Clio II 1,5dCi 60kW nestartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Majk1
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: pát zář 14, 2007 19:32
Bydliště: Praha 9

Clio II 1,5dCi 60kW nestartuje

Příspěvek od Majk1 » čtv říj 06, 2011 20:23

Zdar lidi, mám na Vás dotaz ohledně manželčina Clia. Jednoho dne nějak nevychytala výjezd z parkoviště a zbuchla z obrubníku rovnou na spodek... Pravděpodobně následkem toho se jí během cca 20ti km předřel klíňák a vzal sebou i kladku na alternátoru.... Nicméně toto jsme nechali opravit a auto se tvářilo OK. Jenže v podstatě hned po odjezdu ze servisu po prvním vypnutí motoru to začalo špatně startovat - bylo nutné točit déle a až po vypnutí novém pokusu o startování to znovu hned chytlo napoprvé jako dříve... Takhle se to opakovalo cca 3x, až nakonec nenastartovala vůbec.... Zkoušel jsem "napumpovat" balonkem u naftového filtru, ale už to prostě nejde natočit. Nenapadá Vás někoho, co by s tím mohlo být, případně kam to odtáhnout? Předem všem moc díky za rady. Michal
Renault Laguna II 1,9 dCi Privillege

Uživatelský avatar
Ares
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: čtv říj 12, 2006 14:46
Bydliště: Bratislava

Re: Clio II 1,5dCi 60kW nestartuje

Příspěvek od Ares » pát říj 07, 2011 09:47

Tipnul by som si nejaké čidlo, alebo káble k nemu. V tejto časti motora sa nachádza čidlo hornej úvrate, to keď nedá signál, tak nenatočíš...
Ale rana to musela byt poriadna, ked to skončilo takou opravou ako píšeš.
S80 D5244T4 Executive MY2009; C30 B4184S11 Summum MY2008
ObrázekMaxMotion Diesel; Obrázek
bolo: Volvo S80 D5 Momentum MY2007 136kW/185k, manual (chip 151kW/205k) (bez DPF)
Renault Clio 2B, 1.5dCi 48kW/65k, manual (chip) (bez EGR)

Majk1
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: pát zář 14, 2007 19:32
Bydliště: Praha 9

Re: Clio II 1,5dCi 60kW nestartuje

Příspěvek od Majk1 » sob říj 08, 2011 12:55

Jj, rána to asi byla dobrá... Dal jsem to ke známýmu, kterej mi volal, že to vypadá na čerpadlo (prý podle diagnostiky - a prý když tomu stříkne nějaký startovací sprej do sání, tak to chytne...). Je možný, že by ho vzal sebou třeba ten klíňák? Nebo to nějak souviselo s tou ránou? Nějak se mi tomu nechce věřit...
Renault Laguna II 1,9 dCi Privillege

labrd
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: pon bře 07, 2011 12:28
Bydliště: Český Brod / Sokoleč
Kontaktovat uživatele:

Re: Clio II 1,5dCi 60kW nestartuje

Příspěvek od labrd » ned říj 16, 2011 21:50

hledte jen s tim čidlem horní uvratě...neni to sice uplně k tematu...ale,dnes jsem auto opravil...protože odešli ojniční ložiska,měl jsem sundané i čidlo právě horní uvratě, pk jsem ho zapoměl nasunout,a startoval jsem a asi na po třetí nastartovalo i bez čidla... když jsem přišel k autu a podíval nevěřil jsem vlastnim očim,auto normálně jelo i bez toho čidla... takže jsem z toho byl dneska uplně vedle :-D
Aktuální - Renault Laguna II 1.9dci 88kW 2003

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů