Nestartuje... když se mu zachce

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
nikishek
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 13, 2022 15:33

Nestartuje... když se mu zachce

Příspěvek od nikishek » pon čer 13, 2022 15:47

Ahojte, moje Clio je 2002 1.5dci 48kW. A chová se opravdu zvláště. Zatím ani mechoš nevěděl co s tím.
Stává se to vždy jen s teplým motorem a opravdu úplně náhodně. Za studena se mi tohle ještě nepřihodilo. Většinou když zastavím někde na benzince nebo na blikačkách (opravdu "příjemná" věc) a vypnu motor, po chvíli zase chci startovat ale už to nejde. Klíček ve startovací poloze jakoby nejde otočit úplně až do konce. Jen to cvakne a nic. Nepomáhá klíček vytáhnout ani odpojit baterku. Zatím se mi vždy po cca půl hodině vzpamatovalo, ale je to dost nepříjemná situace. Jediná situace, když mi hned začalo startovat (ale ihned nato chcíplo) je, když jsem ihned klíčkem otočil a nepočkal na žhavení. Ale to problém nijak neřešilo. Občas je tento problém doprovázen tím, že se někdy kontrolky zblázní - včera mi svítil olej a po chvíli zhasnul. Někdy začnou lítat ručky budíků, jakoby měli záchvat.
Dodám jen, že baterie je nabitá a nová. Napětí má dostačující.

Napadá někoho, co by to mohlo být? Uhlíky?

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Nestartuje... když se mu zachce

Příspěvek od kotasekh » pon čer 13, 2022 16:04

Videl bych to na ukostreni - nekde je studeny spoj, ktery po zahrati nefunguje. Nemusi to byt nutne kostra, ale tipoval bych to na ni. Urcite jit po kabelazi, zkouset hybat s kabelama u baterky, se svazkama a podobne, nejlepe pri studenem motoru a snazit se to nasimulovat.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

nikishek
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 13, 2022 15:33

Re: Nestartuje... když se mu zachce

Příspěvek od nikishek » stř čer 15, 2022 14:09

Díky za tip. Fuu tak to vypadá, že si zkusím zahrát na detektiva.
Pro zajímavost tady ještě video, jak to "startuje". Ne vždycky to má takové záchvaty. Někdy to jen cvakne a dál to už nejde otočit, jak jsem psal.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Nestartuje... když se mu zachce

Příspěvek od kotasekh » stř čer 15, 2022 15:32

Zkusil bych i zmerit napeti na baterce i starteru pri projevu te zavady.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů