mlácení v motoru-ztráta výkonu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
vlkovic
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: sob říj 17, 2009 16:10
Bydliště: Praha 9

mlácení v motoru-ztráta výkonu

Příspěvek od vlkovic » ned lis 01, 2020 17:52

Ahoj lidičky,

zase nový problém....
Clio 1.2 8V 1998 - dnes jsem s ním uvíznul na deštěm rozmáčené louce v kopci a ani po různých pokusech jsem se už na cestu nedostal.
Skončilo to tím, že jsem poprosil o pomoc místního pána s traktorem a ten mě vytáhl.
Ujel jsem odtam asi 3km a najednou mi začalo něco bouchat v motoru. Zastavil jsem a zjistil, že motor se klepe, jako by nejely všechny válce. Zkusil jsem odpojovat a připojit kabely od zapalování, ale efekt 0. Rozhodl jsem se dojet domů, nicméně cestou v motoru při větším záběru klepalo/mlátilo a výkon motoru tak -50% (jel jsem s lehkou nohou na plynu, abych ho netrápil).
Podle mě to s tím "bruslením" v bahně na louce nesouvisí (to by byl diferák nebo spojka.... ale to to určitě není).
Už nějakou dobu jsem se chystal na "cvakající" ventil jednoho válce, že zkusím srovnat vůli, ale nějak k tomu nedošlo. Nicméně také cvakal až při silnějším sešlápnutí plynu....
Takže podle mě - je něco s ventilama, zdvihátkem.... toho inkriminovaného válce, ale neumím to blíže určit bez rady zkušenějšch....
Prosím, prosím .... napíšete mi Váš tip na závadu, respektive šanci na únosnou opravu ?

Díky MOC všem !

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: mlácení v motoru-ztráta výkonu

Příspěvek od Šamša » pon lis 02, 2020 20:35

Spočítej si zuby na řemenu. Tenhle motor se na vůlích ventilů šteluje ručně.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

vlkovic
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: sob říj 17, 2009 16:10
Bydliště: Praha 9

Re: mlácení v motoru-ztráta výkonu

Příspěvek od vlkovic » stř lis 04, 2020 22:38

Dík za tip. Ale popravdě na autě je motor měněný i s rozvody cca pred 5000km....
Ale spočítám co nejdřìve se k autu dostanu.
Ještě jednou dík.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů