Clio 1.2 16V na tři válce P0204

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Sagic
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: stř dub 25, 2018 18:11

Clio 1.2 16V na tři válce P0204

Příspěvek od Sagic » sob čer 06, 2020 07:30

Ahoj, včera mi začalo Clio stávkovat, motor ztratil výkon a začal se klepat. Evidentně nešel na všechny válce. ELM mi vypsal 2 závady - missfire a P0204 - Injector 4 circuit malfunction.
Vyměnil jsem svíčky za nové a zůstala mi ta závada na vstřikovači.
Chystal jsem se dnes prohodit mezi sebou vstřikovače, jestli se závada přenese - ano = vstřikovač, ne = indukčka nebo tlaky :?
Dnes ráno nastartuju studený motor a chvíli jsem se radoval, protože šel krásně na 4 bez vibrací. Otáčky 1500, ale asi za minutu jak si začal snižovat otáčky tak opět klepe a jede na 3 tak teď nevím jestli to není problém od přední lambdy. Průběh na lambdě má k původní sinusovce hodně daleko, ale to jsem přičítal tomu, že je závada na válci - svíčka, cívka, vstřik, tlak, ale to by se projevilo i při první minutě po startu.
Co vy na to? Díky.

Sagic
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: stř dub 25, 2018 18:11

Re: Clio 1.2 16V na tři válce P0204

Příspěvek od Sagic » pon čer 08, 2020 21:20

Tak si trochu odpovím. Dnes jsem přehodil vstřikovač ze 4. válce na 3. Při tom jsem změřil odpor všech vstříkovačů, všechny stejně 14.7 Ohmů. Po složení zpátky stále kolísá volnoběh, ale check engine už nesvítí. Za jízdy není znát ztráta výkonu, jede a táhne to normálně. Při rychlém opakovaném prošlápnutí plynu na volnoběh střelí do výfuku. Spotřeba stále stejná - 5,8l / 100 jako za posledních 10t km.
Čím dál více mám podezření na přední lambdu, Krátkodobá dávka paliva i dlouhodobá jsou na volnoběh -15% resp -53%. Případně vyměním ještě indukčku.
Pokud nepomůže tak zkusím kouknout na rozvody, zda to neskočilo o zub a na vůle ventilů.

Bruno43
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 11, 2021 21:15

Re: Clio 1.2 16V na tři válce P0204

Příspěvek od Bruno43 » čtv bře 11, 2021 21:34

Vymenil som zapalovaciu cievku, kúpil NGK za 60 eur a po problémoch. Clio má 274000km. Bola doteraz pôvodna cievka.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 11 hostů