Automat v nouzovém režimu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
hona
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: stř dub 25, 2018 22:10

Automat v nouzovém režimu

Příspěvek od hona » stř dub 25, 2018 22:26

Ahoj, mám Clio z roku 2002 v automatu - 4 rychlosti. Najeto cca 78000 km. Z ničeho nic přestala řadit převodovka na stupně D, D3, 2 a 1. Bez jakékoliv rány atd. Funguje pouze R a dopředu auto jede na nouzový režim tzn, na trojku. Byl doplněn olej, vyměněm řadič a čidlo otáček, ale pořád je to stejné. Při přihlášení na diagnostiku načte přes Scenika nebo Lagunu chybový kod 2263E6 a 821100 bez popisu.Poradí někdo co to může být za závadu? Někde jsem četl že to může být nějaký solenoid nebo tlakový snímač. Ale už se mi nechce něco jen tak zkoušet. Díky za každou radu.

palos 33
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned dub 09, 2017 18:35

Re: Automat v nouzovém režimu

Příspěvek od palos 33 » pát kvě 18, 2018 07:01

Měl jsem podobný problém a vyřešili to ve zn. servisu. Měnil jsem tlakové ventily na převodovce a teď mám už rok klid a převodovka řadí jedna báseň. cena cca 4500,-kč

hona
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: stř dub 25, 2018 22:10

Re: Automat v nouzovém režimu

Příspěvek od hona » čtv čer 14, 2018 22:16

Díky za radu. Trošku jsem po tom také pátral. Ty tlakové ventily jsou např. tyto? www.autodily-pema.cz/autodily/renault/c ... Id=1797103. Měly by tam být dva, jsou oba stejné?

hona
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: stř dub 25, 2018 22:10

Re: Automat v nouzovém režimu

Příspěvek od hona » stř čer 20, 2018 19:32

Dnes jsem oba ventily vyměnil za nové, ale závada přetrvává, nevíš jestli v tom servisu tu odstraněnou závadu museli vymazat diagnostikou z paměti, aby vše bylo ok? Nebo poprosím o nějaký kontakt na ten servis, zkusil bych jim cinknout. Díky

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů