jak opravit - okolí hrdla palivové nádrže

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Jaryn 13
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 25, 2022 19:10

jak opravit - okolí hrdla palivové nádrže

Příspěvek od Jaryn 13 » pon črc 25, 2022 19:29

Ahoj všem.
Známé jsem "vnutil" koupi inzerovaného clia - potřebovala něco rychle na jízdu po Brně do práce atd... Viděl jsem auto v rychlosti na parkovišti, kousek se projel, STK podle VIN jsem viděl - bez zásadních potíží prošlo.
Že to bylo opravované po bouračce bylo zjevné, ale má to novou STK, nové gumy, dobrou motorizaci 1,2 ... no prostě za ty peníze to bylo super. Bohužel jsem vůbec neřešil stav tak, jak bych měl - nejsem tak znalý :( . Stačily mi jen věci, které jsem už zažil - prahy vyvařené, tlumiče nové, brzdy atd..
ALE - když jsme po přepisu chtěli natankovat, pod deklem čekalo peklo - kolem hrdla je to totálně shnilé. Nechápu, jak se na to mohl vykašlat ten, co opravoval právě nastřelený PZ bok - jen zakytoval a zastříkl plech nad víčkem, ale okolí hrdla je hnus.
našel jsem nějaké https://www.autokelly.cz/Product/20-21- ... dEEALw_wcB
Máte prosím někdo zkušenost s opravou této části karoserie? Karosář v okolí má práce tak do prosince :( . Nějaká alternativa, improvizace....
Děkuji!

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: jak opravit - okolí hrdla palivové nádrže

Příspěvek od Renaulťák » úte črc 26, 2022 08:20

Nic s tim neudelas. Zavres dekl a nevidis. Az bude mit karosar cas, tak vyvari.
Do nadrze netece, takze nema vliv na provoz.
Pises, ze za ty penize super, tak predpokladam, ze na dojeti a nikdo nemuze predpokladat vystavni kus. Takovy kousek plechu je schopny vymenit i zrucny domaci kutil, co ma CO, trochu tmelu a nechat namichat sprej.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Jaryn 13
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 25, 2022 19:10

Re: jak opravit - okolí hrdla palivové nádrže

Příspěvek od Jaryn 13 » úte črc 26, 2022 11:09

on mi karosář řekl, že to mám řešit ve chvíli, kdy tudy začne téct voda dovnitř - do auta.
Auto bylo za 25tis - má 2 roky TK - to vidím jako ok, když to má nový pneumatiky za 4200,-, jede, brzdí a svítí.

Napadla mne varianta vložení plastu - jak je ten odkaz na opravný plech, udělal bych z plastu 1-2mm tlustého podobné, vložil dovnitř a horkovzduškou trochu zdeformoval - přizpůsobil - nalepil tam třeba medvědím hovnem nebo tavnou pistolí ... - zatékat tam nebude a jak píšeš - nebude to vidět.

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: jak opravit - okolí hrdla palivové nádrže

Příspěvek od Renaulťák » stř črc 27, 2022 11:12

Nemam paru, jak to u Clia pod dvirkama vypada, takze konkretne nemuzu poradit. Mozna by sel ten plast, jak pises, nebo pozinkovany plech. Spousta casti je na soucasnych autech lepena karosarskymi lepidly. Jsou prelakovatelne a daji se s nim vyplnit i nejake mezery a netesnosti. Nemusi vsk drzet na vsech plastech.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů