Clio epočítač ABS

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dawe
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon led 12, 2004 13:55
Bydliště: Praha

Clio epočítač ABS

Příspěvek od Dawe » stř led 28, 2004 10:55

Nevíte někdo, kde se u Clia phase I nachází počítač/jednotka pro ABS ? V motorovém prostoru je pouze cca 12 pojistek a krabička s nápisem ABS, která obsahuje 3 relé. Pod plastem pred predním oknem je řídící jednotka motoru. Je jednotka ABS někde v interiéru pod palubovkou?Díky za radu.

Uživatelský avatar
Houmí.
Člen RCČR
Příspěvky: 61
Registrován: čtv led 01, 2004 12:48
Bydliště: Vbk

Re: Clio epočítač ABS

Příspěvek od Houmí. » stř úno 18, 2004 16:21

Dawe píše:Nevíte někdo, kde se u Clia phase I nachází počítač/jednotka pro ABS ? V motorovém prostoru je pouze cca 12 pojistek a krabička s nápisem ABS, která obsahuje 3 relé. Pod plastem pred predním oknem je řídící jednotka motoru. Je jednotka ABS někde v interiéru pod palubovkou?Díky za radu.
Jednotka ABS se nejčastěji nachází v motorovém prostoru u hlavního brzdového válce. Je to taková krychle do který vedou brzdové trubičky. Co se týče elektroniky, bývá všechno integrováno právě v tomto tělese, kde jsou i ventily a pumpa.

Uživatelský avatar
Dawe
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon led 12, 2004 13:55
Bydliště: Praha

Re: Clio epočítač ABS

Příspěvek od Dawe » čtv úno 19, 2004 11:45

Houmí píše:
Dawe píše:Nevíte někdo, kde se u Clia phase I nachází počítač/jednotka pro ABS ? V motorovém prostoru je pouze cca 12 pojistek a krabička s nápisem ABS, která obsahuje 3 relé. Pod plastem pred predním oknem je řídící jednotka motoru. Je jednotka ABS někde v interiéru pod palubovkou?Díky za radu.
Jednotka ABS se nejčastěji nachází v motorovém prostoru u hlavního brzdového válce. Je to taková krychle do který vedou brzdové trubičky. Co se týče elektroniky, bývá všechno integrováno právě v tomto tělese, kde jsou i ventily a pumpa.
Diky za info, krabicku jsem nasel. Jen mi bylo divne, ze cela elektornika je integrovana v tak malem prostoru, napru u R19 16v jsem mel samostatnou ridici jednotku pro ABS pod plastem predniho okna. No v Cliu je vse daleko mensi a nepristupnejsi.. :roll:

Uživatelský avatar
Houmí.
Člen RCČR
Příspěvky: 61
Registrován: čtv led 01, 2004 12:48
Bydliště: Vbk

Re: Clio epočítač ABS

Příspěvek od Houmí. » pát úno 20, 2004 18:19

Dawe píše:
Houmí píše:
Dawe píše:Nevíte někdo, kde se u Clia phase I nachází počítač/jednotka pro ABS ? V motorovém prostoru je pouze cca 12 pojistek a krabička s nápisem ABS, která obsahuje 3 relé. Pod plastem pred predním oknem je řídící jednotka motoru. Je jednotka ABS někde v interiéru pod palubovkou?Díky za radu.
Jednotka ABS se nejčastěji nachází v motorovém prostoru u hlavního brzdového válce. Je to taková krychle do který vedou brzdové trubičky. Co se týče elektroniky, bývá všechno integrováno právě v tomto tělese, kde jsou i ventily a pumpa.
Diky za info, krabicku jsem nasel. Jen mi bylo divne, ze cela elektornika je integrovana v tak malem prostoru, napru u R19 16v jsem mel samostatnou ridici jednotku pro ABS pod plastem predniho okna. No v Cliu je vse daleko mensi a nepristupnejsi.. :roll:
Pokrok jde dopředu a výrobci se snaží vše co nejvíce integrovat do jednoho dílu. Jde taky o to, že co se týče ABS je jen pár výrobců (BOSCH, WABCO apod.) jenž je vyrábějí a automobilky je kupují a montují do vozidel. Spíš by mě zajímalo proč to potřebuješ vědět.

Uživatelský avatar
Dawe
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon led 12, 2004 13:55
Bydliště: Praha

Re: Clio epočítač ABS

Příspěvek od Dawe » pát úno 20, 2004 21:06

Pokrok jde dopředu a výrobci se snaží vše co nejvíce integrovat do jednoho dílu. Jde taky o to, že co se týče ABS je jen pár výrobců (BOSCH, WABCO apod.) jenž je vyrábějí a automobilky je kupují a montují do vozidel. Spíš by mě zajímalo proč to potřebuješ vědět.[/quote]


Mno duvod je zcela jednoduchy- blbne mi ABS. Nekdy je O.K., nekdy nejde vubec. Zejmena se mu nerado funguje kdyz je snih a popr. dest. Uz jsem ocistil vsechny cidla + kabely a chystam se prave na ten "mozek" - je boschackej. Tak uvidim jestli to pomuze. Nasledne jeste zmerim odpor kazdeho cidla zvlast.

Uživatelský avatar
hobitt
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: pát led 02, 2004 11:06
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

ABS

Příspěvek od hobitt » sob úno 21, 2004 08:47

A co třeba zajet do RENAULTU na diagnostiku, aby ti řekli v čem to je??

Měl jsem ten samý problém u Laguny dokud byl sníh ABS občas nešlo a teď už je to O.K.
Petr, Laguna 1.8i r.v.97

Uživatelský avatar
Houmí.
Člen RCČR
Příspěvky: 61
Registrován: čtv led 01, 2004 12:48
Bydliště: Vbk

Re: Clio epočítač ABS

Příspěvek od Houmí. » sob úno 21, 2004 21:10

Dawe píše:Pokrok jde dopředu a výrobci se snaží vše co nejvíce integrovat do jednoho dílu. Jde taky o to, že co se týče ABS je jen pár výrobců (BOSCH, WABCO apod.) jenž je vyrábějí a automobilky je kupují a montují do vozidel. Spíš by mě zajímalo proč to potřebuješ vědět.

Mno duvod je zcela jednoduchy- blbne mi ABS. Nekdy je O.K., nekdy nejde vubec. Zejmena se mu nerado funguje kdyz je snih a popr. dest. Uz jsem ocistil vsechny cidla + kabely a chystam se prave na ten "mozek" - je boschackej. Tak uvidim jestli to pomuze. Nasledne jeste zmerim odpor kazdeho cidla zvlast.[/quote]

Už jsem to někde četl. Renault má problémy se senzory ABS, konkrétně pronikání vlhkosti do nich. Co se týče odporů, tak pokud víš kolik mají být, je to pokus. Chce je to změřit, ale když kontrolka signalizuje, že ABS nefunguje. Pak poznáš který senzor to je. V servise na diagnostice se to nemusí zrovna projevit, ale přesto bych tam zajel. Ale může to být i něčím jiným.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů