Clio II 1.6 16V automat - za jízdy zhasne motor

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Davecom
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: stř srp 26, 2020 13:28

Clio II 1.6 16V automat - za jízdy zhasne motor

Příspěvek od Davecom » čtv zář 17, 2020 18:49

Ahoj všem,
máme s Cliem 2 problémy:
1) startování - občas nejde nastartovat, jen se točí a nechytne to. Musí se počkat tak 5-10min a zkusit znovu, většinou to pak jde. Svíčky jsou nové, baterie OK. Tak nějak jsme vypozorovali, že se to děje v chladnějším a vlhkém počasí, i když je auto v garáži (to je asi blbost...?). Motor má větší únik oleje, ale to beru jako daň za stáří (naj. 170tis.)...

2) za jízdy se ztrácí výkon a motor zhasne - to se děje cca 2km od nastartování (ale né vždy), při sešlápnutí plynového pedálu se motor dusí a na volnoběh pomalu ztrácí výkon až úplně zhasne. Pak nejde nastartovat jako v předchozím problému. Naposled dokonce nešlo pohnout ani řadící pákou automatu... Po konečném nastartování se pak chová vše relativně normálně.

Máte někdo nápad nebo zkušenost, co by to mohlo být a jestli ty 2 problémy spolu souvisí? Nerad bych už auto dával do šrotu... :(

Díky moc za rady

Davecom
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: stř srp 26, 2020 13:28

Re: Clio II 1.6 16V automat - za jízdy zhasne motor

Příspěvek od Davecom » čtv zář 24, 2020 09:04

Tak asi jen pro info, jak jsem se posunul, ale pořád nevyřešil: koupil jsem ELM327 a píchnul do OBD, ale aplikací Car Scanner jsem se připojil jen do ELM327. Do ECU jsem se nepřipojil a tím pádem ani neviděl žádné případné chyby...
1) startování je na tom pořád stejně. Zkoušel jsem vysledovat imobilizér podle kontrolky, ale to je OK. Stejně tak slyším palivové čerpadlo otočením klíčku (sice jen asi tak 1s, není to krátká doba??)
2) delší dobu (asi 10dnů) se nestalo, ale strach přetrvává...

Davecom
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: stř srp 26, 2020 13:28

Re: Clio II 1.6 16V automat - za jízdy zhasne motor

Příspěvek od Davecom » pát úno 19, 2021 17:48

Ahoj, tak jsem před časem vyměnil kabely rozdělovače a svíček a zdá se, že to pomohlo :) Takže zatím radost!
Akorát teď zlobí asi baterka, startování není napoprvé a občas ani necukne. Baterka má po pár dnech jen 11,8V, ale po dobití a každodenním jezdění je na cca 12V. Nicméně, doporučil byste někdo nějakou slušnou baterku za málo peněz? Kolem 50Ah a startovací proud asi 380A... Díky

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Clio II 1.6 16V automat - za jízdy zhasne motor

Příspěvek od moucha tse-tse » pát úno 19, 2021 20:21

Ahoj,
ja osobne uz davam jen exide premium.. ale zalezi, co je pro tebe malo penez🤔
Ta se da sehnat uz kolem 47ah 450A..za 1270.
Ja mam asi 14dni 53ah..a za predani stare jsem po vykupu doplatil 1125kc..coz je podle mne dobra cena.. hlavne mam na par let klid..
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů