Vůle řízení Clio I.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
taluch
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: ned zář 11, 2011 23:22

Vůle řízení Clio I.

Příspěvek od taluch » ned črc 15, 2012 22:46

Mám vůli v řízení při pohybu volantem.Při ručním mírném pohybu kol volant reaguje ihned,bez vůle.
Z prostoru kabiny jsem přes gumovou manžetu (zatím jsem ji ještě nesundal)přidržel řízení co nejblíže
převodky řízení,pohnul volantem, nejprv se hnula volantová hřídel a až poté převodka řízení.Ztoho usuzuji,
že hřeben by mněl být vpořádku.Podle přidžení mi připadá vůle v kloubu volantové tyče.Nemáte s tím někdo
zkušenost?Řízení je servo,čepy a tyčky řízení jsou v pořádku.Děkuji.

Uživatelský avatar
Bageta
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: úte dub 13, 2010 21:20

Re: Vůle řízení Clio I.

Příspěvek od Bageta » ned črc 15, 2012 23:07

Zkušenost mám. Taky sem měl vůli v řízení. Problém tenkrát byl v tom, že na volantové tyči byl jeden spoj řešenej tak, že tam byly do sebe vražený dva pogumovaný ovály (nevím jak to dobře popsat), ta guma ztrouchnivěla a vznikla tam vůle. Řešilo se to tenkrát výměnou celý tyče (Dala se tam trochu jiná, která má tenhle spoj řešenej tisícihranem nebo jak se tomu říká, měla by být taky z Clia I, tak nevím proč byla jiná, jinak délkou a vším ostatním sedí). Asi to moc nepomůže, ale taková je moje zkušenost...
Renault R19 1.9D - "rudej drak" bohužel už minulost :(
Renault Clio I 1.2 rv.96 - současnej mazlík :)

robo26_sk
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: úte črc 20, 2010 17:45
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle řízení Clio I.

Příspěvek od robo26_sk » stř črc 18, 2012 13:19

riesim momentalne ten isty problem. Vola /aspon u mna/ je pod tou gumovou manzetou, kde su do seba vsunute dva diely a tie su "vybehane". Docasne som to riesil tak ze som pri jemne vytocenom volante to tej spary natlkol kusok plechu :D . Lenze po par mesiacoch je tam zase vola. Najidealnejsie by bolo ten diel vymenit, len ho akosi neviem najst v katalogoch. Ak niekto viete cislo toho dielu dajte vediet :wink:
i love žužu ;)

taluch
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: ned zář 11, 2011 23:22

Re: Vůle řízení Clio I.

Příspěvek od taluch » stř črc 18, 2012 13:39

Je to vyřešené.Bylo montováno více druhů volantových tyčí a spojení s kloubem řízení na převodce.
Já tam mám tyč sploštělou a tím sploštěním vsunutou do protikusu na kloubu.Žádné jiné zajištění.
Odstranění vůle trvalo pár minut,povolil jsem šroub na převodce řízení,kloub přitlačil nahoru k volantové
tyči, dotáhl a je po vůli.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů