homokineticky klb

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
kevi
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 23, 2010 17:29
Bydliště: košice

homokineticky klb

Příspěvek od kevi » čtv kvě 20, 2010 18:39

Zdravím
mam Clio II r.v.2000 1,4 55kw ma niekto skúsenost z výmenou
homok.klbu,musim meniť celú poloos?,ma niekto skúsenosť z konkretnou
značkou,čo hovorite na STARLINE?

ketos
Advanced member
Příspěvky: 283
Registrován: sob lis 29, 2008 22:33

Příspěvek od ketos » čtv kvě 20, 2010 20:36

Ktery kloub chces menit, ten u kola anebo u prevodovky (u prevodovky je jen na prave strane)? Predpokladam ze ten u kola. Potom zrejme zalezi na konkretni poloose, dost mozna existuji 2 druhy kloubu, kde jeden je rozebiratelny a druhy nerozebiratelny. Napriklad ja mam nerozebiratelny, takze sem musel menit celou poloosu. Domnivam se, ze vetsina Clii II a Thalii ma nerozebiratelny.
Jaky mas asi bez sundani manzety nezjistis.

Takhle nejak vypada ten nerozebiratelny:
http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=mYuTIcuX8r.jpg

A podobne jako tenhle (uprostred) vypada ten rozebiratelny - hridel se z nej da vytahnout:
http://image.jpmagazine.com/f/9598755/1 ... n_13_z.jpg (obrazek via google)

Starline je "obalova" znacka od Autokelly, jako nahradni dil bych koupil neco osvedcenejsiho, treba Spidan.
Hyundai i30 1.6 CVVT, 2013

Uživatelský avatar
SONTE
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: čtv srp 06, 2009 21:11
Bydliště: Trnava - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SONTE » ned srp 15, 2010 20:26

Dobrý večer,
nechcel som zakladať novú tému a táto je asi najbližšie môjmu problému.
Mám prasknutú manžetu homokinetického kĺbu pri kolese. Pozeral som na to a výmena sa asi nezaobíde bez zhodenia náboja, že?
Myslím si, že som vcelku prakticky zručný no toto je už dosť dôležitá vec na aute tak neviem.
Ak by ste mali niekto dáky stručný návod ako na to alebo či je lepšie to dať do servisu. Dáke rady, fotky a podobne.
Ďakujem všetkým.
Renault Thalia 1,4 16V r.v.2001

Optimista je ten, ktorý si kúpi auto a myslí si že zomrie v posteli.

ketos
Advanced member
Příspěvky: 283
Registrován: sob lis 29, 2008 22:33

Příspěvek od ketos » ned srp 15, 2010 21:56

SONTE píše:Dobrý večer,
nechcel som zakladať novú tému a táto je asi najbližšie môjmu problému.
Mám prasknutú manžetu homokinetického kĺbu pri kolese. Pozeral som na to a výmena sa asi nezaobíde bez zhodenia náboja, že?
Myslím si, že som vcelku prakticky zručný no toto je už dosť dôležitá vec na aute tak neviem.
Ak by ste mali niekto dáky stručný návod ako na to alebo či je lepšie to dať do servisu. Dáke rady, fotky a podobne.
Ďakujem všetkým.
Zalezi, jestli se jedna o pravou anebo levou poloosu, potom taky jestli manualni nebo automaticka prevodovka. Predpokladam ze manualni. Vymena manzety neni slozita, ale bez lisu a pomocnych pripravku to bude znacny opruz, mozna to ani nepujde.

- Pokud jde o levou stranu (u ridice), tak pro vymenu manzety u kola se musi shodit i zadni manzeta (ta u prevodovky), ktera ma v sobe lozisko a to je nalisovane na hrideli. Teoreticky, nemam to ozkousene ani nijak omerene, by nahrata nova predni manzeta mohla jit pretahnout pres tu zadni. Ale fakt nevim.
- Ovsem pokud jde o pravou, tak nejaky pretahovani nehrozi. Tam je vetsinou nalisovane jakesi zavazi a za zavazim dalsi kloub, ktery se musi nejakym zpusobem sundat. S touhle stranou nemam zadny vetsi zkusenosti.

Tak jako tak, potrebujes dostat ven celou poloosu, at se jedna o levou nebo pravou stranu. Uz si nepamatuju, jak presne jsem to delal, ale zkusim ti to nejak popsat. Jinak obecne plati, ze cim vic na to mas casu + cim vic toho sundas a odstrojis, tim lip se ti s poloosou i okolim bude manipulovat.

1. Potrebujes povolit matici poloosy, to muze byt problem. Znicil jsem na tom nastavec na velkou golu, proste se prekroutil. Musel jsem pouzit trhaci klic s 1m dlouhou rukojeti. Klic je tusim velikost 30. Aby se ti neprotacelo kolo pri povolovani, mel bys pouzit nejakej nastroj pro jeho blokaci o zem - byvaji to obvykle svarene delsi zeleza, ktere se prisroubuji jako kolo. Pokud nic takoveho nemas, tak muzes opatrne a jen mirne povolit matici, kdyz jeste auto stoji kolama na zemi.
2. Pri sundavani leve poloosy (u ridice) potrebujes vypustit olej z prevodovky. Pozor na nej, je agresivni. Pri sundavani prave se zadny olej vypoustet nemusi, ale budes zrejme potrebovat koupit novy "kolicek" do poloosy - mivaji v Renaultu skladem.
3. Dale vysroubovani matice poloosy, sundani brzdoveho trmenu, odpojeni rizeni, povoleni a vytazeni 2 sroubu drzaku tlumice.

Leva poloosa
4. Vzadu na prevodovce odsroubuj 3 srouby, ktere drzi plech s manzetou. Pozor na olej a taky necistoty, at se tam zadna nedostane.
5. Ted bys mel poloosu uvolnit vepredu v naboji, zkus to nejdriv rukou - ji popostrcit dozadu, kdyz to nepujde, tak zkus gumovou palici. Pak natoc tehlici a cele ustroji tak, abys ji mohl jakoby vytahnout do boku.

Prava poloosa
4. Tuhle jsem zatim nedostaval ven, ikdyz me to taky ceka. Musis nejakym nastrojem vyklepnout kolicek (kolicek je neco takoveho - via google) spojujici poloosu a hridel na prevodovce.
5. Tusim ze tady ji budes muset nejdriv rozpojit vzadu u prevodovky a potom vytahnout z naboje dozadu.

---------------
6. Vytahnes poloosu ven.

No co vic bych dodal, s manzetou/manzetama si budes muset nejak poradit sam. Asi bych tu poloosu donesl bud nejakemu znamemu automechanikovi, at mi to vymeni, anebo nekam do servisu.
Hyundai i30 1.6 CVVT, 2013

Uživatelský avatar
SONTE
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: čtv srp 06, 2009 21:11
Bydliště: Trnava - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SONTE » ned srp 15, 2010 22:04

Ďakujem ti za vyčerpávajúcu odpoveď. Po prečítaní som sa rozhodol, že na toto nemám (ani skúsenosti ani prípravky a ani odvahu) a dám to radšej do servisu. Ešte raz moc ďakujem, snáď to pomôže niekomu inému.
Renault Thalia 1,4 16V r.v.2001

Optimista je ten, ktorý si kúpi auto a myslí si že zomrie v posteli.

Uživatelský avatar
holubrider
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon čer 07, 2010 10:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od holubrider » úte srp 17, 2010 16:34

Mě by zajimalo čim přesně povolit ten maxi šroub,na tom vylámu snad všechno,nějaky očko a na to nastrčit trubku ? nebo jak si to udělal ?
<> Clio

heli6
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 08, 2011 20:01

Re: homokineticky klb

Příspěvek od heli6 » úte pro 06, 2011 17:42

no ja mam taky isty problem.... mam nerozoberatelny klb a musim menit celu poloos ale original poloos od vyrobi ma na sebe take závažie (krúžok) a ked pozeram na nahradné diely tak ju nemá ani jeden .... bude to vadit ked tam namontujem poloos bez toho zavažia ?? nebude to vibrovat??
Renault Clio II 1,2 8V 43 kW

XRV
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 22, 2010 08:09
Bydliště: JMK

Re: homokineticky klb

Příspěvek od XRV » čtv led 12, 2012 06:47

Mám podobný problém, jen s tím rozdílem, že mě to závaží uletělo,takže ho mám na ose přilepené vrstvou silikonu a omotané lepící páskou. Nic nevybruje. Ale taky jsme se díval a našel snad ze 20 druhů jen jednu s tímto závažím. Je v tom nějaký rozdíl když ho tam nebudu mít?
Octavia 1.6i
RClio 1.2i
Honda XRV 750 AfricaTwin

Uživatelský avatar
conpet
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: ned led 29, 2017 20:20
Bydliště: Jaroměř

Re: homokineticky klb

Příspěvek od conpet » sob úno 25, 2017 18:34

ahoj , poraďte mě prosím jak vyndat PP poloosu , chtěl jsem vyměnit kloub ale je bohužel asi v celku tak musím celou poloosu :roll:

foto zde https://drive.google.com/open?id=0Bwwi0 ... kpSVkxvTXc
https://drive.google.com/file/d/0Bwwi0D ... RnSGM/view
Megane II 1.4/16V Chevrolet Trax LT Diesel Automat
Sen - http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1 ... re=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Uživatelský avatar
conpet
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: ned led 29, 2017 20:20
Bydliště: Jaroměř

Re: homokineticky klb

Příspěvek od conpet » ned úno 26, 2017 17:46

tak je venku :wink: ten kolíček mě ale dal :twisted:

Obrázek
Megane II 1.4/16V Chevrolet Trax LT Diesel Automat
Sen - http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1 ... re=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5790
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: homokineticky klb

Příspěvek od kotasekh » ned úno 26, 2017 17:56

Tyjo a kde tam ten kolicek je?
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
conpet
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: ned led 29, 2017 20:20
Bydliště: Jaroměř

Re: homokineticky klb

Příspěvek od conpet » ned úno 26, 2017 18:31

Na tisícihranu co jde z převodovky , překáží tam výfuk :roll:
Megane II 1.4/16V Chevrolet Trax LT Diesel Automat
Sen - http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1 ... re=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5790
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: homokineticky klb

Příspěvek od kotasekh » pon úno 27, 2017 04:11

Jo tak, ja myslel ze to je kolik co drzi homokinetak, ne poloosu :). A klouby jsou teda oba v kuse?
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
Slam
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: stř zář 23, 2015 15:48
Bydliště: Hradec Králové

Re:

Příspěvek od Slam » pon úno 27, 2017 10:54

ketos píše:jako nahradni dil bych koupil neco osvedcenejsiho, treba Spidan.
Co se týče poloosy, tak když jsem ji nechal měnit já, tak jsem taky objednal Spidan. Jenže ten klidně prodává za docela pálku jen repasované! Naštěstí Spidan nebyl skladem, a tak tam mám fungl novou zn. GSP a za menší peníz než ten Spidan a zatím rok funguje bezvadně.
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)

Uživatelský avatar
conpet
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: ned led 29, 2017 20:20
Bydliště: Jaroměř

Re: homokineticky klb

Příspěvek od conpet » pon úno 27, 2017 12:54

Kloub u kola je v celku , u převodovky je rozebíratelný , jinak by nešly vyměnit manžety . Jinak už zase jezdíme, ráno jsem dojel pro použitou ale funkční a za hodinku vše složeno a zase frčí :wink:
Megane II 1.4/16V Chevrolet Trax LT Diesel Automat
Sen - http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1 ... re=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

mikejed
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 26, 2010 21:27

Re: homokineticky kloub

Příspěvek od mikejed » ned lis 05, 2017 13:43

Zdravím.Nikde se mě nedaří najít čím mazat vnější kloub laguna 2,praskla mě páska na manžetě a vyházelo se dost maziva na disk, netuším jestli je to něco jako A 00(to jsem používal kdysi do škodovky),nebo něco renaulťáckýho.Začíná to mírně hlučet tak by bylo asi potřeba něčím to množsví do manžety doplnit,než bude pozdě.Existuje někde mazací schéma a doporučený maziva?Tím nemyslím náplně motor,převodovka.Taky není nikde vidět nějakou mazničku jak to bývalo u starších aut.mk

Uživatelský avatar
conpet
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: ned led 29, 2017 20:20
Bydliště: Jaroměř

Re: homokineticky klb

Příspěvek od conpet » stř lis 08, 2017 22:55

manžetu napln a zavři , já bych dal ložiskovou bílou vazelínu co mám doma v plechovce , ale jestli chceš origo tak třeba toto : http://www.autopotreby-pm.cz/product/uv ... -kl/289444
Megane II 1.4/16V Chevrolet Trax LT Diesel Automat
Sen - http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1 ... re=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

ZdenekH83
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv dub 20, 2023 16:03

Re: homokineticky klb

Příspěvek od ZdenekH83 » pon kvě 15, 2023 09:30

Prosím vás o radu obrázky už nefungují. Jak poznám, že je možné vyměnit jen ten homokinetický kloub a kdy je třeba nutná celá poloosa? Jde sice o Thalii, ale ta je snad podobná až stejná jako Clio.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů