Teplota motoru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
wimpi
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: čtv čer 11, 2015 19:42

Teplota motoru

Příspěvek od wimpi » čtv lis 23, 2023 14:35

Zdravím, Clio dTi 1.9 59kw

Mám problémy s teplotou vody. Při jedné cestě z práce sem si všiml, že rafička je níž a tak divně drobně poskakuje. Voda nemizí, hadice jsou horké s měkké. Nádobka netlakuje a v oleji voda není. Nic nejde ani z výfuku. Rozhodl sem se vyměnit termostat, bohužel nepomohlo. Tak sem vyměnil i čidlo teploty, které bylo ještě původní. Taktéž nepomohlo. Napadá mě už jen vadná palubovka a nebo nějaký problém v domečku termostatu.

Taky sem připojil diagnostiku a sledoval za jízdy teplotu motoru. Vystoupala na 89C po krátké vzdálenost, pak se otevřel termostat, spadlo to na 80 a za chviličku to vylezlo na 83-85 a tam se to drželo. Rafička se stále držela mezi 2 a 3 tečkou i po 30km

Palivoměr taky blbne ujel úplně za roh. Když natankuju plnou a dám kalibraci budíků, tak to nějakou dobu funguje. Čím víc se ale hromadí zapínání a vypínání zapalování, tak ručička víc a víc ujíždí pryč. Kostry v motorovém prostoru sem prošel. Bohužel mi sem nejde vložit fotka :(

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Teplota motoru

Příspěvek od kotasekh » čtv lis 23, 2023 15:47

Chladici okruh je evidentne v poradku. Problem je nekde v palubce nebo v dratu po ceste od cidla teploty. Sel bych po kostre palubky - budiku.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

wimpi
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: čtv čer 11, 2015 19:42

Re: Teplota motoru

Příspěvek od wimpi » pát lis 24, 2023 06:55

Nutno dodat že palivoměr blbne už rok minimálně, teplota motoru od léta. Na kostru budíků sem myslel, ale nedokázal sem dohledat kde je a v téhle zimě se mi nechce zbytečně sundávat vrchní kryt palubky a všechny plasty okolo pokud to nevím jistě :(

Je pravda, že asi před 2 měsíci mi začalo zatékat do auta na straně řidiče, byl na jeho straně ucpaný odtok vody a zároveň kousek na tímto místem vede do kabiny svazek kabelů. Jestli to má ale nějakou spojitost, nevím. Přece jenom, od palivoměru vedou do přístrojovky kabelu odjinud.

Takže asi opravdu nějaká společná kostra. Nevím :(

wimpi
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: čtv čer 11, 2015 19:42

Re: Teplota motoru

Příspěvek od wimpi » pát lis 24, 2023 07:26

Podařilo se mi nahrát obrázek aspoň na web. Přikládám odkaz ať si můžete udělat obrázek sami.

https://www.yoom.cz/img/31jccckg_source.jpg

Teplota po 30km plynulé jízdě v +5st

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Teplota motoru

Příspěvek od kotasekh » pát lis 24, 2023 14:49

Pres diagnostiku zkontrolovat skutecnou teplotu, a pokud je v poradku, auto se neprehriva a topi, tak bych to neresil. Ohrev vody zhavicima svickama to ma?
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

wimpi
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: čtv čer 11, 2015 19:42

Re: Teplota motoru

Příspěvek od wimpi » ned pro 10, 2023 17:29

V diag to ukazuje správnou teplotu. Auto topí, nepřehřívá se. Žhaviče ve vodě to má, zda fungují, netuším :(

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů