Tlačítka ohřevu zadního okna a mlhovek

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
a903user
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29

Tlačítka ohřevu zadního okna a mlhovek

Příspěvek od a903user » čtv říj 30, 2014 14:36

Ahoj, řeším poměrně záhadné chování mého Renault Clio I Oasis. Pokud nastartuji studené auto, rozjedu se a zmáčknu jedno z tlačítek hřevu zadního okna nebo mlhovek, tak se nic neděje. Tedy tlačítko cvakne, ale nerozsvítí se kontrolka na palubce. Jedu dál a tlačítko je pořád zapnuté. Po nějaké době se najednou sama rozsvítí kontrolka. Ještě mám pocit, že u toho slyším takový zvuk jako kdyby to tlačítko "docvaklo" pořádně. Dělají to obě tlačítka. U ohřevu zadního okna mám podezření na relé, které v mrazu nemusí fungovat řádně, ale co mlhovka? Navíc je to tedy dost divné chování. V létě jsem to zapomněl vyzkoušet, ale mám pocit, že se tak děje jen v zimě.

Díky

Uživatelský avatar
pitrisss
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 20, 2013 11:07

Re: Tlačítka ohřevu zadního okna a mlhovek

Příspěvek od pitrisss » úte lis 04, 2014 16:40

Zdravím, mám přesně ten samý problém, pokud je vevnitř zima tak se jakoby nerozsvítí, ale jakmile už tam je teplo tak se to rozjede a jak popisuješ tak tlačítko znova "sepne".
Clio I 96' D7F
Obrázek

a903user
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29

Re: Tlačítka ohřevu zadního okna a mlhovek

Příspěvek od a903user » čtv lis 06, 2014 14:29

Jak to tak pozoruji, tak bych subjektivně řekl, že problém je v mechanickém provedení těch tlačítek. Mám v plánu je rozdělat a pokud to půjde, tak i promáznout.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů