Silentblok prevodovky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Hypertanzee
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 18, 2021 13:48

Silentblok prevodovky

Příspěvek od Hypertanzee » stř úno 16, 2022 16:16

Ahojte mám problém s búchaním motora zašlo to do fázy kedy sa to nedalo zniesť tak som menil horné uloženie motora (to na šnúrke olejové) a spodne ten motýlik motor sa skludnil hlučnosť klesla o 80% a absolutne necítim že mam motor je to krása no ešte mi pretrváva jeden problém ktorý som chcel riešiť ako hlavný no nevyriešila ho vymena tychto silentblokov.
Keď zaradím jednotku dam spojku do záberu celým autom kope nerobí to iba keď je spojka vlastne na milimetre presne v zábere čo je realne nemožné dosiahnuť 5/10 pohnutí zo stoja mi kope motorom lebo nedám proste tú nohu tak presne auto bolo u mechanika ktorý povedal že áno spojka je za priemerom opotrebenia no nieje ešte vobec na odpis a 30tisic ak nie viac ešte zvládne ale odporučil mi vymeniť silentblok akceleračný keď mi ho ukazoval je to tá "dogbone" v strede auta poradil mi to aj skrz to že som mu hovoril že keď som zle dal spojku surovo sa tak pohla páka že vyradila rýchlosť no páka sa skludnila už je to nejaký rôčik čo mám ten silentblok a začí na sa zas chvieť no naučil som sa s tým žiť ale teraz po výmene silentblokov by som to chcel aj vyriešiť konečne ak sa podarí nikde na nete som nenašiel nič o tomto probléme keď sme skúšali s kamošom otvoriť kapotu a pozerať sa nato v zábere ten motor surovo skáče dopredu a dozadu rýchlejšie ako ak-47 a to spôsobuje to kopanie dogbone to nevyriešil vyriešil iba trasenie pákov silentbloky na motore sú menené nedávno som našiel ešte jeden silentblok ktorý by mal byť niečo ako pomocný silentblok tejto dogbone no nikde som nič presnejšie o tom nenašiel vedeli by ste mi pomcoť ? čo to može spôsobovať ? prípadne kde najdem ten silentblok ?

CLIO II facelift 2003 1.5dci 48kw

Dierest
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: pon říj 24, 2016 16:05
Bydliště: Česká Lípa

Re: Silentblok prevodovky

Příspěvek od Dierest » pát čer 24, 2022 11:12

Víceméně mám podobný problém ale na 1.4 při jízdě za učitých otáček se mě zdá že auto jakoby poskakuje nahoru/dolu.
Silembloky jsem teda jěště neměnil, ale co nejdřív se do toho pustím abych se nedostal do podobné fáze.
Renault Laguna III 2.0 16V 103kW M4R

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů