přebíjení baterie?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
tonbar
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: čtv zář 17, 2009 12:10

přebíjení baterie?

Příspěvek od tonbar » pát dub 16, 2010 17:54

zdravím, často se zde řeší, že se baterie dobře nedobíjí, může nastat i opačný problém, že občas dobíjí až moc? při delší cestě mi problikává nebo svítí třeba i minutu, dvě, kontrolka baterie na přístrojové desce, nejdřív sem myslel že se dostatečně nedobíjí, ale alternator rozebraný v servisu, ve výborném stavu, různá měření také ukazují na plně nabitou baterii....

v čem může být problém při "přebíjení baterie", jde o clio 1.4 55kw

díky za info. T

Uživatelský avatar
xkuce01
Junior member
Příspěvky: 235
Registrován: úte led 27, 2009 23:54
Bydliště: olomoucký kraj

Příspěvek od xkuce01 » pát dub 16, 2010 19:35

A zkoušels měřit kolik ti alternátor dává napětí když máš motor v otáčkách?
Renault Clio I phase 3, 1.2 8V, D7F, RN (dodaný otáčkoměr+mlhovky+el.stahování oken+stabilizátor, rýsuje se palubní počítač)

tonbar
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: čtv zář 17, 2009 12:10

Příspěvek od tonbar » sob dub 17, 2010 09:02

nevím jak to kolega měřil, ale prý dobíjí vpoho, ale bude to asi trochu problém ono to takhle začne prasit až třeba po půl hodině nebo třičtvrtě hodině jízdy a dost nepravidelně, někdy ano, někdy ne...... možná je to můj subjektivní pocit ale jak je puštěný ventilátor, tak je to většinou vklidu, jen parkrát problikne a nic víc.... nevím co by tam mohlo být špatně?...

Uživatelský avatar
xkuce01
Junior member
Příspěvky: 235
Registrován: úte led 27, 2009 23:54
Bydliště: olomoucký kraj

Příspěvek od xkuce01 » sob dub 17, 2010 19:01

Pokud ti ho v servise zkontrolovali a byl OK a dobíjí dobře, tak to spíš vypadá na špatnej kontakt někde po cestě od alternátoru až po kontrolku :?
Renault Clio I phase 3, 1.2 8V, D7F, RN (dodaný otáčkoměr+mlhovky+el.stahování oken+stabilizátor, rýsuje se palubní počítač)

Uživatelský avatar
Petr_Potoček
Junior member
Příspěvky: 209
Registrován: čtv lis 06, 2008 20:07
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr_Potoček » úte dub 20, 2010 22:57

No já mám podobnej problém, když mám málo oleje v motoru, tak se mi při prudkém nájezdu do zatáčky nebo při brzdění rozsvěcují kontrolky jako před nastartováním. když je plno oleje tak pohoda :-D
Clio I RL - 1,2l 40Kw
http://clio-club.eu
[img]http://badge.facebook.com/badge/1209012 ... 288213.png[/img]
http://kontejnerydoprava.cz Přeprava a odvoz/svoz kontejnerú

anubis1985
Advanced member
Příspěvky: 417
Registrován: pon zář 14, 2009 18:46
Bydliště: trenchtown sk

Příspěvek od anubis1985 » čtv dub 22, 2010 16:26

mne zas pri rannom nastartovani svieti kontrolka dobijania...pri vytoceni motora na cca 2500-3000 otacok zhasne a ide sa dalej...a raano odznova... :lol:
BMW e34, Citroen Xsara picasso, renault 11 1,7 GTX

tonbar
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: čtv zář 17, 2009 12:10

Příspěvek od tonbar » úte kvě 04, 2010 18:12

mi to dělá dost nepravidelně, třeba dnes sem jel do práce a kontrolka dobíjení svítila i 10 minut v kuse, nebo jen problikávala, a smolilo se to tak skoro celou cestu, dojedu změřím jednoduchým měřičem kapacitu baterie a vypadá to že je nabitá ještě víc než by měla být :-) jedu zpátky a za celou hodinu cesty ani neblikne, tak čím by to mohlo být????

nemá někdo podobnou zkušenost? celý alternátor se mi kupovat nechce a nemůže se mi tam něco zničit, když to tak bude dělat často?? to je první generace clia, takže tam asi moc elektroniky na zničení není :-)

Uživatelský avatar
xkuce01
Junior member
Příspěvky: 235
Registrován: úte led 27, 2009 23:54
Bydliště: olomoucký kraj

Příspěvek od xkuce01 » úte kvě 04, 2010 21:28

A co zkusit tam vrazit jinou baterku?
Renault Clio I phase 3, 1.2 8V, D7F, RN (dodaný otáčkoměr+mlhovky+el.stahování oken+stabilizátor, rýsuje se palubní počítač)

tonbar
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: čtv zář 17, 2009 12:10

Příspěvek od tonbar » stř kvě 05, 2010 05:48

že by to bylo baterkou? to snad ne... ani ji nemám tak starou, měl sem tam chvíli i nějakou jinou ale dělalo to podobně, právě že tohle problikávání a svícení vypadá jako jev naprosto nahodilý, nezávislý na ničem :lol:

Uživatelský avatar
xkuce01
Junior member
Příspěvky: 235
Registrován: úte led 27, 2009 23:54
Bydliště: olomoucký kraj

Příspěvek od xkuce01 » stř kvě 05, 2010 14:21

Tak to ti už asi neporadím, jedině si projít kabely-tam by mohl být zakopanej pes.
Renault Clio I phase 3, 1.2 8V, D7F, RN (dodaný otáčkoměr+mlhovky+el.stahování oken+stabilizátor, rýsuje se palubní počítač)

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goreff » stř kvě 05, 2010 18:17

... nejlepší bude alternátor vymontovat a nechat vyzkoušet na zkušebním stavu u člověka co se opravamy autoelektriky zabývá,těch příčin může být více...regulátor napětí,uhlíky, sběrací kroužky,usměrnovací diody...
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

minno77
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: ned dub 22, 2012 00:43

Re: přebíjení baterie?

Příspěvek od minno77 » pon pro 17, 2012 00:47

Ahojte, chcem sa spytat na kontrolku baterie. Ked som kupil auto tak samozrejme dva dni na to baterka v kely (povodny majitel mi predal auto so starou baterkou urcite nechtiac). tak som kupil novu baterku v aprili tohoto roku.. no a co si od vtedy pamatam tak nikdy mi nesvietila kontrolka baterky, ani pred startom ani po starte, ani cez test palubnej pristrojovky, proste nikdy som ju nevidel ani len bliknut. tak som si teda myslel, ze je ta diodka vypalena. Ako to ale bolo na starej baterke si nepamatam, lebo som ju mal len dva dni v aute hned po kupe.
No ale aby som sa dostal k veci, tento tyzden mi skrat v spinaci vystrazneho trojuholnika vybil uplne baterku.Dobre, tak som baterku vytiahol a riadne nabil na 13,05 V a 1,27kg/l. baterku som dal naspat do auta..ale ked som siel startovat tak mi uz ta kontrolka s ikonou baterie svietila, teda pred startom mi uz zasvieti a potom pekne hned zhasne.
Preco ked som dobil baterku, mi zacala svietit ta kontrolka baterie (iba pred startom) ?
Co znaci ta kontrolka baterie pred startom ? ze je slaba alebo silna baterka?

dakujem Vam za odpoved
Renault Megane IV Grandtour 2017 Sce 115k 1.6 16V

cukokario
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: pon dub 23, 2012 18:53

Re: přebíjení baterie?

Příspěvek od cukokario » stř pro 19, 2012 18:30

Zdarec,ja mel podobny problem,nejdrive ta kontrolka problikavala,pri vytoceni motoru ok,potom se to stupnovalo,treba kdyz jsem stal v kolone,tak svitila i 10min a potom jsem sotva dojel domu,jak se baterka vybila.Vytahl jsem altik,kamarad to odnesl typkovi,ale nezeptal se co to bylo.Platil jsem 800 a vse ted ok

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů