Zadné pravé dvere sa nedajú zvonku otvoriť

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Maťo107
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: pon dub 22, 2019 06:02
Bydliště: Námestovo

Zadné pravé dvere sa nedajú zvonku otvoriť

Příspěvek od Maťo107 » pon dub 22, 2019 07:45

Mám jemne prevalené pravé zadné dvere na Cliu Campus.Po uzamknutí a odomknutí auta centrálom sa dvere nedajú otvoriť zvonku.Musím ich vždy najprv otvoriť vnútornov "klučkou" potom sa až do ďalšieho zamknutia dajú bez problémov otvoriť aj zvonku.Nemáte niekto skúsenosť čo bi tam mohlo biť poškodené? Nechcem to začať hneď rozoberať lebo som to ešte ani nerozoberal a netuším na čo bi som sa mal zamerať čo bi mohlo biť (zlomené,ohnuté,vyskočené atď.)poškodené.Sťahovačka je manuálna a ani repráky sú tam neni takže elektrika tam bude iba ku centrálu.Ďakujem

FrantaO
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 10, 2021 15:26

Re: Zadné pravé dvere sa nedajú zvonku otvoriť

Příspěvek od FrantaO » stř bře 10, 2021 15:27

Zdravím,

už jste přišel na to, čím to bylo? Mám přesně stejný problém.

Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Slam
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: stř zář 23, 2015 15:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zadné pravé dvere sa nedajú zvonku otvoriť

Příspěvek od Slam » stř bře 10, 2021 19:07

Asi to nebude totéž, ale pokud se závada projevuje tak, že centrál odemyká/zamyká (je vidět, že kolík ve dveřích se zvedá/zasouvá) a auto jde otevřít klikou zevnitř, pak problém je ve vnější klice, která je teda řešena podle mě dost primitivně a choulostivě.
Otevírá v podstatě tak, že zatlačí na drát, který zatlačí druhým koncem do odemykacího mechanismu.
Problém aspoň u mě byl ten, že ve vnější klice je ten drát fixován patrně nýtkem na volno a časem se vymačká. Já už tam měl místo něj šroubek a s matičkou a ta matička se mi loni vytočila a pak ten drát z kliky vypadl. Dal jsme tam sice 2 matičky a polil lepidlem, ale nevěřím, že je to trvalé řešení. Ale tuhle provizorní opravu jsem zvládl, doteď klika funguje a nejsem žádný automechanik...
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)

Maťo107
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: pon dub 22, 2019 06:02
Bydliště: Námestovo

Re: Zadné pravé dvere sa nedajú zvonku otvoriť

Příspěvek od Maťo107 » sob bře 13, 2021 07:35

Ja som už problém odstránil. Problém bol vtom že v mechanizme zámku bolo plno prachu a nečistoty. Vymontoval som zámok a celý som ho poriadne vystriekal čističom bŕzd+zubná kefka. po vyschnutí premazanie silikónovým sprayom. Všetko funguje ako má.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů