Voda u středového panelu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Anna4
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 01, 2023 15:20

Voda u středového panelu

Příspěvek od Anna4 » ned led 01, 2023 15:41

Zdravím,

už píši opravdu ve fázi totálního zmaru. Vlastním Clio II, 1,4, r. v. 1999, 55 kW.
:cry:
Mám vodu u středového panelu pod gumovým těsněním u řidiče i u spolujezdce.

Po opravě těsnění pod hlavou se vyndal celý motor, auto stálo u opraváře 3 měsíce. Teď jezdí perfekt, ale mám jeden zapeklitý problém. Po návratu od automechanika jsem měla v autě hotový rybník. Auto jsem vysušila úplně do sucha a zároveň jsem vyčistila odtoky pod plastem u stěrače, ty byly celkem tři a byly zanesené, takže v nich stála voda. Auto teď stálo měsíc v garáži a u středového panelu u spolujezdce i u řidiče pod gumovým těsněním vytéká voda. (Celý ten měsíc se s autem nejezdilo a stálo v garáži, nemohla tam tedy natéct voda.) Nevím jistě, že je to voda, ale jedná se o bezbarvou kapalina bez zápachu.

Netušíte, čím by to mohlo být? Kapaliny tedy není moc, ale i přesto nikdo netouží po vlhku v autě. Vyndali jsme gumové krytky z prahů, odzkoušeli těsnost čelního skla, znovu koukli na odtokové kanálky pod stěrači. Nikde jinde, než u středového panelu pod čelním sklem pod gumovým těsněním mokro není. Molitany i koberce z podlahy jsem na místa vůbec nevracela. Střešní okno nemám.

Už jsem opravdu zoufalá, nenapadá někoho něco?
Poslední, co mě napadlo je, že teče klimatizace, jak by se něco takového projevilo?

Dle mého, byla prvotní potopa způsobena těmi zanesenými odtokovými kanálky a teď se jedná o jiný problém.

Děkuji za jakékoliv rady či doporučení. :arrow:

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Voda u středového panelu

Příspěvek od kotasekh » ned led 01, 2023 19:09

Ja bych to videl jen na dusledek prvniho problemu - vzduchotechnika je stale plna vody a prokapava do interieru.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Anna4
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 01, 2023 15:20

Re: Voda u středového panelu

Příspěvek od Anna4 » ned led 01, 2023 19:49

kotasekh píše:
ned led 01, 2023 19:09
Ja bych to videl jen na dusledek prvniho problemu - vzduchotechnika je stale plna vody a prokapava do interieru.
Děkuji. Zítra ještě kouknu na odtok kondenzátu z klimatizace pod autem. Ale nejspíše máte pravdu. Tak tedy znovu fén do ruky a doufat. ✊👍

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Voda u středového panelu

Příspěvek od kotasekh » pon led 02, 2023 05:44

Spis nikde pod palubkou zkusit rozpojit vedeni vzduchu, nejlepe v nejnizsim miste. Voda bude stat v kazdem kolenu. U takto stareho auta bych se nebal to vedeni v nejnizsich castech navrtat malym vrtackem a po vysuseni zalepit paskou, ale to je jen mus skromny prasacky nazor :D.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

ludovitdioszegi
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 05, 2023 12:05

Renault Clio 1.9 diesel, rok 1999

Příspěvek od ludovitdioszegi » čtv říj 05, 2023 12:12

Manuál hľadám. Ďakujem. ludovitdioszegi@gmail.com.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů