Problém s Ventilátorem topení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Zamčeno
Danyd
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát kvě 31, 2013 13:36

Problém s Ventilátorem topení

Příspěvek od Danyd » úte říj 01, 2013 16:44

Zdravím,
mám problém s ventilátorem topení, ještě nedávno mi foukalo topení sice jen na třetí stupeň, ale foukalo
jenže poslední dobou mi za jízdy občas přestalo foukat a zase začalo ovšem teď už nefouká skoro vůbec jen vyjímečně,
když najedu na hrbol :roll:
Neměl by jste někdo prosím radu kde může být problém..

Díky moc za každou radu..

tomas.radon
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: ned čer 13, 2010 18:13

Re: Problém s Ventilátorem topení

Příspěvek od tomas.radon » pát říj 18, 2013 08:47

.

kopac
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 05, 2014 11:29

Re: Problém s Ventilátorem topení

Příspěvek od kopac » pát pro 05, 2014 11:42

Čaute, problém s ventilátorem je celkem častej jak koukám, tzn potkal i mě. Mám celkem čerstvě pořízený (jen za cenu oprav ;) ) Clio 1.2 '98 357 KOF, doteď ventilátor fungoval i když pravda moc to netopilo. Před dvěma dny se ale po startu a zapnutí ventilátoru na jedničku (dvojku a potom ani trojku) nic nestalo. Ventilátor jsme vyndali, kontakty pročistili, a při zapnutí nic nenaměřili, takže předpokládám že chyba je ne přímo ve ventilátoru (nebo motorku kterej je poměrně novej) ale už někde před ním. Pojistky jsou vyměněný (jak v autě tak v motorový části auta), schéma relé bohužel nemám a z těch pár co tam je nevím, který by to mělo mít na starosti. Ještě jsem si říkal stržený (odlomený) ovládání nebo-li to ovládací kolečko který ventilátor prostě nezapne. Ale nevím jak se pod něj dostat. Páč na tenhle typ nějak není manuál (jak na to? knížečka) ... Nějaký jiný návrhy, připádně pomoc s výše zmíněnými? Prosím, protože teď v zimě je to docela problém s mlžením a namrzáním...

==============================================
Tak fajn vyřešeno, špatnej přepínač za ovládáním...

a903user
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29

Re: Problém s Ventilátorem topení

Příspěvek od a903user » pon pro 15, 2014 14:42

Častá závada ventilátoru bývá v předřadných rezistorech (odporech) či tepelné pojistce, ale nejsem si jistý, zda je to váš případ (první dotaz). Z hlavy nevím, jak to má konkrétně Renault Clio vymyšlené.

Co se teploty topení týká, tak to je docela problém. Většinou bývá zarostlý radiátor topení. Cena toho radiátoru není velká, ale jeho výměna znamená rozebrat celou palubovku atd.

Martin Plašil
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: úte lis 09, 2010 23:40

Re: Problém s Ventilátorem topení

Příspěvek od Martin Plašil » sob pro 27, 2014 21:00

To mě postihlo, tuším v zimě 2010/11. Topilo pak úžasně, ale teď se to vrací do dřívějšího stavu.
Renault CLIO 1,4 55 kW RN 1995

<> Auta s rytmem života. <>

kubicek7
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte pro 30, 2014 15:01

Re: Problém s Ventilátorem topení

Příspěvek od kubicek7 » úte pro 30, 2014 15:17

Zrovna jsem napsal dotaz do vedlejšího vlákna a koukám, že tady se to řeší taky a aktuálně, tak se zeptám i tady -
Zdravím, mám podobný problém, nefunguje mi ventilátor. Po přímém napojení z baterky motorek běží, takže bych chtěl zkusit napojit ventilátor napřímo a "ovládat" ho zevnitř buď přepínačem nebo potenciometrem. Chci se ale zeptat, jestli vůbec tam lze ten potenciometr zapojit? Případně poradit jak a který. Díky

dj.pepino
Člen RCČR
Příspěvky: 2219
Registrován: pát črc 28, 2006 14:37
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s Ventilátorem topení

Příspěvek od dj.pepino » stř led 28, 2015 22:02

Obrázek
Laguna II/ 2.0DCi/16V /175Hp - chip na 225 (2007)Dynamique Obrázek
Megan II 1,9 DCi/88kW / 2005/chip na 150Hp , Megan II 1,5 DCi/ 63kW / 2004 - chip na 105Hp. Právní ochrana DAS.Autokamera TrueCam A5, Clip v.135
http://klondajk.brdy.org/
Hledají se spolubojovníci z Klondajku a Jinců.

Zamčeno

Zpět na „Renault Clio I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů