Clio I. - Něco vrže u kola

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
gomez
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 17, 2004 08:56

Clio I. - Něco vrže u kola

Příspěvek od gomez » čtv čer 17, 2004 12:20

Zdravim, chtel bych se zeptat mam nasledujici problem:

Kdyz je auto studene (hlavne rano, ale nevim jestli to ma s tim souvislost) tak neco dost znatelne vrze ci krupe nekde kolem praveho predniho kola. Nezalezi na tom jestli mam zatocene kola nebo je mam rovne (poloosa to asi nebude to krupe jinak). Vrze to hlavne na malych nerovnostech po nejake dobe to prestane a jako by se nic nedelo. Jsou to divne zvuky celkem dost hlasite jako kdyby tam bylo neco uvolnene. Jen me zarazi ze to po case jizdy uplne prestane. Diky vám za kazdou radu ....... Gomez :D

Uživatelský avatar
hobitt
Junior member
Příspěvky: 218
Registrován: pát led 02, 2004 11:06
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

vrzání

Příspěvek od hobitt » pát čer 18, 2004 13:34

Ahoj, mam stejný problém u Laguny mam podezření na tyčku stabilizátoru anebo poloosu, jestli na to přijdeš tak dej vědět
Petr, Laguna 1.8i r.v.97

Uživatelský avatar
Laguna2000
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: ned bře 28, 2004 18:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Laguna2000 » sob čer 19, 2004 18:46

Ahoj moja Laguna ma uplne presne tie iste symptomy ako popisujes. Ked nastartujem po dlhsom case tak takisto mi idu zvuky ako keby bolo nieco uvolnene od praveho predneho kolesa. Hlavne to pocut na nerovnostiach, pri nizsich rychlostiach, co je zaujimave nerovnosti nemusia byt velke. Takisto sa mi zda ze to uz po case nepocut, ked je motor zabehnuty..
Bol som na teste tlmicov, vsetky su v poriadku= >75%. Mechanik mi skontroloval tyciky stabilizatorov a zistil ze prava ma volu. Takze tolko moja skusenost, idem vymenit tu tycku stabilizatora (resp. aj tu na lavom kolese) a dam vediet ci sa to tym vyriesilo.

Ak niekto menil tieto tycky, vasa skusenost, je potrebne ich vymenit obe naraz alebo len tu ktora je vadna? Bolo mi odporucene vymenit obe cize to aj planujem zatial urobit..
Laguna 1.9 dCi, r.v. 2000
79kW (109k), 250Nm
Green Air-Filter

ren
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: stř led 21, 2004 17:24

Příspěvek od ren » ned čer 20, 2004 14:53

ja jsem si nechal vymenit pouze pravou, leva je pry dobra - celkove jsem menil po letosni zime jeste silenbloky a loziska ... ach ty nase silnice
ren R Laguna '95 1.8 LPG

gomez
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 17, 2004 08:56

vrze

Příspěvek od gomez » ned čer 20, 2004 19:29

Diky za info :D doopravdy to vypada ze je ta tycka. Znamej mi to taky rikal a mluvil jeste o nejakem zvlastnim lozisku ci pouzdru nebo co. Jeste jsem ani nekoukal jak to tam pod autem Renault ma vyresene ale, pristi tejden se na to kouknu...... Diky za tip... Jak budu vedet vice hned dam info... :D :D

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host