Nefunkční - vypadávající rychloměr

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Jirka_S
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 14, 2008 20:13

Nefunkční - vypadávající rychloměr

Příspěvek od Jirka_S » pon čer 03, 2019 22:41

Zdravím, na Cliu II 1,2/43kW mi vypadává rychloměr - co jsem vypozoroval tak to většinou nastane při přejetí nerovnosti. Zkoušel jsem čistit kontakty na štítě přístrojů, kontakty na snímači (je vzadu na převodovce), ale bez výraznějšího úspěchu. Pomohlo to na chvíli a poté znovu výpadek a poslední dobou to více nejde než jde. Nemáte někdo zkušenost čím by to mohlo být? Pokud je to snímačem, tak jestli jste ho již někdo demontoval. Co jsem koukal tak je asi do skříně převodovky nacvaknutý, zkoušel jsem jejdostat ven, ale bez úspěchu, bojím se že při větším zabrání praskne a bude vymalováno. Pokud někdo víte jak na to budu rád za každou radu - špatně se s tím bez rychloměru jezdí. Už jsem uvažoval i o autorizovaném servisu - asi AutoKout Brandýs, ale to bude na vítr v peněžence - už slyším o výměně přístrojového štítu apod.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Nefunkční - vypadávající rychloměr

Příspěvek od krt.ecek » úte čer 04, 2019 09:39

hele to mi dělalo taky na 1,4 16V, počítám, že to bude podobné dle tvého popisu, vyřešeno novým snímačem https://www.profidily.cz/snimac-rychlos ... 15909.html přímo tento mám a funguje už dva roky.... je to jen zastrčené, prostě se musí zatáhnout rovně nahoru a vytáhneš...

škoda dávat prachy servisu, za 10 minut hotovo (teda záleží na přístupu ke snímači, u mně trochu překážel výfuk, ale šlo to....)
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Jirka_S
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 14, 2008 20:13

Re: Nefunkční - vypadávající rychloměr

Příspěvek od Jirka_S » úte čer 04, 2019 19:48

Krteček - to je přesně on, taky to tipuji na ten snímač. Zkusím tedy pořádně zabrat, ale nejdřív ho objednám. U té 1,2/43kW je snímač dost špatně přístupný - je vzadu na převodovce a kolem je ještě konzola převodovky, ale zespodu se tam dá dostat.
Díky za odkaz a za info - ať ti Renaultíci jezdí.
Jirka

Jirka_S
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 14, 2008 20:13

Re: Nefunkční - vypadávající rychloměr

Příspěvek od Jirka_S » ned čer 16, 2019 21:45

Krteček - tak už je snímač vyměněný, vytáhnout šel na první pokus úplně bez problémů. Spíš mi trvalo déle než jsem nacvaknul nový - nakonec jsem vzal Febi Bilstein. Tak snad to chvíli vydrží.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů