Ztráta klíčů

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Kemotek
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 10, 2020 15:29

Ztráta klíčů

Příspěvek od Kemotek » čtv pro 10, 2020 15:36

Zdravím, žena má renault clio II 16v, 5 dveřní, rok výroby 2002 z druhé ruky. Při koupi jsme dostali jen jeden klíč, který se nějakým nedopatřením ztratil, hledali jsme všude. Každopádně bych se chtěl zeptat jaké jsou možnosti a jaký postup, kdybych chtěl nechat někde zhotovit klíč nový? Popřípadě kolik by to stálo?

Děkuji za odpověď

Johny81
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 05, 2009 12:09

Re: Ztráta klíčů

Příspěvek od Johny81 » úte pro 15, 2020 12:13

Tak teraz už len v Renaulte... Stojí to veľa, na Slovensku okolo 150€ za jeden kľúč + nakódovanie v servise...odporučam potom z neho spraviť kópiu v dobrej klúčiarskej službe, je to omnoho lacnejšie ako nový originál kľúč z Renaultu... Ja som si spravil kópiu z originálu na počkanie a vyšlo ma to na 50€ aj s nakódovaním v aute.
Nikdy netreba čakať, kým stratíte posledný kľúč... A to nehovorím o dlhej čakacej dobe, objednávajú to z Francúzka, počítajte minimálne 2 týždne

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Ztráta klíčů

Příspěvek od vitas2 » úte pro 15, 2020 19:32

Osobně bych podle zámku nechal vyrobit nový klíč a dále bych odstranil immo. Máš klid na vždy :-)

Uživatelský avatar
Slam
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: stř zář 23, 2015 15:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ztráta klíčů

Příspěvek od Slam » pát pro 18, 2020 17:52

Pokud nemáš žádný klíč, tak asi jedině Renault, jak tu padlo.

Jinak je tu okolo několik podobných témat, kde jsem podrobně popisoval mé zkušenosti.

Takže jen shrnutí (nevím, jak moc se liší ročník 2002, já mám 2001) - pokud chceš používat dálku, tak správný nový klíč (v Číně stojí do 10 dolarů, u nás prodávají vykukové to samé za 10-násobek) a značkový servis.

Pokud Ti stačí, aby klíč otevřel auto a šlo s ním nastartovat, tak stačí "prázdný" (bez střev) klíč se správnou planžetou (klidně zase z Číny, prodává se i samotná planžeta), kterou Ti vyřežou v každém klíčovém centru (po mně chtěli za to 200 Kč) a mají tam většinou i ten čip, který na počkání naprogramují (trvá to asi 10 sekund - jenže k tomu potřebuješ nějaký funkční klíč, ze kterého by se ten kód dal načíst) - za to po mně chtěli 600 Kč, přitom ten čip se v Číně dá koupit za 2 dolary. Tohle jsi měl udělat před ztrátou klíče! Já to tak udělal a vyplatilo se - ztratil jsem orig. klíč s dálkou, tak jsem mohl autem jezdit dál, než jsem asi za týden našel původní klíč v záhonu na zahradě. :P
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů