Řidící jednotka?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Armsey
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 24, 2018 17:07

Řidící jednotka?

Příspěvek od Armsey » čtv kvě 24, 2018 17:34

Ahoj :)

Přibližně před 3 měsíci jsem koupil Clio II 1,2 16V 2003. Auto jsem kupoval v rámci rodiny a tudíž jsem věděl jaké mouchy auto alespoň z části tíží. Autu kolísaly otáčky při volnoběhu a svítila kontrolka motoru, nicméně se s tím dalo jezdit. Dále se na palubním počítači zobrazovala nesmyslná venkovní teplota. Byly zde i další věci, ale to v tuto chvíli není podstatné. Přibližně před 2 měsíci se mi po 20 km jízdy rozsvítila kontrolka eletkronické poruchy a auto jelo pouze na nouzový režim. Po přibližně 1 km jsem zastavil, zhasnul motor a za 5 minut opět nastartoval. Kontrolka přestala svítit a já dojel bez problému domů. Následující měsíc byl od tohoto problému klid a vypadalo to, že je vše ok. Po měsíci nastala stejná chyba, opět kontrolka eletronické poruchy, bohužel tentokrát už vypnutí motoru nepomohlo... Dojel jsem tedy na nouzový režim domů a následně k opraváři. Ten našel v jednotce chybu lambda sondy, snímače pedálu plynu, příliš bohaté směsi a komunikace CAN. Tyto závady a předchozí zkušenosti ho vedli k názoru, že už se s touto chybou setkal a že by to mohla být řidící jednotka. Auto jsem mu tam nechal a on s ním jezdil - chybu s kontrolkou elektronické chyby mu to udělalo asi po 60 km ježdění a to jenom občas, zcela nahodile. Doporučil mi, abych vyzkoušel diagnostiku v autorizovaném servise, jelikož on nemá přímo diagnostiku na Renault. V servise jsem byl dnes a asi po hodině zkoumání jsem dostal odpověď, že si nejsou jistí čím to je, že to může být zapalováním - navrhli vyměnit kabely, svíčky a cívky (při příjezdu mi prý auto jelo na 3 válce), ale že to taky tím být nemusí a přiznali, že by to mohlo být jednotkou. Bylo mi řečeno, že v autě je jednotka Magneti Mirelli, že s nimi problém bývá a nedá se již koupit.

Můj dotaz zní, zda s tím máte někdo zkušenosti a zajímá mě, zda má cenu na základě Vašich zkušeností a mého popisu do auta investovat nebo ne a jaké jsou možnosti?

Předem děkuji za odpověď

Pavel

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2517
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Řidící jednotka?

Příspěvek od GREYWOLF » pát čer 15, 2018 17:54

Ahoj,
napíšu to sem ať nedávám nové téma :-)

Dneska jsem chtěl napíchnout tátovo Clio (1,2 8V 43kW rok 2004) a Clip mi napsal že nedetekuje jednotku vstřikování... Zkusil jsem to s nestartovaným motorem, se zhaslým motorem, odpojil jsem řídící jednotku co je u baterie profoukl kontakty a zase zapojil ,ale pořád nic.

Je možné, že by byla jednotka nějak požkozená, ale autu by to při jízdě nevadilo :?: Žádná kontrolka nesvítí a jede jak má.
Nebo už je verze Clipu 174 moc nová :?: Vše ostatní ukazuje bez problémů...

Díky za info
Lukáš
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů