R-Clio I samovolně přidává plyn

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
JohnOld
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát čer 27, 2014 12:34

R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od JohnOld » pát čer 27, 2014 13:54

Mám takový problém s Clio I 1.2 benzin rok tušim 96 ...
Auto dlouho stálo bez užívání.
Celej ten karburátor (neni tio přímo karburátor) je to ta škrtící klapka se vstřikovačem a potenciometrem atd...
jsem vymněnil protože to při nastartování zvyšovalo otáčky a blblo to zvláštně tak sem si řekl rovnou tam dám z jiného motoru...
Po výměně jsem nastartoval tak při akceleraci auto zrychlovalo, ale jakmile jsem přidal o malinko víc tak se dusilo a chcípal motor... a to u všech rychlostí.... musí se prostě přidávat přesně tak jak se tomu chce a v závyslosti na otáčkách a prostě to bylo nesnesitelné...
--Poté jsme teda vrátil ten starej karburátor... ten mi začal dělat najednou to, že když jsem jel víc jak cca 10km/h tak při vyřazení se zvíšili rapidně otáčky a snížili se až při dobrždění pod cca 10km/h...
Čim rychleji jedu tim se mi zdá že při vyřazení se otáčky zvýší víc... ale jen následně po vyřazení... při zařazení s emi klidně i na 60km/h udržuje tato rychlost bez šlápnutí na pedál jako u tempomatu...
Při zařazení tedy nemůžu ani dobrzdit... a brzdit motorem vubec...
Dolejval jsem palivo na max, vymněnil jsem palivovej filtr, čisti sem filtr vzduchovej, i jsem vymněnil volniběh co z něho vede ten váleček jak se o něj opírá ta kotvička akcelerace jak je napojená na škrtící klapku... To se taky nezměnilo...
Zvláštní je že tato samovolná akcelerace se neděla u toho karburátoru z jinýho motoru co jsem tam dával...
A Když odendám konektor toho volnoběhu tak to přestane blbnout...
Je to asi hardcore věc pro odborníky co se v tom fakt vyznaj... na foru jsem nic co by mi pomohlo nenašel... tedy psalo se na jiných forech něco o snímači teploty motoru... že by to mohlo být... ale když to fungovalo u toho druhýho karburátoru tak to musí být něco přímo v tom karburátoru nic mimo asi né, ne? :) Díky za rady...
motoru...

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od Zefek » pát čer 27, 2014 14:00

Nepřisává ti to někde vzduch?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

JohnOld
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát čer 27, 2014 12:34

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od JohnOld » pát čer 27, 2014 20:28

No mam třeba v trubce co vede k filtru vzduchu díru ... ale to všechno včetně filtru by na to nemělo mít vliv... já sem vymněnil ten "karburátor" za jinej a tam to třeba to samovolné přidávání nedělalo... a to sem nic jiného neměnil... proto sem nějak vyřadil i možnost že za to můžou snímače když to u toho předtim šlapalo...
pak mě ještě napadlo zkusit až bude čas ještě vymněnit jednou za ten druhej karburátor co sem vzal z vraku a zkusit tam vymněnit ten volnoběh co byl na tom karburátoru co tam mam teď...
Nebo ještě zkusit najít ještě uplně jinej karburátor co to bude dělat... Ale myslim že z toho co sem už zkoušel by to šlo nějak vydědukovat... :?

JohnOld
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát čer 27, 2014 12:34

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od JohnOld » stř črc 02, 2014 22:22

tak jsem vymněnil to vstřikovaní s klapkou a potenciometrem a volnoběhem a furt to samé...

Navíc sem zjistil, že než se zahřeje motor tak to řve víc a řve to i když stojim.
Jinak kontrolka teploty by měla při první poloze klíčku po chvilce zhasnout? já myslel že po nastartování má zhasnout.. ale po otočením klíčku do první polohy svítí furt... to prej je asi taky chyba takže někdo říká že snímač teploty...
Navíc sem si nevšimnul že by mi někdy větrák chladil... takže možná že to bude čidlem teploty... jinak větrák funguje, zkoušel sem ho...
Možná to čidlo má vliv na všechny tyto faktory

JohnOld
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát čer 27, 2014 12:34

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od JohnOld » čtv črc 03, 2014 18:42

Ahoj, tak falešné sání to nebude, kontroloval sem přistřikováním za motor pod škrtící klapku a nic se nezměnilo...
Pak jsem chtěl uvést jak to teď vypadá...
Samovolně si přidává plyn... ráno je to extrémní když neni motor zahřátej, ale jakmile se zahřeje tak se otáčky rapidně snižují a s tím i automatické přidávání plynu...
Takže mě napadá snímač teploty motoru?
Nemlže to být třeba i řídicí jednotka? napojit se ale nejde...
Když jsem dneska při zahřátem motoru sundal konektor z krokovýho motůrku(sytiče)(volnoběhu) , tak to přestalo blbnout... ale ten sem už měnil a vždy to dělalo to samé... takže ten to přeci být nemůže...
Když ho ale odpojim ráno tak mi to začalo řvát ještě víc než když byl zapojenej... navíc to má nevýhody že to sem tam chcípne nebo neudrží volnoběžné otáčky a chcípne... takže s tim takto jezdit prostě nejde...

Díky za odpovědi, prosím ... todle sem prostě nikde na celým netu nenašel a to sem hledal i na foru francouzů... to sem snad jedinej kdo má takovej problem?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od Zefek » čtv črc 03, 2014 20:04

Podívej se, jestli je klapka na volnoběh úplně zavřená. Pokud jo, tak jedinou možností, jak se do toho motoru může dostat vzduch (a tím i palivo) je ten regulátor volnoběhu. Pokud ho odpojíš, měl by se přívod vzduchu uzavřít a motor by měl zhasnout. Jednotka by to klidně být mohla, ale záleží na typu diagnostiky, ke starším autům je obecně problém se připojit. Může to dělat i snímač teploty ...
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

JohnOld
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát čer 27, 2014 12:34

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od JohnOld » sob črc 12, 2014 20:04

Čus, tak snímač teploty to neni, měnil jsem...
Pak sem vymněnil ŘJ, a taky nic...


Při zapojeným volnoběhu jsem odpojil konektor ten s 4 vývodama co je na tom krokomoturku a pak to normálně furt udržuje otáčky ale už to při jízdě neblbne, (nepřidává plyn...
Nakonec sem to vyřešil tak, že jsem konektor odpojil, krokomoturek sem nechal bejt a vzal sem ještě jeden ten samej a zapojil ho a přivázal ke karoserii... takže tam sou dva a zapojenej je ten co visí na špagátě... Ale musel sem první zašroubovat šroubek aby se škrtící klapka otevřela co nejvíc , zapojit konektor do toho krokomoturku volnoběhu co je tam zašroubovanej a pak nastartovat, začalo to řvát jak svině (samozřejmě) a pak se motůrek sám sešteloval a zasunul se pístek a škrtící klapka se zavřela . pak sem ho odpojil a zapojil do krokomoturku co visí bokem na špagátě a pak sem nastartoval a ono se to snaží regulovat s tim krokomoturkem co je na špagátě ale díky tomu že neni zašroubovanej u škrtící klapky tak v podstatě s ní při jízdě nemanipuluje a nepřidává si to plyn... a zároven má doraz škrtička o ten co je zašroubovanej takže to má stálý volnoběh který si můžu ještě šroubkem upravit ...
I tak bych ale rád přišel na závadu, todle je taková alternativa, ale docela nanic... ale díky všem informacím co sem sem napsal by nemělo už být těžký přijít na to co to je...
Říkám si jestli třeba na to nemá vliv třeba blbej chladič a čidlo na chladiči, přijd emi to taky nějaký vadný bo větrák sem ještě točit se neviděl ani neslyšel ale funguje...

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od Zefek » sob črc 12, 2014 21:06

A není nějaký snímač na klapce?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

JohnOld
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát čer 27, 2014 12:34

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od JohnOld » ned črc 13, 2014 01:23

Snímač na klapce? Jako myslíš potenciometr škrtící klapky? To tam mam. Pak vede konektor ještě na vstřikovač. Ale vždyť to sem mněnil celý... jako můžu to zkusit rozebrat jeslti to jde a měnit jen součástky... nebo co si myslel?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od Zefek » ned črc 13, 2014 09:17

Jo, jestli řj ví, že je klapka ve volnoběhu, nebo mimo volnoběh.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

JohnOld
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát čer 27, 2014 12:34

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od JohnOld » ned črc 13, 2014 11:49

No to asi neví... ale začalo to přidávat plyn až když sme byl nad 20km/h což si myslim že by to blblo už od začátku ne?

JohnOld
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát čer 27, 2014 12:34

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od JohnOld » úte črc 29, 2014 21:48

Odpojil sem krokomoturek volnoběhu (konektor) a zapojil jsem ten konektor do jiného krokomoturku (ale uplně stejného) - takže tam mam teda dva, jeden normalně zašroubovanej a druhej bokem ale zapojenej s konektorem...
A takhle to šlape lépe než předtim ale je to furt jen alternativa...
- Protože teď mi to nechce většinou při studenu naskočit napoprvé... a přeřazovaní neni uplně tak plynulé>.. respektive prudce to spomalí když pustim plyn... ale jako rozehřátý to je okey... čim víc, tim lépe...
Furt ale nwm kde by mohl být problem... ještě můžu zkusit tu lambdu... myslel sem si, že třeba posílá milní informace a tudíš volnoběh je vyšší než má být... a ŘJ tedy krokomoturku káže aby si přidal že je směs třebas chudá... ale přitom je bohatá... tu se mi ale předtim nedařilo vyndat... muže to být tím? že bych se o to pokusol znova?

JohnOld
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát čer 27, 2014 12:34

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od JohnOld » čtv srp 07, 2014 18:43

Joa někam , a nevím kam mi uniká chladící kapalina, respektive voda kteoru tam liju, ale nikde jsem si nevšimnul že by unikala... nemůže to mýt s tím něco společného? každý den dolejvám... ale kam by mohla mizet? Max teda že by se vypařovala...

Jinak každé ráno mi nastartuje napodruhé (zajímalo by mě čim by to mohlo být, ale starter funguje asi dobře... vidim nějaký problemi okolo chlazení pořád... jeslti za to nemůže fakt to chlazení který bude nějkým způsobej dojebané.
Prosím poraďte :) todle musí skončit...

podhursky
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 14, 2014 19:12

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od podhursky » čtv srp 14, 2014 20:37

ahoj mám asi ten stejny problém Clio 1.2 1997, motor D7F už je to tedy ne karbec ale sřikačka při jízdě zahřátého motoru nechce jet, vypnu zapnu klič start ikdyž ne v pohodě chytne jede chvili jakmile přidám až tak do 3000 a výš tak nejak do jizdy vpřed zase chce umrit .První co sem udělal odepnul sem konektor senzoru tedy snimače polohy škrticí klapky auto bez toho jezdí normal jen ty starty jsou problém. V dalším dnu jsem zkusil pro změnu čim to je .....zkusil odepnout ten druhy snímač-volnoběhu a auto jede taky bez problému.tak zkoumám taky co tam vlastně je špatně. Zkus jezdit jen s odepnutym krokomoturkem volnoběhu jak ty říkáš a co to udělá paK písni. Mě to jede normálně s vysunutým konektorem

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od Zefek » čtv srp 14, 2014 23:06

Všechny ty konektory odpojte, pak to pojede nejlíp. Jakmile některý z důležitých snímačů odpojíš, pojede to v nějakém režimu na základě informací jen z těch nejdůležitějších snímačů - lambda, tlak a teplota a taky podle mapy pro daný režim. Takže způsobem odpojování se na závadu nedá přijít.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

podhursky
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 14, 2014 19:12

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od podhursky » stř srp 20, 2014 20:38

ahoj no jo no já je odpojim 3 pin snimač škrt. klapky a snimač volnoběhu ale taknejak jen mi něco riká že problém nebude vyřešen tak nějak úplně. Nemůže dojit k tomu, že spotřeba bude vyšší a starty za studena problematické? Já ten problém mám už ted a to není ještě zima...těžce startuju ..... jak auto stojí přes noc ráno, jak kdyby nejde tam dobře nebo nezustavá nachystán benzin.... jakmile střiknu pod svicky injekt strikačkou na brnk jedu...co by tam mohlo ještě byt za problém...? Přijde mi to jako problém s dodavkou paliva... krom tedy jeste tech čidel předem diky\ za odpověď .Po čem mám první jít? Nebo mým cilem by bylo dostat to clio do stavu provozuschopného jak se riká jak má byt ne jezdit s odepnutyma čidlama.

taluch
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: ned zář 11, 2011 23:22

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od taluch » ned srp 24, 2014 14:49

V jakém je stavu potenciometr škrtící klapky?Ta rada tady už je ale pořádně ho prohlédni aby nebyl napálený Ten by mněl mít vliv na chod motoru a na akceleraci.Ten samý by mněl být ve Feliciích kdysi jsem to četl na netu.
Možná by bylo dobré podívat se i do nádrže na čerpadlo,aby nebralo nějaké usazeniny.

podhursky
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 14, 2014 19:12

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od podhursky » pát srp 29, 2014 18:45

ahoj haháááá zdrAVIM VAS VSECHNY a diky za reakce a odpovedi já vyměnil viš co sem udělal a doufam vyřešeno no teda zatím ve zkoumaní je to a auto zda se jede se vsim vsudy ted.....vymenil sem komplet kabeli na svičky jeden byl omotany izolačkou a 16 let staří je 16 let. mám za to tedy že bludne proudy zmatořili elektroniku...než sem je vyměnil kopalo to kolem nich jakop hajzl .....to sem se nedotk poradne a kopalo to. ted zkoumam a je jediny problém a to je na startu de špatne palivo akorát - a to tusim može byt vstřiky zanešene čerpadlo zabordelene nebo filtr od nadrže plny bordelu po ceste ke vstrikum. zkratka tuseni v tomto levelu na nizky tlak paliva nebo ještě nedej boža čerpadlo ztratilo nejak vykon nebo koš nasavaci dole može byt pricpany neboť hodne rano nasavam přes klicek pak chytne nebo když striknu benzin pod svičku chytne tež hned
Naposledy upravil(a) podhursky dne pát srp 29, 2014 19:01, celkem upraveno 1 x.

podhursky
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 14, 2014 19:12

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od podhursky » pát srp 29, 2014 18:57

na ty kabeli kolem sviček si dejte majzla mne už to vychutnalo po druhé u druhého auta chvilu na 3 chvilu na 4 sem jel a furt sem hledal muchy nekde jinde a ono kolem kabelu byvaj pekne obludy eletricke,nechci jásat ale mam za to že to bylo ono ted, jak klapka skrtici tak volnobehu zdaj se ted v klidu funguji

Jakub.vlk
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 02, 2014 16:21

Re: R-Clio I samovolně přidává plyn

Příspěvek od Jakub.vlk » úte zář 02, 2014 16:46

Ahoj zrovna jsem se přidal na fórum. Sice kvůli jinému problému ale rád přispěji svou troškou do mlýna. Párkrát tu někdo radil čidlo teploty. Já ho měl špatné projevovalo se to zvýženou spotřebou a zároveň i zvýšenými otáčkami. Čidlo když je špatné nemá správný odpor hlásí jednotce že je venku zima a krokový motorek automaticky přidává a sytí a sytí. Jde to poznat když se sundá filt a nastartuje přidá se plyn tak jde krásně vidět na vstřikování pokud to chrlí hodně benzínu tak je to určo tím teplotním čidlem. Vyměnil jsem a od té doby žádný problém s otáčkami.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů