Topení,nejde ventilátor

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

shady91
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: úte srp 03, 2010 23:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shady91 » pon pro 13, 2010 22:40

Ty vydechy jdou v celku snadno musis sundat kryt toho radia (takovy poklop pokud ho mas) potom ten prostredni panel nic to neni relativne snadny ( toho odpojovani se neboj kdyz to vidis je lehky) potom vydloubnes hodiny a uvidis ze spoda tech vydechu 2 sroubky sundas a je to hotove..

S tim pylovym filtrem slysim poprve ze by tam mel byt ale asi jo, zkus se kouknout pod ventilator topeni (pod steracema) to je jedine misto kde muze byt..

vítěnko
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: ned lis 28, 2010 19:25
Bydliště: severní čechy

Příspěvek od vítěnko » sob pro 18, 2010 20:27

Martin Plašil píše:To snad nebude nutný. Clio topí, ale málo. Přes zimu ho mám pořád na plný výkon, při ventilátoru na "dvojku" nevydrží foukat teplý vzduch delší dobu. O trojce nemluvím. Po stažení na "jedničku" se opět natopí. Asi je něco špatně s okruhy. Pravý výdech je velmi slabý i při plném výkonu ventilátoru. Středový pravý výdech je nejsilnější, levý středový je slabší a je v něm vidět jakási překážka zabraňující foukání teplého vzduchu. Levý výdech je nejslabší. Stejné je to i s výdechy na přední sklo. Hodně se mi taky mlží okna. Prý je to špatným pylovým filtrem. Chci ho proto vyměnit, ale nevím, kde je. Víte někdo, kde je a stalo se vám něco podobného? Jak jste to vyřešili? Díky za tipy a rady. Martin


Clio RN 1,4 55 kW ´95
Clio fáze1 pylový filtr nemá ,to co tady píšeš že ti to netopí neni to v okruhách ,ale v tom že máš ucpanej radiátor topení ,až ho vyndáš a rozeberež ho ,tak uvidíš co je vtom svinstva je to jak hnědé bahno ,buď ho vyčistíš a vyházíš z toho takové mosazné spirálky, nebo si koupíš asi za litr novej.pak ti to bude topit zase jak novej auťák.Kdyby si se rozhodl ho vyndat sám ,tak je to dost náročné -musí se nadzvednout celá přístrojovka ,aby si mohl pootočit celým topením mimo řízení a radiátor z tělesa topení vyndat.

kubicek7
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte pro 30, 2014 15:01

Re: Topení,nejde ventilátor

Příspěvek od kubicek7 » úte pro 30, 2014 15:04

Zdravím, mám podobný problém, nefunguje mi ventilátor. Po přímém napojení z baterky motorek běží, takže bych chtěl zkusit napojit ventilátor napřímo a "ovládat" ho zevnitř buď přepínačem nebo potenciometrem. Chci se ale zeptat, jestli vůbec tam lze ten potenciometr zapojit? Případně poradit jak a který. Díky

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení,nejde ventilátor

Příspěvek od benytrans » úte pro 30, 2014 16:27

Tak tahat rozvody, jisteni, a jeste vymyslet regulaci a to vse navic v celkem tlustych kabelech vzhledem k odberu ventilatoru bude urcite slozitejsi nez opravit zavadu. Oprava zavad na regulaci ventilatoru je zde na foru nekolikrat popsana. Staci pohledat.
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

a903user
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29

Re: Topení,nejde ventilátor

Příspěvek od a903user » pon úno 16, 2015 11:50

Topení jsem také řešil. V zimě auto prakticky netopilo, foukal jen lehce vlažný vzduch.

Zkoušel jsem odvzdušnit topení, ale nepomohlo. Na konec jsem musel vyměnit radiátor, který byl kompletně zarostlý (prý nejčastější závada). Cena radiátoru je v pohodě, ale jeho výměna znamená vyndat celou palubovku.

Martin Plašil
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: úte lis 09, 2010 23:40

Re: Topení,nejde ventilátor

Příspěvek od Martin Plašil » úte úno 17, 2015 11:44

Moje zkušenost získaná před několika lety. Dnes je to opět na výměnu či opravu. Letos však z legislativních důvodů Clio končí, takže to ani není aktuální.
Renault CLIO 1,4 55 kW RN 1995

<> Auta s rytmem života. <>

a903user
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29

Re: Topení,nejde ventilátor

Příspěvek od a903user » čtv úno 19, 2015 14:18

Martin Plašil píše:Moje zkušenost získaná před několika lety. Dnes je to opět na výměnu či opravu. Letos však z legislativních důvodů Clio končí, takže to ani není aktuální.
Proč by mělo končit? Asi mi něco uniklo.

Martin Plašil
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: úte lis 09, 2010 23:40

Re: Topení,nejde ventilátor

Příspěvek od Martin Plašil » čtv úno 19, 2015 17:31

To uniklo. Psal jsem to v jiném tématu ohledně nového silničního zákona a ekodaní. Clio nemá zapsaného vlastníka a já
6 000 Kč za nic resp. za poplatky prostě nedám. Samo o sobě potřebuje investice, byť ne dramatické, do svého provozu. Jezdit se s ním dá i teď, ale pro další léta je zapotřebí do něj korunu dát. Přitom je, řekl bych v solidním stavu, a je velmi spolehlivé. Startuje vždy na první otočení, téměř bez rzi na karoserii, žádné boule na blatnících apod. Je však zapotřebí vyměnit poloosu, koupit nové letní pneu, vyměnit klíňák, olej, opravit relé u stěračů ( spálil jsem letos cyklovač, první dva stupně jsou stejné namísto občasného setření a opakovaného setření), pro hnidopihy koupit čerpadýlko na zadní ostřikovač, vyměnit část hadičky k němu - v případě používání, jinak bezpředmětné, dvě žárovičky, asi pročistit topení a je jako nový. Radiátor je tam nový asi čtyři léta a asi se zanesl. Výfuk za lambdou je loni nový, brzdy jsou též novějšího data, dvě sady plecháčů, velmi dobré zimní pneu. Kosmetické vady jsou samozřejmé. Spotřeba se pohybuje 6-6,5 l, obsah 1390ccm3,
75 HP, 3D, ´95; posilovače, dálkový centrál, rádio. Na silnici udělá hodně parády a člověk všechno řídí sám, žádná elektronika. Jenže nevím, co s ním.
Renault CLIO 1,4 55 kW RN 1995

<> Auta s rytmem života. <>

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Topení,nejde ventilátor

Příspěvek od Zefek » čtv úno 19, 2015 17:54

Pokud auto není v polopřevodu, co se domluvit s bývalým majitelem (pokud je to možné), že budeš platit pojistku (to už je stejně teď jedno, takže by mu za nepojištěné auto ani nehrozilo) a všecko bude jako do teď. Polpřevod se využíval, aby se nemusela platit eko daň a teď se to zase bude řešit hodně tak, že se to ani odhlašovat nebude ...
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Martin Plašil
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: úte lis 09, 2010 23:40

Re: Topení,nejde ventilátor

Příspěvek od Martin Plašil » čtv úno 19, 2015 18:08

Clio je už pět let odhlášené na mě. S tím se asi už nic nevymyslí. Nabídl jsem ho tady na fóru k prodeji, vše k jednání i na náhradní díly. Jsem ochoten ho dát snad i zadarmo. Nevím, co s ním. Je mi ho líto. Přece jen je to mé první.
Renault CLIO 1,4 55 kW RN 1995

<> Auta s rytmem života. <>

Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř dub 12, 2006 15:09
Bydliště: Nicol-city

Re: Topení,nejde ventilátor

Příspěvek od Tomas-Oaza » čtv úno 19, 2015 19:45

odkud si?mozna by se mi hodilo par dilu. min tyden sem trefil transportera :lol:
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master 4x
Renault trafic

Martin Plašil
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: úte lis 09, 2010 23:40

Re: Topení,nejde ventilátor

Příspěvek od Martin Plašil » pon bře 02, 2015 18:36

Díky za spolupráci, Tomáši. Starej se mi o něj dobře. Malej si to zaslouží. Martin
Renault CLIO 1,4 55 kW RN 1995

<> Auta s rytmem života. <>

Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: stř dub 12, 2006 15:09
Bydliště: Nicol-city

Re: Topení,nejde ventilátor

Příspěvek od Tomas-Oaza » pon bře 02, 2015 18:44

to vis ze jo, jede pekne vcera sem tomu dal za usi z prahy a 140 v pohode, misty i 160. hold vyzkouset se musi :lol:
dnes sem s nim byl zas v litomysli, hledam dodavku a tak jezdim s nim,protoze kdyz nejakou sezenu tak prcka hodim do boudy a muzu odjet :lol:
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master 4x
Renault trafic

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů