Problém s nastartováním

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Pezzli
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 16, 2006 17:34
Bydliště: Praha

Problém s nastartováním

Příspěvek od Pezzli » úte led 26, 2010 10:24

Nazdárek všem,

mám Clio II, 1.2 16V, r.v. 2002

Popíšu to stručně: Strčím klíček, otočím na polohu dvě, počkám až zhasnou kontrolky (mimo STOP a baterky zhasnou všechny - takhle to je od začátku co mám auto.) a startuju, a ono se nic nestane. Neudělá to naprosto nic. Když vynechám krok s čekáním na zhasnutí kontorlek a rovnou otočím klíčkem, tak se asi vrtí startér, ale motor nenaskočí. Zavrtí se cca 4 a pak přestane.

Je pravda, že jsme autem nejel cca týden a mrzne až praští. Ihned napoprvé se mi podařilo nastartovat na cca 5 vteřin. Od té doby nic.

Baterka není nová, ale nabitá. Hustotota elektrolytu, měřná na 100% hustoměrem.

Nevíte co s tím? Díky moc za pomoc.
Renault Clio 1,2 16V; r.v. 2002; modrá metalízka

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Příspěvek od defuckto » úte led 26, 2010 10:35

Já bych zkusil jinou baterku a kdyby to nepomohlo, tak zkontrolovat kabely, kostru atp.. Po těch 5ti vteřinách ti to chcíplo nebo si to vypnul ty?
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Pezzli
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 16, 2006 17:34
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pezzli » úte led 26, 2010 10:37

chcíplo, měl jsme radost, že to nastartovalo napoprvé a nestihl jsem přidal plyn, abych to protáhl....

nemůže to být něco zamrslého? benzín, voda nebo tak něco?
Renault Clio 1,2 16V; r.v. 2002; modrá metalízka

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Příspěvek od defuckto » úte led 26, 2010 12:45

No jestli je zamrzlej třeba benzín, to asi nezjistíš.. Ale pokud si ho tam neměl nějak moc málo, tak by snad nezmrznul.. Pokud to nemůžeš dát někam do tepla, tak bych, jak jsem psal prve, zkusil jinou baterku.. Nic za to nedáš(na vyzkoušení jí snad od někoho seženeš..) a třeba to pomůže.. Na tu baterku nahrává, že po kontrolkách to netočí a bez kontrolek jo..
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Pezzli
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 16, 2006 17:34
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pezzli » úte led 26, 2010 12:49

zkusím to s tou baterkou, buď celou baterku, nebo zkusím startovací kabely a někoho, kdo pojede kolem prubnu. Bohužel stojím dost na blbém místě, takže budu potřebovat tam 4 metrové :-D

Jinak, oc jsi mylsle tou kostrou a spol? nějak nevím, co to je, respektive, jak to zkontrolovat.

díky moc
Renault Clio 1,2 16V; r.v. 2002; modrá metalízka

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Příspěvek od defuckto » úte led 26, 2010 18:36

Pezzli píše:zkusím to s tou baterkou, buď celou baterku, nebo zkusím startovací kabely a někoho, kdo pojede kolem prubnu. Bohužel stojím dost na blbém místě, takže budu potřebovat tam 4 metrové :-D

Jinak, oc jsi mylsle tou kostrou a spol? nějak nevím, co to je, respektive, jak to zkontrolovat.

díky moc
Teď nevím kde přesně v cliu kostra je, je to šroub na mínusovym kabelu z baterky přišroubovanej ke karoserii.. Je někde kousek od baterky.. A obecně ty kabely zkontroluj, jestli ti to nějaká potvora nepokousala.. A radši zkus jinou baterku, jestli je v tý tvojí baterce vadnej článek, tak možná ani kabely nepomůžou, ale to jen hádám...
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Pezzli
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: úte kvě 16, 2006 17:34
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pezzli » úte led 26, 2010 18:57

Díky moc,

problém zdá se vyřešen. Nandal jsem baterku, po cca 5 minutách čekání na příjezd startovacího vozidla s kabelama jsem jen tak zkusil nastartovat a ono to pánové chytlo napoprvé jako prd. Je mi to záhadou, možná že pomohla ta doba čekání, něco se tam ohhřálo, vyrovnano, či čo já viem, nebo to byla jen náhoda....Čert ví a čas ukáže....
Renault Clio 1,2 16V; r.v. 2002; modrá metalízka

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Příspěvek od defuckto » úte led 26, 2010 19:02

No, zatím ještě neoslavuj, autoelektrika je sviňucha, takže bych radši nejezdil daleko od baráku... :) Každopádně doufám, že to snad bude oukej.. ;)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů