Po výměně rozvodů se povolila řemenice KH. 1.6 16v

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Jakub P
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte pro 18, 2018 12:16

Po výměně rozvodů se povolila řemenice KH. 1.6 16v

Příspěvek od Jakub P » úte pro 18, 2018 12:40

Dobrý den,
vlastním Clio rv. 99 s 1.6 16v 79kW. Vyměňoval jsem kompletně veškeré součástky pro rozvody jak ozubeného, tak i žebrvaného řemene. Poté jsem auto skmpletoval a následně nastartoval. Autem jsem vyjel z dílny a zaparkoval. O týden později jsem zkusil nastartovat a vše OK. Za 3 dny jsem potřeboval najet zpět do garáže a při malém plynu mi chcípl motor,tak jsem se tedy pokusil nastartovat a nastal problém. Protáčel se motor, ale nechytne. Koukl jsem se do motorového prostoru a viděl jsem, že se mi povolila řemenice KH a sjel mi na půl žebrovaný řemen. Jak je možné, že se povolila klika? Vysvětlíte ni to nékdo? Díky.

Jakub P
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte pro 18, 2018 12:16

Re: Po výměně rozvodů se povolila řemenice KH. 1.6 16v

Příspěvek od Jakub P » úte pro 18, 2018 13:16

Napádá mě jediná věc a to, že řemenice háže proto se povolila. Dávám tomu 75%.

Bravomv
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: pát bře 04, 2016 15:18

Re: Po výměně rozvodů se povolila řemenice KH. 1.6 16v

Příspěvek od Bravomv » úte pro 18, 2018 14:06

Nevím jak má rozvody Clio II, ale některá auta mají tzv. odpruženou řemenici. Jestli jsi třeba rozvody při výměně nepřešponoval a stará řemenice to nevydržela a povolila. Tedy ne to dotažení, ale místo odpružení na řemenici.

Jakub P
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte pro 18, 2018 12:16

Re: Po výměně rozvodů se povolila řemenice KH. 1.6 16v

Příspěvek od Jakub P » úte pro 18, 2018 14:17

Clio má odpruženou řemenici, kterou jsem kupoval novou. Na žebrovaný řemen je samonapínací kladka. Teď musím odmaštlit motor, kouknout na rozvody a na řenenici. Dám vědět, co se stalo.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů