Oprava alternátoru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Jirka_S
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 14, 2008 20:13

Oprava alternátoru

Příspěvek od Jirka_S » ned lis 10, 2019 18:56

Zdravím vespolek. Na Cliu II 1,2/43kW z r. 1998 svítí kontrolka dobíjení. Měřil jsem napětí při nastartovaném motoru a ve vyšších otáčkách - voltmetr ukazoval cca 11,6V a žádná změna při zvýšení otáček. Takže nejspíš regulátor. Alternátor jsem vymontoval a regulátor je připevněný na jeho zadním čele a přívod z alternátoru je připájený na jeho kontakt. Alternátor je typ Delphi.
Co jsem se díval na prodejny dílů tak kromě AutoKelly - regulátor Vemo za 565,- Kč ( a tam je otázka zda bude vůbec dostupný, uvádějí min za měsíc) mají všichni trošku jiný typ se dvěma vývody - 2 očka. Řešil jste někdo takovou opravu - výměnu?
Spíš se přikláním k výměně celého alternátoru - v ML autodíly Brno mají ten samý typ, uváděný pod výrobcem Hella za 2952 Kč a měla by tam být 3letá záruka.. Když to dám do opravy tak cena odhaduji bude min 1500 - 2000,- Kč a v značkovém servisu to bude pozlacené.

adamo
Starting member
Příspěvky: 57
Registrován: ned kvě 28, 2006 18:10
Bydliště: kladno

Re: Oprava alternátoru

Příspěvek od adamo » ned lis 10, 2019 20:12

Zdravím .to samé mne potkalo také na Cli II r.v. 98.Po vyjmutí z auta to nešlo ani rozebrat na výměnu ložisek apod. jen za cenu hrubé síly (poškození).Vyřešeno nahradou nového za přijatelnou cenu a je pokoj.Ad

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů