když byla baterka úplně ko.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kliofáš
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát lis 11, 2011 16:49

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od kliofáš » úte úno 05, 2013 15:30

Dobrý den všem,

Renault Clio II 1.5 dci, 48 kW, motor K9K 704

Rok se s rokem sešel a já zase nestartuji za studena. Tentokrát je to pikantnější, že Clio zůstalo 120 km od domova.

Oproti mému původnímu příspěvku, který zakládal toto vlákno zde na fóru jsem prověřil a udělal toto :

Kontrola svíček, že žhaví
Vyměněný senzor polohy klikového hřídele
Poléval jsem rozvody paliva a čerpadlo + filter horkou vodou, kdyby to bylo zamrzlé
Koupil jsem si Clip kabel a odečetl chyby v autě - žádnou to nehlásí.
Prověřoval kabely jako vždycky.
Baterka je dobitá
Startér točí až se auto třese, ale ani náznak rozběhu.

Z odečtených hodnot jsem usoudil, že mám malý tlak paliva, ale jednotka si na nic nestěžuje.

Postupnými pokusy jsem si vytvořil hypotézu, že mi pravděpodobně nefunguje palivové čerpadlo.

Chtěl bych prověřit, že relé palivového čerpadla je Ok. (Neslyším po startu typické zavrčení.)
Bohužel teď zrovna se nemůžu podívat na jeho charakteristiky a ani nedokážu dohledat specifikace.

Byla by zde nějaká ochotná duše, která by poradila, které to relé to je a kolik ampér spíná.
Vím že se nachází v motorovém prostoru a tipuji, že je to jedno z těch větších žlutých.
Ačkoliv jsem pátral intenzivně, tuhle informaci jsem nedokázal dohledat.

Plánuji ho koupit na http://www.conrad.cz viz třeba http://www.conrad.cz/kracker-14-0300-10-spinaci.k503970

Kdyby se někomu hodili servisní manuál a různé postupy tak jsem je nashromáždil a uložil na dropbox [https://www.dropbox.com/sh/fbej66ks6w6lbjt/Xww3cbU28u]

Děkuji

Kliofáš
Renault Clio II, 1.5 dCi, 48 kW, 2003, Motor K9K 704

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od Zefek » stř úno 06, 2013 09:35

Problém bude v tom, že tyhle nafťáky palivové čerpadlo nemají! Takže nemohou mít ani relé palivového čerpadla. Jestli není v systému tlak, je buď ucpaný palivový filtr, teče to některým vstřikem do nádrže (vadný vstřik), regulační ventil to pouští do nádrže (vadný regulační ventil) a nebo je v háji čerpadlo.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

kliofáš
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát lis 11, 2011 16:49

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od kliofáš » pát úno 15, 2013 12:47

Děkuju za reakci, takže potom co jsem prozkoumal snad už všechno, jsem to nechal prověřit vstřiky a vysokotlaké čerpadlo. Čerpadlo je ok, Dva vsřiky KO, jden načatý a jeden ok. Repas všech vyjde na cca 20 tisicí.
Renault Clio II, 1.5 dCi, 48 kW, 2003, Motor K9K 704

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5788
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od kotasekh » pát úno 15, 2013 16:23

ale v original renaultu ne? :-D.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

karol_dci
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: úte říj 25, 2011 09:49
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od karol_dci » pát kvě 24, 2013 22:24

ahojte, doplnam vyvoj mojho problemu.

Kedze mi auto prestalo uplne startovat, tak som poslal na analyzu trysku a cerpadlo (ktore som pred rokom vybral z auta). Trysky boli KO a cerpadlo je v super kondicii. Cize som si pred rokom nechal vymenit dobre cerpadlo:(

Po repase trysiek v Kezmarku a vymene cerpadla spat za povodne auto startuje ukazkovo.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od Zefek » pon úno 03, 2014 14:54

Rok se s rokem sešel ... Skončil jsem s tím, že ve chvíli, kdy bylo -20°C, auto nenaskočilo a vybil jsem baterku. Snažím se tomu přijít na kloub. Ve chvíli, kdy se baterka vybila, respektive, když napětí kleslo příliš nízko, vyskytla se závada snímače otáček. Myslím si, že šlo o důsledek, protože příznakem závady bylo to, že jednotka napočítala o mnoho víc zubů, než setrvák má. Jenže k tomu je tam další kontext. Otáčky motoru byly v ten moment jen 43 ot/min, teplota chladící kapaliny -13°C a tlak paliva byl 440 barů. Dávka paliva byla 38mg/válec. Musí se jednat o nějakou blbost.

Tlak paliva neuniká a je dostatečný pro start. Z horkého motoru (před startem jsem zapomněl stisknout tlačítko nahrávání) vím, že už při otáčkách motoru 20ot/min je tlak paliva asi 130 barů a vzápětí horký motor bez problémů naskakuje. Mám změřené přepady vstřiků - všechny jsou kolem 25ml, povolená hranice je 35ml, takže vstřiky by měly být OK. Nevěřím ani tomu, že na vysokotlakém systému je únik, když je to schopné natlakovat 440 barů při studeném startu.

Nicméně stačí, abych startérem potočil déle (max. 15 vteřin) a motor se nakonec rozběhne. Trochu mi to připadá, jako by nefungovalo žhavení, ale svíčky jsem proměřil a v řj žádná chyba není.

Co jsem zatím zkoušel a co mě napadá:
- všiml jsem si, že start trvá déle, když startér točí pomaleji. Takže jsem propojil startovacím kabelem mínusovou svorku s motorem a zatím mi to chytlo snad pokaždé na otočení. Až na jeden případ, ale možná je to moje chyba, protože jsem slyšel, jak se najednou otáčky startéru zvýšily a vzápětí motor nastartoval. Kolik má být minimum otáček pro start, netuším. U horkého motoru to může být jinak, protože motorem jde potočit poměrně lehce a i skrz startér se rychle dostane do vyšších otáček (cca 250ot/min). Blbě se to odhaduje, když v záznamu hodnot vidím 20 otáček a v dalším kroku už je tam otáček 900. Každopádně zřejmě vyměním kostřící pásek.

- mohla by být porucha v synchronizaci mezi snímačem otáček a snímačem vačky. Ale nemyslím si to, protože otáčky to normálně ukazuje. Nicméně problém na sfázování motoru by být mohl.

- u studeného motoru dost kolísá tlak paliva na volnoběh. Poyhybuje se to kolem 30-40 barů, což mi připadá hodně. Mohl by to dělat regulační ventil, ale není vidět, jak s ním hýbe jednotka, protože na diag to neukazuje. Bublinky jsou vidět jen na výstupu z palivového filtru směrem do nádrže, tedy na odpadu. Ale myslím si, že jde jen o pěnění nafty, protože to dělá i když začnu pumpovat balonkem. Aditiva samozřejmě přilívám.
Co mě však zaráží, je to, že když otevřu nádrž, tak slyším zvuk, jako by si to odgrglo :D Hm, nenapadlo mě, zkusit to nastartovat s otevřenou nádrží. Taky nemůžu tankovat moc rychle, jako by nafta odtékala do nádrže moc pomalu a při tankování mi to vypne pistoli. Možná bude nějaký problém na odvětrávání nádrže a v nádrži by mohl vznikat podtlak, nebo přetlak.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od Zefek » stř úno 12, 2014 10:46

Udělal jsem následující test - zablokoval jsem si vstřikování, dal jsem si do záznamu napětí baterky a otáčky motoru a zkusil jsem provést start. Vstřikování jsem zablokoval schválně, aby to nechytlo. Otáčky se pohybovaly maximálně kolem 170-180 otáček. Napětí baterky padalo někam k 9,3V, což je blbé, protože by nemělo být menší než 9,5V. Takže baterka je na výměnu. Ale potřeboval bych zjistit, kolik otáček má motor točit při startování. Nechce to někdo vyzkoušet? Někde jsem četl, že minimum je 200 otáček. V tom by mohl být problém.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

vilem.s
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv úno 20, 2014 07:25

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od vilem.s » stř bře 12, 2014 17:11

zachvíli změřim ...
naoplátku mi prosím prozrad jak měříš tlak paliva, já ten senzor nemůžu zaboha najít

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od Zefek » stř bře 12, 2014 18:16

Diagnostikou :) Jinak když půjdeš po trubkách od vstřiků, tak dojdeš k palivové rampě (takový váleček) a na něm je ten snímač.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

vilem.s
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv úno 20, 2014 07:25

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od vilem.s » čtv bře 13, 2014 09:16

tak nejnižší otáčky co jsem zaznamenal diagnostikou byly 308rpm, pak už to chytlo.
Ještě to můžu vyzkoušet na studenym motoru, ale to mívám velký problémy to vůbec roztočit. Proto taky pátrám tady po fóru :-/

Při zahřátym startuju okamžitě, ale zastudena sem bez šance.

Myslel jsem jestli nevíš kod senzoru ktery dává data o tlaku paliva - bývá to HEX. já zkoušel už několik software a zádný mi tlak neřekl.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Clio II 1.5 dci špatně startuje za studena

Příspěvek od Zefek » čtv bře 13, 2014 12:23

Adresu snímače nevím, dívám se na to Clipem. Nicméně, skrz DDT2000 by to taky mělo jít. Ale taky by se na ten snímač dalo šáhnout voltmetrem. 308 otáček je pro start dost.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů