Měrka oleje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
pitrisss
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 20, 2013 11:07

Měrka oleje

Příspěvek od pitrisss » úte kvě 27, 2014 14:48

Zdravím,
při prudkém zatočení se mi rozsvítí kontrolka oleje a vody. Budíky jsem měnil, z důvodu absence otáčkoměru. Když jsem chtěl zkontrolovat olej, narazil jsem na problém. Mám tam risku min, ale nenašel jsem maximum, je tam potom trochu výše výřez. Přikládám foto: Obrázek
Hladina mám mezi riskou min. a právě tím výřezem... Děkuji za odpověď.
Clio I 96' D7F
Obrázek

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Měrka oleje

Příspěvek od presscott » úte kvě 27, 2014 21:27

Podle foto máš motor D7F (a teď vidím, že i podle popisu :) ). Výrobce tam uvádí množství motorového oleje okolo 4L. Když tam tolik naleješ, hladina vyšplhá do vrchního výřezu. Já osobně dával vždy tolik oleje, aby se hladina držela právě v prostředku toho výřezu....s tímhle množstvím navíc ukazovala ručička oleje skoro max. (cca 2 drobné čárky od maxima).

Ale těžko říct, jestli v tvém případě je rozsvícení kontrolky způsobené nedostatkem oleje, když píšeš, že nejsi na rysce ani na minimu. Dělá to při zatáčení do obou stran? V tomhle stavu si to dokážu představit jen při řezání pravotočivé zatáčky, kdy se auto nakloní doleva... Co se týká kontrolky vody, tady souvislost nevidím, čidlo teploty vody (pro budíky) je u termostatu, ale hladinu neměří a druhé čidlo (pro saharu) je na spodku chladiče.
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
pitrisss
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 20, 2013 11:07

Re: Měrka oleje

Příspěvek od pitrisss » stř kvě 28, 2014 07:05

Dělá to na obě strany, na pravo stačí méně, na levo více. Máme u baráku takový menší rondl, a tam se mi to stane vždy. Auto mám zhruba rok, najel jsem asi 3k km, po koupi jsem dával do servisu a by mi vše zkontrolovali, a měnili mi olej. Napadalo mě že to může být těma budíkama, jestli jsem tam někde něco nenechal holého...

Díky za reakci :)

EDIT: Na nových budících mám ukazatel oleje, ale ten mi už ze začátku nešel, voda tak samo. Originální totiž neměli ani jedno, jenom kontrolku na vodu a olej.
Clio I 96' D7F
Obrázek

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Měrka oleje

Příspěvek od presscott » stř kvě 28, 2014 12:45

Já původně měl taky budíky bez otáčkoměru, ale s ukazatelem teploty vody. Po výměně za jiné budíky mi fungoval i ukazatel hladiny oleje, ale zase byl problém se zapojením otáčkoměru, protože v patici na to nebyl připravený kabel, musel jsem si ho natáhnout sám a hlavně vyřešit, jak z cívky brát ten správný signál, protože tenhle motor zapaluje vždy 2 a 2 válce naráz, takže otáčky byly poloviční.

Ta kontrolka vody se ti rozsvěcuje současně s kontrolkou oleje?
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
pitrisss
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 20, 2013 11:07

Re: Měrka oleje

Příspěvek od pitrisss » stř kvě 28, 2014 13:12

presscott píše:Ta kontrolka vody se ti rozsvěcuje současně s kontrolkou oleje?
Ano. Zároveň. Dnes se mi stalo, že po tom co jsem se vrátil do přímé jízdy, kontrolky ještě asi 2s problikávaly.
Clio I 96' D7F
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů